Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogy lehet megszoktatni egy...

Hogy lehet megszoktatni egy anya cicával, hogy engedje a kölykeit megfogni?

Figyelt kérdés
Utcáról befogadott cicánkról kiderült, hogy vemhes volt, és hozzánk ellett. Amikor észrevettük, a kiscicákat már kb. egy hetesek lehettek, nem piszkáltuk őket csak néha-néha megnéztük, hogy meg-e vannak még, meg egyszer meg is fogdostam őket, hogy megnézzem a nemüket. Az anya cica másnapra 3-at át is pakolt valahova, de az egyiket ott hagyta és nem is jött érte, de aztán egy cipős dobozba áttettem és beraktam a fatároló kis házba, ahol etetni is szoktuk a cicát és elvitte onnan a többihez. Onnan tudom, hogy most már megtaláltuk hova költöztek és meg van az a kölyök is szerencsére. Most ott etetgetjük az anyát, meg a kicsiknek is tettem oda áztatott tápot, hátha már eszegetik (kb. 3 hetesek lesznek már) így talán nem viszi már el őket. Vagy szerintetek mit lehetne még csinálni, hogy ne vigye el őket, de szokja meg, hogy odamegyünk? Amúgy kezes cica, meg szereti az embereket, de szerintem még ez lehet az első alma, és azért ilyen "gyakorlatlan".:)
2015. aug. 20. 12:08
 1/1 anonim válasza:
Javaslom, hogy tedd a bejárathoz, széltől és esőtől védett helyre egy régi szőnyeggel/takaróval/akármivel fedett papírdobozba a kiscicákat úgy, hogy az anyamacska is lássa őket. Ezután vidd a dobozt az általad kiszemelt helyre és tedd bele az anyamacskát. Hagyd, hogy lefeküdjön, majd kezd el simogatni először az anyát. Ezután, miközben szoptat, egyenként vedd kézbe az összes cicát úgy, hogy közben simized az anyát is. Így egyszerre fogja érezni magán és a kiscicán is az illatod. Ettől függetlenül van rá esély, hogy el fogja hurcolni őket, de ha már 3 hetesek, ez nem fog sokáig tartani. Ahogy a cicák nőnek, egyre kevésbé tudja őket vonszolni az anyjuk, meg aztán onnantól, hogy a cicák önállósodni fognak, úgyis felfedezik majd a világot és már nem lesz ezzel probléma. Egyébként nem biztos, hogy az zavarja az anyamacskát, hogy megfogtad őket. Lehet, hogy más macska/kutya vagy akármilyen állat van a közelben, esetleg az utca felől hang vagy ugatás zavarhatja, vagy nem találja elég szélvédettnek vagy fedettnek. Ez sok tényezőtől függ. És van olyan anyacica, amelyiknek ha a világ legjobb babágyát csinálod, akkor is elviszi őket. Ösztön. Mire a cicák még maguktól szaladnak, az anyamacska is letesz erről. :)
2015. aug. 22. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!