Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért utaljak igy egymást a...

Miért utaljak igy egymást a kandur macskám? Miért viselkednek így?

Figyelt kérdés

Testvérek, kiskorukban szerettek egymást, mindig együtt aludtak, mosdattak egymást. Amióta ivarettek lettek kerülik egymást. Vagyis inkább csak az egyik (nevezzük szürkének) mert ha egymás melle kerülnek, es a másik (fekete) megpróbálja megnyalni, akkor a szürke rámorog és elzavarja. Van hogy csak játszani akar vele a fekete, játékból ráugrik hatulrol, ilyenkor a szürke megharapja. Sokszor csúnyán összeverekednek. Gondolom itt rivalizalasrol van szó, de melyik lehet a domináns? Mert ha csak azt nézzük, hogy melyik csavarog többet, melyik kergeti a kergeti el a környező ivartalanitott macskákat, akkor a szürke, de közben azt látom, hogy a feketét viszont kerüli. A fekete viszont sosem csavarog, nem olyan mint egy igazi kandúr, inkább olyan mint egy ivartalanitott. És ő pedig jól kijön a többi ivartalanitott cicaval is, mindig barátkoznak.

Más testvér macskák is így utaljak egymást?


2015. aug. 20. 23:32
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
22%
Hát, van ilyen, minden macska más, ugyanúgy, ahogy az emberek. Nem minden testvér szereti egymást, nem jönnek annyira jól ki. A fekete játékosabb, barátkozóbb, a szürke meg felnőttesebb, nem szereti annyira a társaságot.
2015. aug. 21. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
70%

A "vajon miert" keresese helyett, nem lenne egszerubb mindkettot ivartalanittatni?

Amugy, nem, mas testver macskak nem mindig utaljak egymast - a nalad levo erosen eltero jellemueknel viszont ez elofordul.


Amugy, itt pont a fekete dominans - azert nem csavarog, mert neki elegge fix a helye, nem kell, hogy elmaszkaljon. Viszont a szurket streszeli, azert is maszkal el az, es azert vezeti le a streszt azzal, hogy a tagabb kornyeken portyazik.

Ha csak az egyiket akarod ivartalanittatni, akkor a feketet erdemes. De a mindketto lenne a idealis.

2015. aug. 21. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Ez egyáltalán nem biztos, hogy a fekete a domináns, szerintem rossz az egész levezetés. Akkor már szerintem inkább a másik, de macskáknál nincs még annyira erős dominanciasorend sem, mint átlagos kutyáknál. Főleg nem olyan macskáknál, akik együtt élnek. A szürkét jobban érdekli ez a dominánsdi, de a társán kívül, ő a dominanciaharcon kívül áll. A feketét meg nem érdeklik ezek a dolgok.
2015. aug. 21. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Szerintem is a szürke a dominansabb, csak olyan mintha az egy akitől felne az a testvére. Vagy pedig csak nem akar vele testveresdit játszani, ezért ilyen utálatos vele.
2015. aug. 21. 09:11
 5/16 anonim ***** válasza:

3, megirhatod, hogy mi a rossz a levezetesemben.

Amugy, elhiszem, hogy a fekete a "jobb fej" emberi szempontbol (es siman nem kizart, hogy macskai szempontbol is) de ez teljesen fuggetlen attol, hogy tenyleg o a dominansabb.

Az viszont teny, hogy a macskaknal a dominancia nem ugyanaz, mint a kutyaknal, ok sokkal lazabban kezelik az egeszet.

Itt a fekete nem akarja magaval egyenrangunak kezelni/elfogadni a szurket, az meg nem akar lejebb lenni, mint a testvere. Ennyi a kettojuk kozotti "dominancia problema". Ez a macskaknal lenyegesen kevesbe hangsulyos, mint a szemelyiseg.

De mondom, nagyon szivesen megvaltoztatom a velemenyemet, ha megfelelo erveket kapok. Addig meg abbol indulok ki, hogy nem tegnap kezdtem macska viselkedessel foglalkozni :)


Jah, azt mar irtam, hogy az ivartalanitasuk megoldana ezt a problemat? Mindkettonek, vagy barmelyikuknek.

2015. aug. 21. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Köszi a választ.

Előző, ha te így foglalkozol macskákkal, akkor még írok. Pl a szürke jelölget össze-vissza, bár nem a lakásba, hanem kint a kertben. Ahogy kimegy látom hogy egyből azt csinálja. Végig jelöli az összes tujat. A fekete nem jelölget, vagy csak nagyon ritkán. És a szürkenek állandóan kinn van a nemi szerve, vagyis ha ölbe veszem és simogatom egyből előjön. :-( a feketének sosem.

Az ivartalanitasrol annyit, hogy én nagyon szeretnem, mert elegem van ebből a viszálykodásbol, és tudom a veszélyeit is mi lesz ha nem visszük el. De a párom egyszerűen nem engedi hogy elvigyem őket, hiába próbálom öt ész érvekkel meggyőzni. Lassan mar mi is annyit civakodunk ezen a témán, mint ez a két macska egymással.

2015. aug. 21. 22:17
 7/16 anonim ***** válasza:

Az, hogy a szurkenek allandoan kint van a penisze, minden, csak nem oke.

Nem viselkedesileg nem oke, hanem egeszsegileg. Tehat, nyugodtan megmondhatod a parodnak, hogy ez igy nem a ferfiassagrol, csonkolasrol, vagy ilyesmirol szol, hanem siman eletmento beavatkozas is lehet. (Igy lattatlanban siman gyanakodnak rejtett herejusegre, mint kivalto ok, de.. egyreszt ez csak egy tipp, masreszt az viszonylag konyeden eszreveheto.)

Szoval... a masik lehetoseg, hogy bevallalod a konfliktust, es elviszed ot, vagy oket megmutetetni. Hosszuttavon a macskak jarnak jol.

(A szurket amugy is meg kellene nezetni, mert amit irtal, nem normalis, szokvanyos, vagy konnyeden megmagyarazhato a "kanos a draga" magyarazattal. Az nem igy nez ki.)


Az meg, hogy a fekete nem jelol, az amiatt van, hogy o stabilan othon van, nincs miert streszelnie magat. A szurke az, aki nem biztos a poziciojaban, es folyamatos megerosites kell neki.

2015. aug. 21. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Nincs kint neki állandóan, csak akkor jön elő, ha simogatja. Amúgy továbbra sem értek egyet, de az ilyen távdiagnózisnak azért megvannak a maga határai, ezt jó, ha mindenki észben tartja.
2015. aug. 22. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Draga 8. valaszolo.

Nagyon orulok a tokeletesen alatamasztott, megdonthetetlen ervelesednek: "szerintem nem ugy van."

Nem is tudom mit tudok ehez hozzatenni. Azt hiszem, semmit, mert ez bizony megdonthetetlen erv!


Ettol fuggetlenul, a simogatas semmilyen esetben sem valthati ki erekcios ingert egy egeszseges kandur macskaban. Ha dominanciaval osszefuggo inger lenne, akkor parosulna hozza a harapdalas - a nyakbor megragadasank imitalasa. De ilyenrol nem irt a kerdezo.


Akarhogy is, igen, valoszinuleg nincs igazam. Szoval, persze, ez egy teljesen termeszetes, es valtoztathatatlan helyzet. Jah, nem.

2015. aug. 22. 02:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Megjegyzem, en most itt szalok ki a diskurzusbol, mert nem az en macskaim, nem az en idegeim, es a "nem ugy van, en jobban tudom" ervelessel nem tudok vitatkozni.

Ugyhogy innentol a nalam okosabbake a terep. :)

2015. aug. 22. 02:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!