Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mi baja lehet a kismacskámnak,...

Mi baja lehet a kismacskámnak, aki 2 hete került hozzánk, és már nem eszik, pedig kéri az ételt?

Figyelt kérdés
A szeme könnyezik, és egy kicsit folyik az orra is. Talán napszúrást kapott? Szerintetek mi baja lehet? Néhány napja átjár a szomszédba, és csak este kerül elő.

2015. aug. 18. 11:18
1 2
 1/12 mi lenne válasza:
állatdoki, s.o.s, különben el is pusztulhat !!!!!!!
2015. aug. 18. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Irány az állatorvos!
2015. aug. 18. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Szerintünk? De komolyan...emberek. És nyugodtan elüldögélnek a gép előtt, csipszet majszolva, keresgélve, miközben a bennük bízó kis állatka szenved. Kegyetlenkedés ez is. :(
2015. aug. 18. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Macskanátha valószínűleg, állatorvos tudja kezelni. Ha nem kezelik, halálos is lehet, illetve okozhat vakságot.

Lehet, hogy a szomszédban eszik amúgy.

2015. aug. 18. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. 3. válaszoló! Nem jókedvemből és nem csipszet majszolva tettem itt fel ezt a kérdést, hanem kétségbeesésből. Reggel fél kilenckor már fel voltam öltözve,hogy vigyem az állatorvoshoz a macskát, de apukám leordította a fejem, hogy kivág macskástul együtt, ha el merem vinni az állatorvoshoz. Amúgy már megint a szomszédban van a macska. Csak imádkozni tudok érte.
2015. aug. 18. 14:53
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Az imádkozás még nem mentett meg se embert , se állatot, de azért sok sikert.

Apád pedig egy farok.

2015. aug. 18. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
S.O.S. állatorvos!!!!!!! Ha az apád pisztojt fog rád akkor is!!!!!!!!!!!
2015. aug. 18. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Hát, ha apád így áll hozzá, akkor javaslom, ne tartsatok állatot. Az állattartáshoz ugyanis az is hozzátartozik, hogy elviszem orvoshoz, és kezeltetem, ha beteg.
2015. aug. 18. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Sziasztok! Tegnap végül sikerült kicsempésznem a macskát,és elvittem az állatorvoshoz. A diagnózis valóban macskanátha. Kapott 3 injekciót és gyógyszert is. Ma hajnalban kimentem hozzá, és elémjött. Láttam, hogy megitta a tejet, amit tegnap este adtam neki, és most hajnalban evett egy szelet szalámit is. Most már remélem, hogy meg fog gyógyulni. Még egyszer köszi mindenkinek!!!
2015. aug. 19. 06:14
 10/12 anonim ***** válasza:

Örülök, hogy sikerült elvinned.

Szerintem jobban tennéd, (ha apukád ennyire nem szereti az állatokat, és tétlenül nézné ahogy szenved) ha elajándékoznád valakinek, aki szereti, és nem probléma neki elvinni orvoshoz ha szenved, beteg.

Sajnos lesz még ilyen (reméljük nem sokszor), ez így nem állapot.

Ha a cica szeme könnyes, és folyik az orra, az majdnem mindig macskanátha, ami veszélyes.

Örülök, hogy sikerült elvinni és kezelték.

A tejjel vigyázz, hasmenést okozhat, kiszáradhat tőle.

Lehet kapni állateledeles boltokban cicatejet 200Ft körül van, vagy vegyél neki laktózmentes tejet bármelyik boltban.

Állateledeles boltokban kapható multivitaminok (tabletta, paszta) már olyan 500-600Ft-tól, és szívesen megeszik a cicák a tablettát is. Sokat segít, és nem lesz hiánybetegsége ha nem eszik rendesen, vagy nem tudjátok úgy etetni. (A macska húsevő! Minnél nagyobb a táp hústartalma (fehérje) annál jobb. A divatos tápoké mint pl whiskas csak 4% hús van, nagyon kevés, de még mindig jobb mondjuk a tej. Persze vannak olyan tápok is pl.Animonda akár piacon is kapható 2-300Ft egy konzerv, aminek már a 40-50%-a hús.)

Fontos még a taurin, a szíve miatt. Lehet kapni külön is, sok vitaminkészítménybe is beleteszik már, sőt már sok tápban is benne van. El kell olvasni a címkét a hátulján.

Egyébként a lehető legjobb megoldás, ha egy kutya, cica nem eszik valamiért (amit nem szabad 1-2 napnál tovább hagyni a májuk miatt!) megvenni a Calo Pet nevű pasztát, és azzal etetni, ha másképp nem megy belenyomni a szájába. Életben tartja, minden benne van, amire szüksége van. De természetesen csak átmenetileg, ezen nem tud huzamosabb ideig élni, csak életben tartja, ha valami oknál fogva a táplálékfelvétel akadályozott.

Esetleg bele lehet még keverni tápba, laktózmentes, vagy cicatejbe.

2015. aug. 19. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!