Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért pisil töbször a macska...

Miért pisil töbször a macska a az előszoba ugyan azon részére?

Figyelt kérdés
Még, ha tiszta az alom, akkor is előfordul, hogy odapisil, ahová már régebben megtette.

2015. aug. 1. 10:19
 1/4 anonim ***** válasza:
Mert érzi a vizelete szagát! Ecettel mosd fel azokat a helyeket ahova odavizelt!
2015. aug. 1. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Vagy hipóval.
2015. aug. 1. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 macdln ***** válasza:

Hipóval semmiképp se moss fel! Ecettel !

Lehet, hogy megoldás lenne az is, ha az alomtálcát áthelyeznéd oda, ahova szokott pisilni, vagy még jobb, ha veszel egy újabb alomtálcát és azt helyezed oda, a régi alomtálcát meg hagyod a helyén. Vannak olyan macskák, akiknek több alomtálcára van szükségük, egyikbe csak pisilnek, a másikba pedig csak a nagy dolgukat végzik el. Hallottam már ilyenről. :) A mi cicáinknak is két alomtálcájuk van, mindkettőt használják.

Ha a cicát épp rajtakaptad, hogy megint odapisilt az előszobába, akkor erélyesen szólj rá, hogy nem szabad!

Vagy ne túl erősen pöccints az orrára. Vagy spriccelhetsz rá egy kis vizet. Mi ezt még nem próbáltuk, de néhány ismerősöm szerint hatásos. Miután úgymond "megbüntetted" vagy rászóltál azonnal mosd fel a tett helyszínét ecettel!

Ha pedig láttad, hogy ezek után később már az alomba pisilt, miután kijött az alomtálcából dicsérd és simogasd meg! Így a cica össze fogja kapcsolni az agyában :

"rossz voltam = rám szóltak, lespricceltek vízzel stb"

"jó voltam = megdicsértek és még kaptam simogatást is :)..."

A rossz élmények miatt nagy valószínűséggel már csak az alomba fog pisilni.

Fiú vagy lány cica ? Mennyi idős ?

Ha fiú és ivaros, akkor jelölget. Segíthet egy ivartalanítás.

Ha lány vagy pedig még kicsi cica, akkor meg segíthetnek azok, amiket az imént írtam.

2015. aug. 1. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Territoriális állatok, szóval az is lehet, hogy valaki külső miatt érzi azt, hogy meg kell erősítenie a határt, jelezni, hogy az övé.
2015. aug. 1. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!