Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Macskának Aniprantel féreghajt...

Macskának Aniprantel féreghajtó jó? Kistestű, csak fél szemet kapott, a másik felét mennyi idő múlva adjam?

Figyelt kérdés

1-2 kg között van, lány macska.

A használati utasításon úgy van, hogy 2 kg alatt fél tabletta, ez így 1 kezelés.

És hogy nem kell pár nap múlva ismételni, csak esetleg 3 hónap múlva.

De akkor a másik fél tablettát ne adjam oda?


2015. aug. 11. 20:14
 1/5 anonim válasza:
a masik felet 2-3 honap mulva eleg
2015. aug. 11. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Pár napig figyeld a székletét. Én úgy szoktam csinálni, hogy kiveszem az ürüléket egy vastagabb papírra és több darabra vágom, mert az elpusztult dögöt nem biztos hogy észreveszed, így viszont találtam már sajnos. Ha férges volt, két hét múlva add be a maradékot.
2015. aug. 11. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
nem szobacica, én pedig reggel 6-tól du. 5-ig nem vagyok itthon, nem tudom figyelni
2015. aug. 12. 06:32
 4/5 anonim ***** válasza:
Mikor lett utoljára féreghajtva? Ha edig nem nálad volt, szerintem add be neki 2 hét múlva a másik felet és utána 3 havonta ismételni kell, mert az esetleges peték kikelhetnek, ill. mivel kinti, összeszedhet.
2015. aug. 12. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Két hét után kell ismételni, ha nem tudod biztosra megállapítani, hogy nem férges, akkor add be neki a másik felét is, semmi baja nem lesz tőle akkor se, ha felesleges. :) A dózist is inkább picit túl kell mérni, mint alá, hacsak nincs baromi pontos mérleged - 2kg körül inkább már egy egészet adj.

Aztán 3 hónap múlva megint ugyanígy.

2015. aug. 13. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!