Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért nyávognak a cicák mikor...

Miért nyávognak a cicák mikor felkelnek?

Figyelt kérdés

Mindegyik cicám nyávog egyet mikor felkel. :)


Mit akarnak ezzel jelezni?


Nem nyújtózkodnak csak egyből mikor felkelnek az álmukból.


Kiváncsi vagyok rá.


2015. aug. 22. 12:47
 1/2 macdln ***** válasza:

Hát a pontos okát én sem tudom, ha valaki tudja, írja le, engem is érdekelne.

Az én 3 cicám közül 1 nyávog, dorombol, nyújtózkodik egyszerre ébredéskor, a másik kettő csak dorombol és nyújtózkodik. Viszont mindhárman rögtön bújnak, dörgölőznek az arcomhoz, és a nedves nózijukat az orromhoz érintik. Olyan cukik. :)

A cicák a nyávogással több mindent is jelezhetnek. AZ enyémek az ébredésen kívül még pl. akkor is nyávognak, ha éhesek, ha simogatást akarnak, vagy ha azt szeretnék, hogy vegyem fel őket. Előző cicám, aki sajnos már nincs velem, ő is dorombolt, nyújtózkodott és nyávogott ébredéskor. Ha éhes volt nyávogott és dörgölőzött a lábamhoz. Mikor el akarta végezni a dolgát, leült a bejárati ajtó elé és hangosan nyávogott, ezzel jelezve, hogy engedjük ki az udvarra. Nagyon édes kis szőrpamacs volt, úgy szerettem. :)

Visszatérve, a nyávogásnak több oka is lehet, de azt pont nem tudom, hogy ébredéskor mit jelent.

Talán azonnal szeretnének a gazdi közelében lenni, a nyávogással lehet, hogy ezt jelzik :

" Gazdiii felkeltem, most már megsimizhetsz, aztán jöhet a reggeli! " :D

2015. aug. 22. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Nagyon aranyosak lehetnek :)


Én is azt szeretem mikor felugrik mellém púposodott háttal és nyávog hogy simogassam meg. :)


Olyan aranyosak tudnak lenni.. Főleg ha 2-en vannak és egymásr használják párnának. :D

2015. aug. 22. 21:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!