Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A kombinált oltás évente kell...

A kombinált oltás évente kell beadatni?

Figyelt kérdés
Egyik ismerősöm szerint csak 6 évente.

2015. aug. 25. 17:02
 1/4 anonim ***** válasza:
Ismerős egy hülye. A leptospirózis ellen például nemhogy évente, de félévente!! kellene oltatni a kutyákat, akkor lenne a védettség 90% felett.
2015. aug. 25. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
De én most macskáról beszélek. Az ismerősöm pedig állatorvos, csak én nem hozzá hordom az enyémet, mert az ország másik felében lakik. Nem értem, hogy miért mondott 6 évet.
2015. aug. 25. 19:30
 3/4 anonim ***** válasza:
mivel indokolta, megkérdezted?
2015. aug. 25. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Igen, ma beszéltem vele. Érdekes volt, amit mondott. Szóval ő korábban Hollandiában dolgozott ott a kutyákat beoltják 9 hetesen, utána pedig csak 3 évente kell veszettség ellenivel. A kombináltat pedig 12 hetesen kapják meg és utána 6 évente kell ismételni. Ez a kutyánál és a macskánál is így van. Állítása szerint sok országban van így, pl. Ukrajnában is. A tudományos magyarázatát nem teljesen értettem, de valami olyasmit mondott, hogy a kombinált oltás élő vírust tartalmaz, ami évekre ad védettséget, akár az embereknél az MMR oltás. Ezt is a gyerekek 15 hónaposan és utána pedig csak 11 évesen ismétlik meg. Az állatoknál is hasonlóképpen működik. A veszettség elleni oltást viszont fontosnak tartja, mert az elölt kórokozókat tartalmaz, így évente ismételni kell, mert szerinte a kutatások nem támasztják megfelelően alá, hogy évekre védettséget adna. Annyit mondott még, hogy a féreghajtásra nincs megfelelően odafigyelve ebben az országban, pedig nagyon fontos lenne, saját magunk miatt is. Szerinte azok az állatorvosok, akik évente 10 oltást ajánlanak, csak a pénzre mennek rá. Több mint 40 éve állatorvos, több országban is dolgozott már, szóval szerinte megfelelő szakmai tapasztalattal állítja ezt.
2015. aug. 26. 14:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!