Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Szörnyen kövér a macskám....

Szörnyen kövér a macskám. Hogy lehetne lefogyasztani?

Figyelt kérdés
5 éves, ivartalanított cica (lány). Sajnos vesehomokja volt, és most meghatározott ideig csak egy bizonyos fajta speciális száraz tápot ehet, ami úgy tudom, diétás..kb. 2 hónapja csak ezen él, a napi ajánlott adagnál soha nem kap többet, de van, hogy el sem éri. Előtte sem volt kis darab, de mióta ezt az elvileg diétás kaját eszi, még dagadtabb...Benti cica, sokszor kivisszük a kertbe, de nem igazán mozog, csak hempereg..:D Imádom, és gyönyörű szép így is, de nem akarom, hogy rámenjen az egészségére, de már fogalmam nincs, mit lehetne csinálni...Adjunk neki a napi javasolt adagnál jóval kevesebbet??
2015. aug. 20. 21:43
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:

szemléltetném :DD [link]


[link]

2015. aug. 20. 21:48
 2/16 anonim válasza:
Lehet más fajta tápot kéne adni neki, van diétásban sok féle. Én a cicámnak purina(ivartalanított cicáknak) vettem. Imádta, és elméletileg az sem hizlaló. Csak szárazban kap diétásat? Mert konzervben,tasakosban is van direkt ilyen fajta :)
2015. aug. 20. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Vettünk neki 4 féle alutasakos eledelt ebből a speciális fajtából, de sajnos egyiket sem ette meg, konkrétan rá sem nézett...Úgyhogy 2 hónapja csak száraz kaját eszik, és a lelkünkre kötötte az orvos, hogy nem adunk neki mást, mert akkor semmit nem ér a kúra.
2015. aug. 20. 21:53
 4/16 anonim ***** válasza:
0%

Az ivartalanított macsekok, akárcsak az emberek, gyakran elhíznak. Meg is érthetjük, nem kell tetszeniük a másik nemnek, meg aztán egy örömük maradt, a zabálás.

Ha kevés kaját kap, sajnos, követelőzni fog, de nem sok más megoldás van.

Több cég árul már speciális kaját direkt ivartalanított macskáknak, amely alacsonyabb kalóraiatartalmú, vesekímélő étrendű. Én személy szerint javaslom a kinti cicává szoktatását, akkor, ha megszokik , eleve többet fog mozogni, lehet hogy bent unatkozik is, továbbá mindenképpen fogyni fog, azon egyszerű oknál fogva, hogy kint hidegebb van (az év nagyobb szakában), és fűtenie kell, ami energiát igényel. Ez nem azt jelenti, hogy mínusz húsz fokban is zárd ki, de mindenféleképpen többet lehetne kint.

A macskák alapvetően tudnak magukra vigyázni, nem lesz baja.

2015. aug. 20. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim válasza:
Nem akarok az orvos ellen beszélni, mert amikor nekem macskám lett akkor én is sok helyen azt olvastam, hogy a száraz a "döntő" kaja, minden többi melle pedig csak nasi. De nem lehet az, hogy a szárazból kéne kevesebbet? Az én macskám is folyamat falja(mert az egésznap kint van neki) Lehet azért van, mert egy félét eszik és nem változatosabban?
2015. aug. 20. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim válasza:
Az előző vagyok, én is féltem mikor ivartalanították, hogy elhízik. 15. emeleten lakom szóval kiengedni nem tudom sehova :D de szerencsére normális macska kinézete van, persze többet eszik, de kordában tartom
2015. aug. 20. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Az a baj, hogy összevissza pisilgetett, és fájt neki, mikor vesehomokja volt, rossz volt nézni..Anyuék elvitték orvoshoz, és az ő tanácsára kapta ezt a tápot, és ugye alutasakosból is csak ugyanilyen vesekímélőt kaphat, amit szerintem akkor sem enne meg, ha 2 hétig koplalnia kellene...De szerintem az lesza legjobb, ha visszamegyünk, és tanácsot kérünk, mert ez tarthatatlan. És pont ez az, hogy nem eszik sokat, mert nem engedjük neki, az útmutató szerint etetjük..


Sajnos a kinti macskává válás esélytelen, mert iszonyatosan sok cicát elütnek a környékünkön:( Kb minden héten látok egy halott cicát az úton, és belehalnék, ha a miénkkel is ez történne..Főleg hogy ugye nincs is hozzászokva a kinti élethez, már 5 éves, ilyen korban alapból is nehezebben alkalmazkodna..

2015. aug. 20. 22:05
 8/16 A kérdező kommentje:
A miénk is sokéig normális volt, ivartalanítás előtt kifejezetten kis gebe volt, még ivartalanítás után is..másfél éves kora körül kezdett hízni, de akkor még elviselhető volt a kinézete..:D de szerintem egyre rosszabb a helyet, most a legutóbbi mérésnél 6,8 kg volt, lány létére..
2015. aug. 20. 22:06
 9/16 anonim ***** válasza:
mindenképpen menjetek vissza a dokihoz, és adjál neki kevesebbet enni!
2015. aug. 20. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim válasza:
Lehet, hogy valami komolyabb dolog áll a hirtelen hízás mögött ? Esetleg gyógyszereket is kap?
2015. aug. 20. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!