Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Le fog valaha nyugodni?

Le fog valaha nyugodni?

Figyelt kérdés
Nemrég lett két éves az ivartalanított lány cicám, de még mindig elég vad, reggel és este rájön az öt perc, fel alá futkos a lakásban, (benti cica, mivel nem engedhetem meg magamnak, hogy kint tartsam), nekitámad a lábamnak, kezemnek. Nem csak reggel, hanem ha bármikor simogatom akkor is néha meg karmol, megharap. Ezeket leszámítva aranyos cica, ezeket be tudom a benti tartásnak, és a korának, de a kérdésem, hogy ez változhat?

2015. aug. 3. 00:20
 1/6 anonim válasza:
Nem tudom minden nevelés kérdése ha erről eddig nem szokott le/nem nőtte ki akkor nem valószínű de azért kívánom a legjobbakat!
2015. aug. 3. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Ha még nem késő, akkor hogyan tudnám leszoktatni?
2015. aug. 3. 00:28
 3/6 enszike11 ***** válasza:
73%
(jobb bent mint kint! ) vegyél neki játékokat és játsz vele néha fáraszd ki az jót fog neki tenni :) kaparófa , macskabútor sem árt cica mellé amire fel tud mászni :) tollas pálca nagyon jó szokott lenne és hasonló madzsgos cica játékok :)
2015. aug. 3. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Le fog nyugodni, még gyermek, kamasz, ilyenkor még sűrűn előfordul, hogy ennyire aktívak. És ugye annyira sok lehetősége nincs kiélni az enegiáit. Addig is igyekezz neki olyan játékokat, elfoglaltságot találni, ami lefoglalja. Viszont ez az esti futkorászás sok macskásnak ismerős lehet, szinte minden macskára rájön ez az ötperc este vagy hajnalban, amikor a természetben is legaktívabbak ezek a ragadozók. Néha fut egy-két kört, felszalad a függönyre, aztán lenyugszik. A cicabútor jó dolog, szeretnek a magasban lenni, ott biztonságban érzik magukat és lenyugszanak. Deszkákból is lehet építeni ilyeneket a fal mellett, amire fel tud szaladni. Vagy az is segít nekik lenyugodni ha van búvóhelyük, akár ez is a magasban. Én sokszor letakartam ilyenkor az ágyon egy ritka ágyterítővel, amikor futkározás közben az ágyon megpihent egy pillanatra. Alatta kapott levegőt, "láthatatlan" volt, ő viszont kilátott és ott elbújva nézelődött. Aztán pár perc múlva megnyugodva bújt elő. Vagy felnyitottam neki az ágyneműtartót, ott is el tudott bújni vagy felfeküdt a felnyitott ágy tetejére és onnan nézelődve megnyugodott.

Azt viszont jelezd neki, hogy nem szereted ha harap, karmol. Már ha fájdalmasan csinálja. Mert az enyém pl. néha apró kis harapással jelezte ha nem kér több kedveskedést, ez nyilván nem ugyanaz. Mutasd ki, hogy fáj és hagyd ott, kicsit emeld fel a hangod, meg fogja érteni.

Ebben a korban az enyém is elég aktív volt még, imádott focizni, aztán utána már nem sokat játszott, inkább csak barátkozott és nézelődött. Na meg a kaja. Az ablakon is nagyon szeretnek nézelődni, csinálj neki oda is polcot, hogy ezzel is le tudja magát foglalni.

2015. aug. 3. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Fog nyugodni, persze. Egyrészt idővel lassul ő is, másrészt a durvulásról le tudod szoktatni némi (sok) kitartással. Ha vadmalackodik, azonnal hagyd abba a játékot/simit, menj arrébb, rá se nézz egy pár percig. Emellett tényleg sokat is kell játszani vele, lefárasztani, hiszen természetes, hogy tele van energiával.
2015. aug. 3. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Az en cicam 3-4 eves kora korul nyugodott le, addig tiszta luke volt! :) <3


De minden cica mas, ha elkezd oregedni, mar a fekvesen, evesen kivul mast nem is fog csinalni, az idos cicank mar a konyhapultra se ugrik fel..

2015. aug. 3. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!