Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Melyik a legjobb macskaeledel...

Melyik a legjobb macskaeledel márka?

Figyelt kérdés
2015. aug. 19. 12:27
 1/10 anonim ***** válasza:
4%
Az egér, amit magának fog. Vagy a házi koszt maradéka.
2015. aug. 19. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
macskaeledelre gondoltam....
2015. aug. 19. 13:17
 3/10 Maxitabi ***** válasza:
43%

Valóban az egér a legideálisabb nekik.. egyik táp sem ér a nyomába - mivel a macska ragadozó..

Amúgy a táp tényleg nem jó nekik-túl száraz,mivel nem isznak eleget,ezért ha nem nyers hús,akkor konzerv.

A szárazra is vonatkozik: magas hústartalom,semmi gabona,kukorica, tilos a cukor bármilyen formában, szinezék szintén.

A legjobb pedig nincs.. Vannak nagyon jó összetételűek, de minden egyednek más válik be.

Szóval nagyon jók:száraz: orijen, acana, taste of the wild,applaws..

jók: leonardo,brit care,porta 21, grau, stb...

konzerv: terra faelis, porta 21, grau, applaws,feringa, mac's,bozita, animonda ..stb

2015. aug. 19. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
82%

Az utolsó válaszoló jó minőségű tápokról írt. Ezek nagyon jók!

zoopluson lehet szűrni prémium minőségű tápokra (az utolsó által felsoroltak is benne vannak) ott látod melyek a legjobban és miért.

2015. aug. 19. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
100%
Olyan, amiben sok a hús, kevés a hozzáadott mesterséges / felesleges összetevő, és nem utolsó sorban a macska is megeszi. Egyedenként változó, hogy mit szeretnek, de ha valami nem ízlik neki, azzal nem fogod meggyőzni, hogy prémium :)
2015. aug. 20. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
17%

Szia!

En Kitekatot szoktam nekik adni, valamikor olcsobbat.

Lehet kapni a Lidlbe olcsobb konzerves kajat, kb 140 forint. Azt imadjak a macskaim! Kemeny tapok kozul a Purina ONE-t ajanlom. De azt csak ritkan kapnak nehogy szekrekedesuk legyen. Azon kivul pedig felvagottat szoktak enni. Rendszeresen kapnak nyers csirkemellet. A lenyeg hogy mindig valtozatosan etesd oket es legyen benne nyers csirke neha!

2015. aug. 21. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
köszi mindenkinek!
2015. aug. 21. 13:13
 8/10 anonim ***** válasza:

Én mindenképp azt tanácsolom, hogy inkább jó minőségű tápot adj.

Persze, nekem is vannak olyan tápok, amiket nem esznek meg, hiába prémium:) ki kell tapasztalni.

Amikor rájöttem - évekkel ezelőtt- hogy mennyire nem jó a minősége a whikasnak, kitekatnak, és főleg a boltok saját márkás olcsó konzerveinek, amivel én is etettem, nehéz volt őket átszoktatni, de megérte.

A nyers csirkemell is nagyon jó (persze csont nélkül) száraz is fontos a foguk miatt (persze a macska kis vízigényű, én úgy vettem észre, ha több száztápot esznek, többet is isznak) de csak száraztápot én sem ajánlom, főleg ivartalanított kandúroknál a veseéjük húgycsövük miatt. (Sok a veseköves cica, rengeteg ilyen diétás táp is van emaitt, akiknek már speciális etetésre van szükségük).

A cicáknál is csak később jönnek ki a különböző betegségek a rossz táplálkozás miatt: fogkő, vese, máj, szívbetegség (pl.: taurin hiány) az fenti konzervekbe, amiket említettem, nincs taurin. Elég fontos. Olvass utána. Igazából elég sok minden nincsen bennük:) Pl.: hús

(nézd meg a dobozát ilyen 4% hústartalmúak ezek, és a macska húsevő! plusz tele van mindenféle ízfokozókkal, tartósítókkal stb. a hús is állati melléktermékekből van (fűl, farok stb.) Ha kinyitsz ez ilyet és utána kinyitsz egy mondjuk animondát, ég és föld a különbség kinézetre, állagra és illatra is, vagyis ezeknek már inkább illata van mint szaga.

Persze, lehet nekik adni ezekből is néha, ha annyira szeretik, de csak néha. A gyerekedet sem tömöd minden nap hamburgerrel meg olcsó kekszekkel. Izlik neki persze, de baromi egészségtelen.

Ha másképp nem megy, lehet kapni pár száz fontért vitaminokat, pasztákat, tablettákat, ami multivitamin, ásványi anyag, taurin stb. És a cicák szívesen eszik naponta egyet adsz neki, és akkor biztos lehetsz benne, hogy megkapta a számára szükségeseket.

Én egy prémium minőségű száraztáppal etetek (kimérve a napi adag) amiben minden vitamin, ásványi anyag benne van, taurinos.

És napi kétszer reggel és este kapnak a koruknak, fizikomuknak megfelelő nedves tápot 40-45-50g-ot. Ami nagyrészt szintén prémium (Bozita, Applaws, Kattovit, RC,Grau Granatapet stb) DE néha kapnak, mert tudom, hogy szeretik Sheba, Gourmet, Miamort is. Az egyik meg zabálja a whiskas tonhalat is.

Amikor csirkét csinálok, kapnak belőle ők is. Néha kapnak - amikor mi is eszünk- felvágottat, sonkát mert imádják, de csak keveset, nekik túl sós!. És ennyi. Kapnak még cicafűvet, mert bentiek, és van egy ivókútjuk (12eFt volt, a zooplusnál)amit rendszeresen tisztítok, ahogy kell, az erkély hálós, ki tudnak járni és télen pár hónapig kúraszerűen kapják a VetriDmg immunerősítő folyadékot a tápba. Én így nyugodt vagyok, hogy amit tudtam megtettem azért, hogy hosszú boldog életük legyen ha már én felelek ezért és tőlem függenek. A többit meg a legjobb akarattal sem tudom kivédeni. De biztos vagyok benne, hogy megtettem, amit tudtam.

2015. aug. 24. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
9%
Wiskas
2015. aug. 26. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
köszi :) én a lidl-nek a sajátmárkás coshida konzervjével etetem a macskáimat mert abban 45% hústartalom van (a zöld színű konzervnek)
2015. aug. 26. 12:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!