Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mivel vehetném rá a cicámat,...

Mivel vehetném rá a cicámat, hogy egyen?

Figyelt kérdés
4 napja került hozzánk egy kb. 2 hónapos cica. Első 1-2 napban rendesen evett, ivott, játszott, de most az utóbbi két napban leginkább fekszik, néha keresi az anyját és szinte semmit sem eszik meg amit elé rakunk, de még csak nem is iszik. Minimális mennyiségű levest evett, és pár szem macskatápot. Ha simogatom dorombol, mosakszik is, viszont nem játszik és látszik rajta hogy fogyott, vékony és erőtlen. Amíg otthon volt házi kosztot kapott és az anyja szoptatta. Orvos látta, ő azt mondta hogy majd hozzá szokik, csak hiányolja az anyját. Viszont aggódok, mert azóta eltelt egy nap és azóta is csak ennyit evett. Félek, hogy nagyon legyengül és beteg lesz, így is be van esve a pocakja:( Van valami tippetek hogy mivel kínáljam? Van erről valami tapasztalatotok, hogy mennyi idő alatt szokja meg? Már gondoltam rá, hogy vissza kéne vinni az anyjához, ha tényleg nem szokja meg a helyet.

2015. aug. 19. 15:59
 1/10 anonim ***** válasza:
LEHET HOGY BETEG AZÉRT NEM ESZIK!!SOS ÁLLATORVOS!!!!!!!
2015. aug. 19. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Tegnap volt nála az orvos, mint ahogy írtam és azt mondta semmi baja, csak várni kell, amíg szokja a helyet.
2015. aug. 19. 16:20
 3/10 Katica71 ***** válasza:
Adhatnál neki valamilyen alutasakos puha tápot, lehet szivesebben enné, mint a szárazat. A miénk, amikor ilyen pici volt, szerette a főtt csirkehúst is.
2015. aug. 19. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Ha ennyire nem akar enni, életben lehet tartani egy Calo Pet nevű pasztával! A fogait azért meg kellene nézetni. De lehetséges hogy csak a környezet változás miatt van.

A pasztát meg lehet venni állatkereskedésekben, de főleg patikákban. Neten keress rá a közeledben levőkre, és telefonálj SOS, mert szerintem sok minden nem lesz nyitva a hosszú hétvégén!

ez a paszta arra jó, hogy életbe tartsa az állatot, ha valamiért akadályozott a táplálék felvétel. midnen benne van amire szüksége van. Az etetési útmutató benne van, olvasd át.

Lehet adni magában, rákenve ha másképp nem megy, lenyalogatja úgyis.

Bele lehet keverni ételbe, vagy tejbe.

Ha a cica nem eszik, vegyél boltban laktózmentes tejet, és tegyél bele napi háromszor egy-egy kávéskanál Calo Pet pasztát jól el kell keverni benne, de előbb utóbb feloldódik.

Nekem bevált, nem evésnél!!

És vissza hozza az étvágyat is!

Midnenképp baby tápot vegyél! Legyen vagy jó szószos, vagy pástétomos.

Össze lehet keverni a kaját, calo pet pasztát egy kis tejföllel is. Vagy próbálkozhatsz még májkrémmel (de ne csak azzal, nem szabad túl sok májat enniük!)

2015. aug. 19. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Természetesen állatpatikára gondoltam fent.
2015. aug. 19. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Az a gond, hogy új helyen van ÉS eddig tejet ivott meg házi kosztot kapott. Te meg tápot raksz elé.

Lehet kapni macska tejport, ilyen korban már nem szükséges, de ártani se árt, de vannak rendes macskatejek is ugye.

Meg kérdezd meg, pontosan miket evett az előző helyen.

Meg inkább konzervvel vagy tasakossal próbálkozz, ha mégse házi kosztot adnál neki, szívesebben megeszik, utána szép lassan keverheted hozzá a szárazat is.

Ne félj, éhen nem fog halni, annyira nem buta, ha nagyon éhes lesz, meg fogja enni, amit előtte hagysz. Most még meleg sincs annyira, annyival kisebb az esély a kiszáradásra is. De ha máshogy nem megy, fecskendővel lehet etetni. :)

2015. aug. 19. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
1.vagyok. Bocs nem olvastam végig a kérdést. De ha eddig megedte amit elé raktál most meg semmi akkor valami baj van. De ha nincs baj akkor elöbb utóbb átszokik.
2015. aug. 19. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Minden rendben a cicával? Sikerült valamit belé diktálni?

Remélem igen.

Én annyit tudok, és ha van egy kis időd a neten, állatorvosi oldalakon Te is utána olvashatsz, hogy a cicát nem szabad éheztetni, nem olyan mint a kutya, aki bírja étel nélkül (persze a kutya is csak pár napot 1-2? nem tudom). Sajnos - és erről is olvashatsz- a macska szó szerint képes magát halálra éheztetni! Persze, ha nagyon éhes, és nincs semmi olyan baj, akkor biztosan eszik, de a legtöbb állatorvosi weboldalon (vagy akár telefonon is megmondják neked)leírják, hogy a macska ha nem eszik nagyon hamar tönkremegy a mája, ami életveszélyes és visszafordíthatatlan állapot. Sajnos nem emlékszem rá pontosan, hogy mi a betegség neve, de mindenhol leírják, ha a macska nem eszik 1-max 2 napig, azonnal orvoshoz kell vinni! Ahol ha másképp nem megy, hogy meg ne haljon mesterségesen juttatnak táplálékot a szervezetébe.

Kicsit olvass utána, a macskák sokmindenben másképp működnek, mint a kutyák, nem éhezhet! Ha egy cicát fogyóztatni kell, akkor is az orvos első tanácsa, a májvédő készítmények, és hogy ne koplaljon a macska!!! Nem szabad!

De ne hallgass itt senkire ha életről van szó, nem éri meg. Állatorvossal beszélj!

2015. aug. 24. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a segítséget. Azért nem jártam itt, mert valami csoda folytán hirtelen megéhezett a cicám, és azóta is szépen eszik :) Eltelt pár nap azóta és teljesen jól van, igaza volt az orvosnak.
2015. aug. 25. 08:04
 10/10 A kérdező kommentje:
Az én kincsem már 4,5 éves és azóta is szépen eszik:))) Szép nagyra nőtt.
2019. dec. 27. 14:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!