Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit gondoltok, fog javulni a...

Mit gondoltok, fog javulni a helyzet?

Figyelt kérdés

Sziasztok, szerintetek javulhat ez még? Két cicánk van A (arany) és M (morcos). Mindketten ivartalanított nőstény cica. Benti cicák/nincs kert, de a lakás 110négyzetméteres. A kettő éve van nálunk, kézzel nevelt cica mert az anyukája eltűnt. Ő 8hetes korában került hozzánk. M másfél éve van itt, előtte egy másik családnál volt de időhiány miatt új gazdát kerestek, így másfél évesen befogadtuk. A két cica összeszoktatása nehezen ment/megy. M nagyon félős (volt) több hónapig hozzá sem tudtam nyúlni. A az elejétől kezdve játszani akart de M fújt és odakapott... csúnyán verekedtek. Most sem játszanak, ha A odadörgölődzik Mhez M odakap és fúj, ugyanez ha A játszani akar vagy csak M közelébe megy.



M problémás cica, amióta itt van próbálom nevelni de sajnos 1,5-3 éves cicát nem tudok. Mindenhova fölmegy (asztal, konyhapult, szekrények, polcok) próbáltam leszoktatni (macskatávoltartó, lefröcsköltem vízzel...) de csak az sikerült, hogy ha rászólok le megy. Azt nem tanulta meg, hogy nem szabad fölmenni. Gyakran kimegy az ablakon kívülre, tetőre... Ezzel sem tudok mit kezdeni, csak visszahívom (nagyon féltem mert a 4.en lakunk).

A kérdésem az, hogy a két cica viszonya javulhat-e még. M nevelésén javíthatok? Ha iget mit/ hogyan?

Felmerült egy párszor, hogy elajándékozzuk M-et, de én ezt nem szeretném. Én vagyok már a 3.gazdája. 3hónap után tudtam először megsimogatni, a család többi része kb egy év után, vendégek csak nagy szerencsével... Nagyon megszerettük, bújós aranyos cica egy pár problémával. Mit gondoltok? Ha elajándékoznánk akkor egy idősebb rokonunkhoz kerülne ahol kert is van, ott egyedüli cica lehetne.

Köszi


2015. aug. 21. 02:53
 1/2 anonim ***** válasza:

Szia! Nevelni mindig lehet a macskát is, de csak arról szoktathatod le, hogy mit nem szabad. Én is próbáltam az enyémet leszoktatni az asztalra felugrásról, több módszerrel is, nagy hatása egyiknek se volt, mert ha fejenkólintom (finoman ugye) azt 2 óra múlva elfelejti. Most már egy ideje nem ugrik fel... szerintem csak "így döntött". :)

A kapcsolata a másikkal már más kérdés, de idősebb korukra biztos jobban kijönnek. Nekem testvérpár macskáim vannak, 4 évesek és már nem jönnek ki egymással, sokszor összekapnak, s inkább csak elviselik egymás jelenlétét a lakásban (kert is van, ott kétfelé mennek...). Öntörvényű állatok, szóval a nevelés nem könnyű.

Ha elajándékozod rokonhoz - ahol találkozhat veled - a kert miatt biztos jobb lesz neki, de nyilván ott is eljátssza a felugrálást mindenre, és kérdés, hogy az idősebb rokon mennyire tolerálja majd, persze lehet, hogy őneki sikerül leszoktatnia erről.

2015. aug. 21. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Azt gondolom, hogy teljesen folosleges elajandekozni, mert ez egy teljesen gyakori problema, es a megoldasa is szornyen egyszeru.

M-nek biztositani kell olyan helyet, ami csak az ove, de magasan (magasabban van). (Direkt neki keszult polc(rendszer) emeletes macskajatszohaz, akarmi.

O olyan cica, aki a magasba nerzi magat biztonsagban, es nalatok ezt nem teheti meg, ezert fusztralt. Ha lenne sajat (magasan levo) helye, akkor sokkal kiegyensulyozottabb lenne, es jobban is kijonne A-val.

2015. aug. 21. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!