Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A cicám már 2 napja nem eszik...

A cicám már 2 napja nem eszik rendesen. Játszani és inni szokott. Szerintetek milyen kaját adjak neki? Elvigyem állatorvoshoz vagy nem szükséges?

Figyelt kérdés

1 éves,kandùr,hàzi cirmos cicàròl van szò.

Kajànak pedig Previtàl csirkés szàraztàpot szokott kapni.



#cica #hàzicirmos #kandùr #Previtàl
2015. aug. 24. 07:29
 1/8 anonim ***** válasza:
Az mit jelent, hogy nem eszik rendesen? Mennyivel eszik kevesebbet? A száját, fogát nem fájlalja ha megérinted? Kinti vagy benti?
2015. aug. 24. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Várjál még vele 2-3 napot, hátha csak átmeneti. A nagy melegben nekem se evett rendesen 2 napig, csak vizet ivott és egész nap nyávogott, mert utálta a meleget. Miután jött az enyhülés visszatért az étvágya és a jókedve is.
2015. aug. 24. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ha a megszokottnal mas fajta kajat adsz neki az is lehet a baj. Az enyem mondjuk utalja a szaraz tapot :)
2015. aug. 24. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Első vàlaszolò eszik két-hàrom falatot és elég is volt.A foga meg nem hiszem hogy fàj mert harapdàlni még mindig szokta a kezem.
2015. aug. 24. 11:26
 5/8 anonim ***** válasza:
Állatorvos!?
2015. aug. 24. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 macdln ***** válasza:

Lehet, hogy csak átmeneti, de lehet, hogy tápot kéne váltani. Jó minőségű, magas hústartalmú tápok :

Brit care, Ontario, Josrea, Chicopee, Hills, Acana....

Csak tápot eszik kis kora óta, vagy szokott mást is kapni ?

Ki lehetne próbálni a nyers vagy főtt húsokat. Csirkemell, csirkefarhát (csont nélkül), csirkemáj, pulyka darált hús, marha darált hús.

Én a cicáknak a száraz táp mellet adok néha konzervet (Ontario-t), baromfi májkrémet,főtt rizst, főtt sárgarépát és sült tojást.

Amit majdem minden nap kapnak :

só és zsiradék mentes főtt és sült húsok (ezeket serpenyőben szoktam sütni vagy fazékban főzni),

natúr halkonzervek (olaj nélkül, sprotni, hering, szardínia). Szóval próbáld egy kicsit változatosan etetni.

Ha a más fajta tápot és a húsokat sem eszi meg, akkor irány az orvos !

Ami a legfontosabb, hogy soha ne adj neki nyers sertés vagy marha húst, mert Aujeszky kórt kaphat tőle, ami egy halálos betegség. Én sertést elővigyázatosságból nem adok nekik sehogy, a többi húst is csak főve.

2015. aug. 25. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Utolsò vàlaszolò én is szoktam neki adni főt hùst (tegnap is kapott)

Aztàn pròbàlkoztam hallal is de hiàba.És màr tejet sem iszik.Mozogni,futkàrozni szokott de màr nem tudom mit adjak neki.

2015. aug. 25. 07:25
 8/8 A kérdező kommentje:
Egy màsik tàpot még megpròbàlok.A konzervekkel règen pròbàlkoztam de nem volt hajlandò enni belőle.
2015. aug. 25. 07:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!