Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogy tudom összeszoktatni a...

Hogy tudom összeszoktatni a lány cicákat?

Figyelt kérdés

Van egy felnőtt lánycicám és egy felnőtt kandúrom. Ivartalanítva vannak. A lány cicám a legidősebb, ő 5 évig egyedüli cica volt. A kandúrom 6-8 hetes korában került hozzám, őt 2-3 hét alatt elfogadta, inkább elkerülte, de nem bántotta és kezdeményező sem volt.

Másfél hónapja jött hozzánk egy kislány cica 6-8 hetesen. A kandúrral 1-2 hét alatt összebarátkoztak, de a lány cicám megy a kicsi után és bántani akarja. A kicsi folyamatosan morog és fúj. A nagy beszorítja egy sarokba és üti ahol éri.

Van ötletetek? Van remény? Hogy csináljam?



2015. júl. 29. 14:52
 1/2 anonim ***** válasza:

Egyrészt ez a hierarchia kialakítása miatt is lehetséges, a nőstény macskák közötti alá-fölé rendeltség van. De el kell keserítselek lehet hogy sosem lesznek barátnők, az én sziámi cicám sem fogadja el az új macskákat.

Idővel meg fogja szokni hogy ott van, de nem fogja elfogadni. Sokat legyél velük és tedd őket egy térbe, ha a nagy bántani akarja ne engedd, menj oda és mondd hogy nem szabad ő is a miénk. Nálunk csak így türi el a másik lány macskát a sziámink.

2015. júl. 30. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszodat. Remélem, idővel javul a helyzet. Azt gondolom, hogy barátnők nem lesznek, mert a nagylány a kandúrt is csak megtűri, néha játszanak, de semmi több.
2015. júl. 31. 08:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!