Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Nagymacska-Kismacska? Sürgős?!

Nagymacska-Kismacska? Sürgős?!

Figyelt kérdés
Nos az az én nagy "gondom",hogy be kellett fogadjam a barátnőm pár hetes kiscicáját mert elutazik pár napra,ezzel eddig semmi gond,csakhogy nekem is van egy 6 éves kandúrom,félek,hogy neki megy a kismacskának,alapból nem agresszív,viszonylag higgadt,de nem nagyon találkozott más macskákkal a 6 éve alatt,mivel szobacica..Ez a kismacska ugyanúgy fiú,most találkoztak,a nagymacska oda ment hozzá,egyszer neki is futott és hát megijedtem,gyors felkaptam a kismacskát,szerintetek bántaná a nagymacska a kicsit?A kismacska párszor oda kapott a fejére a nagynak,ennyi történt eddig,meg hogy nyávog a nagymacska,viszonylag olyan morgósan de olyan élesen,furán nyávog,mint amikor rálépünk a farkára,vagy nem is tudom..
2015. aug. 14. 12:02
 1/8 anonim ***** válasza:
A macskákat először össze kell szoktatni! A kicsit szeparáld el úgy, hogy tudjanak ismerkedni, de ne tudjanak egymáshoz érni. Pl. macskahordozóban lerakod egy időre a földre, vagy ha van olyan helység, amit hálós/rácsos ajtó választ el, az még jobb! A kiscica most betolakodott a nagy területre. Nagyon változó, hogy hogyan fog erre reagálni. Nem is értem, hogy merted elvállalni, mielőtt kiderült volna, hogyan viselkednek egymással..
2015. aug. 14. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Hozzám is nagy mellé került egy 4 hónapos, bár ők nőstények, de azt hiszem ennek nincs jelentősége.A kicsi sokat kergeti az "öreget", de az sosem bántotta. Ha már unta, morogni kezdett, ha az nem használt, "sikítozott", ahogy Te is írod. Ez szerintem olyan, mint mikor a gyerek rákiált a másikra,hogy haggyj már békén.
2015. aug. 14. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Értem..valahogy megoldom ezt az elválasztós dolgot,a nagy csak szaglássza a kicsi meg megütögeti a fejét,hát úgy,hogy nem volt kihez vigye...Segíteni akartam a cicán meg rajta is,igazából megoldható,hogy nem találkoznak nagyon össze,de az nekem túl komplikált.. :)
2015. aug. 14. 12:20
 4/8 anonim ***** válasza:

Arra a par napra zard be az egyik szobaba a kicsit.

Amit hallasz az a klaszikus teruletvedo nyavogas, es ha azt hallod, akkor az nem jo jel.

Ha nincs ivartalanitva, akkor elegge valoszinu, ha egyedul maradnak, kinyirja a kicsit.

Ha ivartalanitva van, akkor csak ugy megveri, hogy belehal.

Megprobalhatod osszeszoktatni oket, ami mukodhet is, de ebben a helyzetben eszedbe ne jusson felugyelet nelkul hagyni oket.

2015. aug. 14. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Ahha,értem,a mi macskánk most mindenért nyávog,ha simogatjuk ha nem..Most a kismacska megpaskolta a fejét.. :( de megpróbálom amit az első kommentelő írt. :)
2015. aug. 14. 12:22
 6/8 A kérdező kommentje:
Nincs ivartalanítva,szobatiszta,nem spriccel sehova,ezért így gondoltam,hogy szükségtelen,igen a kicsin tartom a szemem,most a hétvégére el se megyek itthonról,figyelek rájuk. :)
2015. aug. 14. 12:24
 7/8 anonim ***** válasza:

"Nincs ivartalanitva, nem spricel sehova" Ne aggodj, majd most fog :)

Ha nem, (es ez is elofordulhat, ha elegge kiegyesulyozott) akkor boldog lehetsz, mert nagyon szerencses vagy. Raadasul, ha nem erzu ugy, hogy az uj macska miatt nyomatekositania kell, hogy a terulet az ove, akkor nem valoszinu, hogy ugy erezne, hogy mellekesen ki is kell nyirnia a betolakodot :) Szoval, vegul is, ez egy elegge jo indikator.

2015. aug. 14. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nekem pár napja halt meg a 8 éves macskán elzáródás miatt. Akkor kezdődtek a tünetei amikor idehoztunk egy kicsit 1 hétre ideiglenesen (igaz az kb 3 hónapos volt). A nagyot sokat kergette, az sokat morgott, fújt rá. Lassan kedvtelen lett, az utolsó pár napban nem evett, ami bár aggasztó volt, betudtuk daccnak. Miután evittük a kicsit, szarabbul lett.

Sajna a műtétet nem élte túl (3 napig vizsgálgatták meg uh, röntgen, stb).

http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__macskak__7107100-okle..


Nem 100%, hogy a kicsi miatt betegedett meg és halt meg, de van rá esély. Azért írtam le ezt mind, hogy figyelj oda rá. Ha csak ideiglenesen kell befogadnod, akkor ne erőltessed, hogy megkedvelje, ha elkerüli, hagyd. Ha pedig betegnek tűnik, akkor cselekedj időben, lehet ha mi is időben cselekedtünk volna, még mindig élne.

2015. aug. 16. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!