Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Egyszerű hiszti vagy csak a...

Egyszerű hiszti vagy csak a meleg?

Figyelt kérdés

Egy tüneményes, kicsi termetű anyacicának született 2 kiscicája.


A mama cica hamvas tricolor színű, az apa cica márvány mintás cirmos és nagytestű (nagyobb mint az anya cica)

és a kölykök pedig:


1 fiú - fehér alapon vörös

1 kislány - tricolor színű.


Én mikor észre vettem, hogy már vemhes, mivel kinti cica, ezért én a teraszon csináltam neki egy szülődobozkát, az asztal alá, mert úgy nekünk sem volt útban.


Soha nem is reméltem, hogy használni fogja. Olvastam, hogy ilyen téren a kint élő cicáknak hiába rakok ki akár egy karton dobozt, nem fogja használni, majd ő keres magának helyet.

Amint haza értem a munkából ott feküdt a dobozban, a hőségben. S életet adott 2 kis tüneménynek. ^^ Teszek fel egy családi fotót ^^

link a képhez:

1 kép:

[link]

2kép:

[link]

3.kép:

[link]

4.kép:

[link]

-----------------------


A gondom az, hogy a tricolor az nagyon hisztis, eleinte azt hittem, hogy éhes. A mama cica első alma. De amint a mama cica beugrott hozzájuk simán átgázolt a mamán és a doboz oldalára akaszkodott fel. Már volt olyan is, hogy fogalmam sincs hogyan de lefelé lógott a doboz oldaláról. Mint aki már világot akarna járni.


Szóval nem éhségéből nyervog folyton. Mostmár kicseréltem a fekhelyüket, a hőségre is gondoltam, most már csak egy jól kifeszített párna van alattuk, ami beteríti azt a nagy placcot ahol vannak. Most egy fokkal jobb a helyzet.


De egyébként a mama cica és az apa cica be vannak oltva, ha esetleg az lenne a bajotok. :) Minden oltása megvan.


A képen azért volt bent a szobában, mert olyan nagy vihar volt odakint tegnap, hogy muszáj volt behozni őket. :)


Véleményetek a sok nyervogásra, meg hogy szabadulna ki a dobozból?

Lehet, hogy túl meleg van már ott nekik?

A mama cica rendületlenül megy hozzájuk ha sír az egyik is, de jóllakottak, nem éhesek.



2015. aug. 14. 13:41
 1/3 anonim ***** válasza:

Igen, elképzelhető, hogy melege van. De lehet, más miatt érzi rosszul magát. Vagy csak egyszerűen ő ilyen nyávogós lesz, vannak ilyen cicák.

Féreghajtót adass be nekik, és a szülőknek is egyidejűleg.

2015. aug. 14. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Egész babakort nem fogják egy helyben tölteni...azért fejlődnek,hogy használják is a végtagjaikat!Keríts el egy nagyobb helyet ahol rohangálhatnak a kicsik!
2015. aug. 14. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Az élő, igazi cicák már csak ilyenek, nem gubbasztanak egy helyben, mint egy plüssállat. Az a normális, ha mászkál, élményekre vágyik, próbálgatja magát. Valószínűleg semmi baja, csak elunta az ücsörgést és mászkálna. A melegre is ügyelj, csak hűvös, árnyékos helyre tedd őket, hiába vannak fedett helyen, ha az asztal napos részen van, alatta kész pokol lehet, nem csoda, ha menekülne. A cicák szeretik a meleget, de azért van egy határ.

A nyávogás sem gond, valószínűleg csak beszédes, esetleg figyeld meg, nem süket-e véletlen, azok szoktak még hangoskodni.

Ahogy elnézem annyira már nem kicsik, nyugodtan ki lehet őket venni mászkálni, aztán lassan lehet játszani is velük meg kézhez szoktatni őket. :)

2015. aug. 14. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!