Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Függ a cica szeretete a vele...

Függ a cica szeretete a vele együtt töltött időtől?

Figyelt kérdés

Régi cicámat mikor hoztuk, nem dolgoztam csak egyetemre jártam, gyakorlatilag egész nap itthon voltam, így persze, hogy könnyű volt kapcsolatot kialakítani, ragaszkodni egymáshoz.


De most dolgozom, napi 10 órát fixen nem vagyok itthon, és persze, ez szeptembertől változhat, mert akkor már csak részmunkaidőben leszek egyetem mellett, de akkor is sok idő. Ha egy pár hónapos kis kölyökcicát hozok haza a régi helyére, akkor meg tud szeretni annyira, még ha nem is vagyok vele együtt ennyit? Vagy mindig is távolságtartóbb lesz, vadabb, mert ennyit volt egyedül?


Mik a tapasztalatok? Dolgozó emberek, ti ezt hogy csináljátok? Nekem még relatíve új ez a felnőtt élet, próbálom a legjobbat kihozni belőle, de még megvan a lehetőségem, hogy a gyakornoki munkát feladjam (egy időre), mert nekem fontosabb, hogy egy szerető, ragaszkodó cicám legyen, aki teljesen megbízik bennem, mint az a havi 60 ezer forint, és a minimális tapasztalat, amit ezzel szerzek. A véleményetek, tapasztalataitok így mindenképpen meghatározóak lesznek számomra.


Előre is köszönöm a segítséget.


2015. júl. 29. 20:59
 1/3 anonim ***** válasza:

Igen, sajnos náluk a kutyákkal ellentéten sok múlik az időn. Én úgy költöztem a jelenlegi otthonomban, hogy a cica már itt volt. (mama lakott itt, meghalt, ideköltöztünk részletkérdés) Előtte csak egy elvadult önző házi macska volt ,majd szépen lassan elfogadott, mint gazdit, és beengedtem a házba, mert nem akartam, hogy a kinti hidegben úgy végezze, mint az összes többi macska. Szóval miután ideköltöztünk a férjemmel szokás lett, hogy a macska bejöhet. Érdekes módon erre nem volt nehéz rászoktatni. :-)

A kis vadmaccsból cuki kis éjszakai lábmelegítő lett rövid idő alatt, aki reggelente dorombolással ébreszt.

Viszont megesett ,hogy el kellett utaznunk egy hétre, és nem volt aki dajkálja, legfeljebb enni kapott. tudom szar ügy, de már annak is örültem, hogy egyáltalán valaki eteti. Egy hét alatt úgy elhidegült, hogy alig bírtam újra becsalni. Megint mindentől félt, és mintha megint idegen lenne neki minden. Lehet, hogy ez nem a szereteten múlik, de hogy félelmek újra előjönnek az biztos.

2015. júl. 29. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Lakásban vagyunk, így a kint-bent témája adott, nem nagyon lenne környezetváltozás (max ha elutazunk egy hétre-hétvégére, mert akkor anyósomnál lenne, de ott is felügyelve, figyelve rá). Csak tényleg félek attól, hogy nehezebben szeret meg minket, ha kevesebb időt töltünk vele. Vagy megszeret, de nem kötődik annyira. Magamból indulok ki, tudom, nem vagyok macska, de az ismerősségi hatás egy létező pszichológiai magyarázat arra, hogy miért kedveljük jobban azokat, akikkel sok időt töltünk együtt (lásd: 1 évig együtt laksz kollégiumban lakótársakkal, őket sokkal jobban kedveled, mint mondjuk a folyosó lakóit, akiket azért ritkábban látod), és szerintem macskáknál is működnie kellene ennek. Vagy mások a tapasztalatok ez ügyben?
2015. júl. 29. 22:04
 3/3 anonim ***** válasza:

a macskák nem igénylik rendszeresen a több óra hosszás szeretgetést. van amikor egész nap veled lenne, de van amikor megkajázik és elvonul és még mérges ha zaklatni akarod(játszani vele vagy simogatni)

legalábbis a mi macskáink ilyenek.nagyon jó velük a kapcsolatom, bár ők kintiek, nem unatkzonak napközben. lehet kéne neki egy társ, akár egy nyuszi vagy másik cica. de emiatt ne add fel a gyakornokoskodást, később hátrány lesz a munkaerőpiacon.

2015. júl. 30. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!