Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Cicát hívni, odahívni hogy...

Cicát hívni, odahívni hogy lehet még?

Figyelt kérdés

Szoktam levinni a cicáknak enni. Most van egy, aki rendszeresen jár. Általában nem kell hívni, mert abban az időpontban már ott van. sokszor meg is várom, hogy megegye, és felhozom a tálat.

Néha viszont előfordul, hogy hívni kell, mert még nincs ott, ekkor szokott jönni.

Ma egy kb 200 m-re lakó, odajött (sajnos a cicát megint hivogatnom kellett, esik) körbe kellett jönnie, tömbház, és közölte, hogy ő arra lakik, és hogy nagyon unja már a "cicázást" (tehát úgy értette, ahogy hívom/hívjuk a macskát).

Van valakinek valamilyen ötlete, hogyan lehetne még odahívni, ha nincs ott a "cicázáson" kívül?

Igazából teljesen ledöbbentem az emberen, néztem mit Rozi a moziba, és megpróbáltam kitalálni, hogy most ki a hülye. Sajnos elég nagy pofám van, és gyorsan el is tud szállni az agyam, főleg, hogy semmi köze hozzá. Nekem a szomszédom minden nap zongorázik, de mivel nem abban az időpontban teszi, ami már csendháborítás, nem tudok tenni ellene semmit. Tisztában vagyok vele. Ő is.

Végül is erőt vettem magamon, és elnézést kértem, majd halkabban cicázok (délután 5 körül szokott ez lenni, és mondom, az esetek 90%-ban nem kell hívni! való igaz, hogy most vagy 10 percig cicáztam, mert nem mert odajönni egy kutya miatt, mire odajött meg jött ez az ember, erre persze a macska újra elszalad, de már nem jött vissza.)

szóval, majd megpróbálom halkabban, hogy ne idegesítsem vele, nem mintha félnék tőle vagy ilyesmi, de a macska miatt türtőztettem magam, mivel tudom, hogy nagyon sok a rosszindulatú, kicsinyes bunkó. Nem hiányzik, hogy az én pofám miatt, a macska igya meg a levét (kidobja, megmérgezi a kaját stb.)és ez nekem is pénzbe kerül, nem moslékot viszek le neki.

Csak állatbarátok írjanak, és legfőképp olyanok, aki azt vallják "adj enni az éhezőnek".

(Aki arra szeretné felhívni a figyelmem, hogy nem jó ha etetem, emiatt meg amiatt, az most kérem, hogy hagyjon.

Tisztába vagyok vele, és én is szívesen abbahagynám. És sok állatot vitettem már el az évek alatt különböző menhelyekre, ne tudjátok meg micsoda telefonálgatás, email, idő és pénzbe kerül, mivel az esetek nagy százalékában a menhelyek még csak válaszra sem méltatnak, vagy ha igen, abban sincs köszönet. Csináltam már csapdázást, autóval vittünk el cicákat befogadóhoz, sajnos olyan orvost nem ismerek, aki ingyen ivartalanít, és ez mind sok pénz, a fizetésből nem telik, főleg, hogy az elvitt helyére, jönnek mások. Szóval egyenlőre - hacsak nincs valami használhatóan jó ötlete, hogyan lehetne megoldani a kóbor és éhező állat problémát a közömbösséget kivéve- csak azok írjanak, akik a kérdésemhez tudnak hozzászólni. Köszönöm!)

Ja! Az illetőre nem haragszom! Egyáltalán! Inkább csak hülye, szerintem. Kicsit mérges voltam, mert elszalad a macska, mikor odajött. De ennyi. Nem kérek ezzel kapcsolatban tanácsot. El tudom intézi ha kell, csak az állat érdekel.


Köszönöm!



#etetés #állatvédelem #zavarás #cicázás #odahívni #rám szólt #macskát hívni
2015. aug. 18. 18:14
 1/10 anonim ***** válasza:

Először is ne foglalkozz azzal az emberrel, cicázz nyugodtan! :) Amúgy nem sokáig kell, ha pár napig kitartóan ugyanabban az időpontban hívod a cicát enni, utána már hívás nélkül is mindig ott lesz. Hihetetlen időérzékük van. Sokszor szoktam amúgy azzal is hívni a cicákat, hogy hozzáütögetem a kanalat a konzervdobozhoz. Annak a hangjára is azonnal odarohannak. Lakáson belül meg már azt is meghallják, ha kinyitom a konzervet. Nem tudom olyan halkan lehúzni a tetejét, hogy ne hallják meg a ház túlsó végéből is. Nagyon ki vannak hegyezve rá.:)

Arra viszont vigyázz az etetéssel kapcsolatban, hogy a cicák nagyon könnyen odaszoknak. Kezdetben csak kajálni jönnek, aztán egy hónap múlva már a fotelodban alszanak. Mi egyetlen macskával kezdtük, és így lett hat. De én képtelen vagyok egy éhes állatot elzavarni.

2015. aug. 18. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszod, majd kipróbálom ezt is. Általában nincs is szükség rá, mert mindig du. 5 körül viszünk le neki, és már ott van.

A "cicázást" kénytelen vagyok, de tényleg csak néha kell. (Szerintem ami most felidegesíthette ezt az embert az az, hogy kb 10 percig hívtam a macskát, mert nem mert odajönni.)

Nagyon forgalmas helyen lakunk, ezért még nem etettem cicát szerintem fél évnél tovább. Egyszer csak nem jön többet. És nem is szoktak sokan lenni, épp emiatt.

(Jelenleg is csak egy van, kb 3 hónapja.)

Amikor sikerül néha helyet találni nekik, mindig jön egy másik. És én sem bírom nézni a csontsovány, éhező állatokat. Nekem is van, jut neki(k) is belőle. De másra, nem nagyon van pénzünk.

sokszor én is abba akartam már hagyni, két okból is: egyrészt, mert megkedvelem, és kiborulok ha meghal, másrészt mert rendszeresen érnek atrocitások emiatt.

Ez egy parkoló, a saját kocsink alá szoktam tenni a tálat, hogy ne zavarjon senkit a parkoló mellett kutyafuttató van, előtte autókereskedés volt, már akkor ott etették őket. Szóval a miért itt etetem-től az ez undorítóig mindent a képembe vágtak már (aki ezt a jelzőt használta, egy idős nő volt, egy kiskutyával, aki rendszeresen odavitte a kutyust, és hagyta enni a cicatápból, és amikor egyszer észrevettem, és szóvá tettem, akkor közölte, hogy őt ez zavarja, és milyen undorító. ( persze mondtam neki, hogy akkor miért engedi oda a kutyust, és főleg miért engedi enni belőle, amire nem tudott válaszolni).

Olyan is volt, aki rendszeresen megvárta, amíg eljövök, és mivel nekem feltűnő lett, hogy nincs üres (átlátszó műanyag dobozban viszem le mindig! és el is takarítom!) cicatál én is kilestem, hát a jó szomszéd nem volt rest, és lement kidobni a kaját, ha ott evett a cica már, elzavarta. Ez pedig azért volt, mert amikor beszólt, hogy "etessem a saját házam előtt" (új lakó volt, nem tudta, hogy lakótársak vagyunk)"meg hogy menjek a ó...anyámba" és persze visszapofáztam, onnantól kezdve dobálta ki. Ez volt a kicsinyes bosszúja (azóta már szerencsére elköltözött, kb fél évet bírt, annyi tartozást felhalmozott, hogy inkább lelépett).

Szóval azóta óvatos vagyok, inkább "ráhagyom" sőt, még bocsánatot is kérek, hátha lehiggad, még mosolyogni is szoktam, pedig legszívesebben leköpném. Utálom ezeket a kicsinyes bunkókat. De az állat issza meg a levét, úgyhogy nyelek egyet és kilógatom a nyelvem a tisztelettől:)

2015. aug. 18. 19:25
 3/10 anonim ***** válasza:

Bocs, nem válasz a kérdésre, csak jobb, ha tudod: Újpesten pl. most találták ki, hogy aki eteti az utcai cicákat, azt 200 ezer forintra is büntethetik!! A híradóban is benne volt.

Egy időben én is etettem őket, de mivel nálunk működik Állavédelmi járőrszolgálat, eltűntek a kóbor cicák. Gondolom, befogták őket és menhelyre vitték.

2015. aug. 18. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Első vagyok. Én könnyebb helyzetben vagyok, mert kertes házban élünk, és a saját teraszunkra jönnek a cicák. Talán neked is érdemesebb lenne megpróbálni kicsit magadhoz szoktatni őket, akkor fel tudnád vinni a lakásba, és attól kezdve a tiéd, nem kóbor cica, senki nem szólhat bele, hogy eteted.

Sosem értettem egyébként a magyarok hozzáállását ezekhez a dolgokhoz. Róma tele van kóbor macskákkal, az önkormányzat ivartalaníttatja őket, adományokból meg folyamatosan gondoskodnak az etetésükről. Még a látványosságok környéke is tele van macskákkal. Mi az a baromság, hogy nálunk meg büntetik azt, aki enni ad nekik???

2015. aug. 18. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Igen, én is hallottam ezt a 4 kerületi önkormányzati rendeletet. Igen, azokat akarják büntetni, aki enni ad nekik (gondolom ez is egy jó bevételi forrás, bár abban is biztos vagyok, nem arra költenék, hogy össze szedjék ezeket az állatokat, és menhelyre vigyék, ha össze is szednék inkább megölnék őket).

Azt hallottam, hogy eddig még senkit nem büntettek meg, csak figyelmeztetéseket "osztottak".

Nem tudom, talán túl sok itt nálunk az állatgyűlölő, itt nagyon kulturálatlanok e tekintetben az emberek.

gondolom ott is van valaki, aki nem szereti őket (bár olvastam valahol, hogy nagy állatbarát az a valaki...) ahha.

Én is sokszor abba akartam már hagyni. Nem bírom idegileg.

De nem bírom nézni sem, tétlenül, és szerencsére még vannak páran így.

Amúgy szerintem pont ebből látszik, hogy itt nálunk mennyire közömbösek, vagy gyűlölködők az emberek. Csak azt nem értem, miért a védteleneken és a tőlünk emberektől kiszolgáltatottakon kell ezt éreztetni.

Szerintetek normális, ha egy "ember" pl.: képes végig nézi nap mint nap, ahogy egy állat éhen hal? Esetleg még bántja is. Mert miért ne? Vagy miért? Kinek ártott az a szerencsétlen? Nem ő kérte az életet. Ugyan annyi joga van hozzá, mint bármelyik kicsinyes, önző embernek.

2015. aug. 18. 20:43
 6/10 anonim ***** válasza:

Az etetés nem mindenkinek tetszik, eleve sokan inkább belerúgnának egy macskába, mint hogy segítenének rajta. Sőt, az állatorvosi álláspont sem javasolja, mert hogy ezzel elősegítjük a nem kívánt szaporulatot.

Elhiszem, de én - ha látok egy éhes, szomjas cicát, biztosan megetetem-megitatom, mert ő is egy érző élőlény, arról hogy macska formába született (és hogy egyáltalán megszületett), ő nem tehet.

A túlbuzgók meg jelentsenek fel, ha akarnak, ha egy tál vizet adok egy cicának.

2015. aug. 18. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Én is egyetértek ezzel az orvosi állasponttal. Szerintem is nagyobb lehet a szaporulat ott, ahol etetik őket. Bár macska e-nélkül is kiválóan szaporodik, legalábbis nem vettem észre, hogy kevesebb lenne azokon a helyeken, ahol nincs etetés.

Az állatorvosok sok esetben manapság már csak a pénzre utaznak. Tisztelet a kivételnek! Mert szerencsére van.

Az ember azt hinné, hogy valaki azért lesz állatorvos, mert szereti az állatokat, és segíteni akar rajtuk.

De sajnos sok esetben már nem így van. Simán képes elküldeni egy láthatóan szenvedő állatot éjszaka, mert a gazdájánál épp nincs készpénz, miközben közli a gazdával, hogy minden perc számít!

Szerencsére én nem voltam jelen, csak mesélték. Nem hiszem, hogy nem köptem volna szembe.

Írtam is ennek az állatorvosi rendelőnek, a weboldalukra, de mit tesz isten, valamiért kitörlődött.

A gazdik összenyalábolták a szerencsétlen állatot, és rohantak tovább, sokkal messzebb. Az az állatorvos azonnal kezelte, és másnap reggel kifizettek neki 80eFt-ot. (És később a kezelésekért többször ennyit.)Vagyis az orvos az állatot nézte, nem a pénztárcájukat.

Sok helyre leírtam ezt a legkellemetlenebb tapasztalatot, hagy tudják mások is, hova nem érdemes menni, ha baj van, csak akkor ha éjszaka 100Ft-al a zsebedben rohangálsz.

2015. aug. 19. 09:23
 8/10 anonim ***** válasza:

Sajnos vannak olyan állatorvosok, akikhez jobb, ha nem viszi az ember a beteg állatát. A L.. úti rendelőben napok óta szenvedő cicának nem vették észre (!!??), hogy el van törve a foga, pedig már véres nyál folyt a szájából és napok óta nem evett, kritikus állapotban volt... Adtak egy injekciót, kértek lóvét, oszt jó napot. Másnap egy másik rendelőben csak belenéztek a szájába és kikapták a fogát. Döbbenet!

Szerencsére mi állatbarát rendelőbe járunk, vittem már beteg, talált cicát, befogadták, rendbe hozták, gazdit találtak neki. És amikor a vizsgálat és injekció után nyitottam a pénztárcámat, nem fogadtak el pénzt! Ilyen is van.

2015. aug. 19. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Szerencsére!

Csak össze kellene gyűjteni ezeket a neveket, címeket. Nekik is jobb lenne (több bevétel), meg nekünk is, hiszen tudjuk, hol kapunk segítséget ha nem "csak" egy megfázással, hanem SOS életmentéssel is nyugodtan lehet, hívni, menni. Még akkor is, ha az éjszaka (vagy akármikor) a szenvedő állattal az első utad és gondolatod nem az bankautomatához vezet.

Egyébként érdemes erre a célra pénzt tartani otthon. Bár, a fenti esetben, amit leírtam, ki gondolta volna, hogy ennyi pénz nélkül, nem fogják ellátni az állatot.

Emlékszem, az ottani helyettes, nővére, vagy nem tudom én mi, közölte, hogy azonnal műteni kell az állatot "minden perc számít", de nem fogja behívni az operáló orvost, nem hívja el a családja mellől vasárnap este, ha nem tudnak letenni 80Eft-ot most. Mindezt úgy, hogy volt náluk pénz, csak nem annyi, mondták, hogy természetesen beviszik, de nem hatotta meg, sem ők, sem a láthatóan szenvedő az asztalon fekvő állat. kifizették a vizsgálat díját, és rohantak tovább kezükben az állattal.

Szólni nem tudtam a dühtől és döbbenettől. Simán közölte velük, hogy ha nem tudnak azonnal kicsengetni ennyi pénzt, végig nézhetik a halálát. Évekkel ezelőtt volt, de még mindig tisztán emlékszem erre. Rengeteg embernek mondtam azóta el, hogy mi történt, és hogy oda ne vigye, főleg ha sürgős, mert nem biztos, hogy ellátják. Nagyon sok időt veszteget el vele.

Természetesen találtak olyat, aki azonnal műtötte, nem is beszélt nekik pénzről, hanem rögtön fogta és vitte a műtőbe. Másnap reggelre hívta vissza a gazdikat, és akkor esett szó a pénzről. Ők persze már úgy mentek, hogy volt náluk annyi, amennyit a másik helyen mondtak.

Bocsánat, hogy leírtam még egyszer, de annyira durva helyzet volt, és akkorát csalódtam akkor az állatorvosokban, hogy a mai napig nem tudtam kiverni a fejemből. De szerencsére vannak jóval pozitívabb élményeim is velük kapcsolatban.

Csak meg kell találni őket. És nyugodtan feljelenthetőek az állatorvosi kamaránál. Fel is kell, hagy vegyék csak el az engedélyüket. Ki kell szűrni őket, és akkor egyre kevesebb nemtörődöm, pénzkurkász ál-orvoshoz garázdálkodik, és hagyják az igazi hozzáértő, állatszerető orvosokat dolgozni, és pénzt keresni.

2015. aug. 24. 09:03
 10/10 anonim ***** válasza:
Ahová mi járunk, ott lehet bankkártyával is fizetni. Ez nagyon jó megoldás, mert én is vittem oda késő este a cicámat és 25 ezer volt az akkori vizsgálat és kezelés, kp-ben ennyim nem szokott lenni. Meg hát eleve nem tudhatjuk előre, mibe fog fájni az ellátás.
2015. aug. 24. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!