Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Most mitévők legyünk? /lentebb/

Most mitévők legyünk? /lentebb/

Figyelt kérdés

Van két ivartalanitott cirmos kandúrunk,és egy fekete-fehér maine con keverék nősténymacskánk.Az utóbbit egy hónappal ezelőtt el akartuk vinni az állatorvoshoz,hogy ivartalanítsa.De az a kis bestia kipréselte magát a szobaablakon az ablakrács,meg a redőny között,10 centi a távolság.Aztán olyan két hete jött haza,ott nyávogott a lakásajtóba,hogy engedjük be.Hogy a távolléte alatt hol volt,mit evett,nem tudjuk,pedig kerestük sokáig.megtapogattam,,és mit fedeztem fel?Kitapintható,rózsaszín csecsbimbók,megnővekedett has,nagy étvágya lett,és a két cirmost nem tűri meg maga mellett.FELPOFOZZA,LEFÚJJA ŐKET.Azelőtt ilyet soha nem csinált.JA,ES NAGYON RAGASZKODÓS LETT,KÖVETELI,HOGY MEGSIMOGASSUK,HA KELL.

Nem is kétséges,hogy vemhes lett.De kiscicákat meg nem akarunk,és már csak néhány hét kérdése,és bővül a macskaállomány.Tudom,hogy nyolc hét múlva lehet elválasztani az anyjuktól a kőlyköket,de ha nem sikerül nekik gazdit találnom,akkor mi legyen? szóljak a macskamentőknek,vagy adjam be őket a menhelyre,

Kérem csak olyanok válaszoljanak,akik rendszeresen tartanak anyamacskát,és van is benne tapasztalatuk.



2015. aug. 1. 18:27
 1/4 anonim ***** válasza:

Hát rendszeresen nem tartok anyamacskát, mert időben ivartalanítottam. :D

De szerintem ha megszülettek, lassan lehet fényképezni meg hirdetni ingyen elvihető cicákat, és hangsúlyozd, hogy van bennük maine coon vér is, attól biztos kapósabbak lesznek a cicák.

Bár ha rossz esetben is egy hónapja vemhes a cica, akkor még lehet ivartalanítani és nincs különösebb probléma. Fel lehet hozni erkölcsi problémázást, de őszintén szólva ha nem biztos, hogy találsz nekik megfelelő gazdit, akkor lehet ez lenne jobb lépés.

2015. aug. 1. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Hirdesd őket német oldalon. Ők még pénzt is adnának érte, akkor is ha sima házi-házi lenne.:)
2015. aug. 1. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Kérdezd meg az állatorvost, műti e így? Sokan megcsinálják vemhesen is.
2015. aug. 1. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Vemhesen is lehet ivartalanítani. Sürgősen vigyétek dokihoz.

Ha ezt mégsem szeretnétek, akkor a kiscicáknak valószínűleg találtok gazdit, mert az anyjuk maine coon keverék, tehát a kölykök is azok. Az ilyen cicák, akiknek fajtatiszta őse is van, könnyebben találnak gazdára.

Ha megszülettek, fényképezd majd le őket hetente, és hirdesd mindenféle felületen (facebook, apróhirdetéses oldalak), és szólhatsz persze állatvédőknek is, hogy a segítségüket kérd gazditalálásban. Menhelyre ha lehet, ne add őket.

2015. aug. 1. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!