Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit tegyek? Teljesen tanácstal...

Mit tegyek? Teljesen tanácstalan vagyok.

Figyelt kérdés
Van egy 4 hónapos gyönyörű cicánk. 1.5 hónapja költöztünk párommal egy vadiújonnan bebútorozott álomotthonunkba. A cicuskám nélküo persze nem mentem sehova így jött velünk. Minden második héten csippentek a körmèből. De így is a bőr bútorokat karmolja. Már mindent próbáltunk. Szó szerint MINDENT !!! Viszont felvetődött a véglegeskaromtalanítás. Valaki vélemény? Sztem nem humános. Vagy jöhetnek még-még ötletek. Mert megszabadulni biztos hogy nem fogok tőle. Viszont fájdalmat sem akarok neki okozni. Sok játèka van. Van kaparója. Sokat vagyok vele. Jöhetnek az ötletek. Negativak kiméljenek.

2015. júl. 29. 12:52
 1/7 anonim válasza:
Szia szerintem semmiképpen ne vágasd le végleg! a kaparót nem használja?
2015. júl. 29. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
ha véletlenül ki szökik és el akarja kapni valami nem tud fára mászni :(
2015. júl. 29. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Én egy macskatartós könyvben vagy cikkben olvastam, bár mondjuk ott szobanövény rágás volt a probléma, azt javasolták, hogy vizipisztollyal kell fültövön lőni a macskát, ha rajtakapják hogy rágja. Mert ez nem okoz fájdalmat, csak kisebb kellemetlenséget, és ha mindig sikerül akkor lőni, mikor a macska rág, akkor összeköti a rágást a kellemetlen élménnyel és inkább nem csinálja többet. Kipróbálhatod. A kaparóját használja?
2015. júl. 29. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Próbáld meg macskamentával kaparóra szoktatni. Ha ez nem jön be asszem lehet kapni olyan spréjt kapni aminek a zsegát a cica nem szereti. Remélem segítettem.:)
2015. júl. 29. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ja és fontos, hogy hátulról kell lőni, hogy ne lásson téged, mert állítólag így jobban összeköti az élményt a cselekvéssel. Legalábbis ezt írták.
2015. júl. 29. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Anno a macskámnak már háromféle kaparója volt, de egyiket sem használta, kaparta a bútort, a szőnyeget, a tapétát. Aztán vettem egy negyediket, a legolcsóbbat, nem is fa, hanem összeragasztott hullámpapír, ahhoz adtak egy tasak macskamentát, amit rászórtam. Ez nagyon tetszett a macseknak, eleinte csak szagolgatta, nyalogatta, hempergett rajta, aztán egyszer csak elkezdte kaparni, és onnantól fogva nem rongálta a bútorokat. Mondjuk azoknak addigra mindegy volt.
2015. júl. 29. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

még kicsi majd leszokik róla. tanítsátok meg, hogy mit szabad és mit nem. bútorokra tegyetek alufóliát ideiglenesen, csak kaparófa legyen kikészítve. vagy igazi fa rönköt is kirakhatsz. ha azt használja dícsérd meg, adj neki jutalomfalatot

fokozatosan levesezed a fóliát és ha megint a bútoron élesíti akkor lespricceled vízzel és rákiabaálsz hogy nem szabad. ha a kaparón élesíti akkor pedig megdícséred, jutalom falat stb

meg lehet oldani

2015. júl. 30. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!