Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Megműtessem vagy elaltassam a...

Megműtessem vagy elaltassam a kiscicát? Nehéz ügy.

Figyelt kérdés

Barátunktól szereztünk egy kiscicát, bő 1 hete van nálunk, kézhez szoktatott, aranyos. Kinti/benti macskának szántuk. Ma amikor kint volt, kiment a kerítésen, elkapta egy kutya és nyílt törése van a hátsó lábán. Voltunk állatorvosnál kapott kezelést, be van kötve most, kábult, de mint ilyen törés, nem lehet sínbe tenni, műteni kell SOS. Nem olcsó, kb. 40 ezer forint. Aranyos, ügyes, megszerettük már ennyi idő alatt is. Az észérvek azt mondják, hogy altassuk el, mert utána is történhet vele bármi és sokba kerül, de úgy érzem, nem tudnám megtenni. A szívünk az ellenkezőjét sugallja. Barátok is mindkét oldalon állnak.


Ti mit tennétek? Nagyon őrlődünk. Köszi a válaszokat!



2015. aug. 26. 00:04
1 2
 1/12 theazombiee válasza:
0%
Szerintem jobb neki, ha elaltatod. Később is előjöhet fájdalmas problémája a törésből adódóan. Meg a műtét sem 100%-os, ott is simán lehet gond vagy nem épül fel utána, akármi.
2015. aug. 26. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
81%

Szerintem ha szeretitek ennyit megér...én se tudnék elaltatni egy állatot sem..ha kicsi had éljen még szegény :)

De ez a ti döntésetek

2015. aug. 26. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
ha mutheto, akkor eszembe se jutna elaltatni. Ugyanakkor, ezt a kinti-benti dolgot atgondolnam, ha ennyire veszelyes a hely ahol eltek.
2015. aug. 26. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
8 hetes egyébként és műthető, könnyen gyógyulhat, azt mondták. A környék jó, csak az egyik szomszéd kutyája ki tud jönni (tacskó), az harapta meg. Lehet vele kéne beszélnem vagy elkérni a műtét díját?
2015. aug. 26. 00:28
 5/12 anonim válasza:
87%
Egyértelműen műtét! Ha csalàdtagként tekintesz rà, akkor képzeld csak bele magad a helyzetbe.. megtudnàd ezt tenni valakivel?? Bàrkivel? :( Az "csak" a làba.. Ha igazàn szereted es akarod nem negyven rugón fog múlni a kicsi angyal élet. Szerintem vagy add oda egy olyan gazdinak. aki vàllalja az egész maceràt mindennel élete végéig vagy pedig te tarts ki mellette igazàn egy életre. :) Nekik amúgy is kevesebb idejük van ezen a földön.. :(
2015. aug. 26. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem kérdés, műtét.

Azt, meg hogy kinti-benti legyen vagy csak benti, tényleg érdemes átgondolni.

Mert most a szomszéd tacskója volt. (Amúgy nem, nem akarnám kifizettetni vele a műtét árát - hacsak nem szökött volna át a tacskó hozzátok egy olyan kerítésrészen, amit a szomszéd felelőssége rendben tartani, de nem írtál olyat, hogy ilyesmiről lenne szó, inkább úgy vettem ki, hogy az utcán történt) Ez pedig "benne van a pakliban". Mint ahogy elütheti egy autó, ellophatja valaki, elkaphat valami fertőzést, szóval rengeteg veszély leselkedhet rá.

Régebben nekünk is kinti-benti macskáink voltak, és úgy is gondolom, hogy a macskának is, a gazdájának is az lenne a legjobb megoldás. De miután pár hét leforgása alatt elvesztettünk két macskát (autó, ill. fertőzés, ami ellen nincs védőoltás), úgy döntöttünk, a megmaradt kap egy párt, hogy ne unatkozzon, de azok már bentiek lesznek, mert nem akarjuk, hogy folyton elveszítsük őket. (Az unokatestvéremék épp ezért hagytak fel a macskatartással - mindig történt valami: a saját kertjükbe átlőtt (!) rá a szomszéd, elütötte egy autó, ellopták, belefáradtak ők is a folytonos veszteségbe és új kölykökbe.)

2015. aug. 26. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

hol itt a kérdés??Műtét!

Elösször műtesd meg,hiisz még pici,gyorsan gyógyulnak a szövetek és a csont is hisz fejlődésben van a fiatal szervezete.Kétj számlát a dokitól aztán menj a kutya gazdájához,de most a cicára koncentrálj!

2015. aug. 26. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképp megműttetném, de azért körbekérdeznék más állatorvosokat is, mert 40 ezer forint soknak tűnik. Persze ne napokig keresgélj, ne szenvedjen a cica, csak ülj le a telefonkönyvvel, és a környéken található állatorvosokat telefonáld végig.
2015. aug. 26. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Egy macska akár három lábon is vígan el tud élni, feltéve, ha bent tartod. Ha pedig műthető, még jobbak a kilátások. Nyilván én is azt javasolom, hogy hozasd rendbe, de két dolgot tudnod kell: Ha kijárós, bármikor történhet vele valami. Másik, hogy az állatorvosi kezelések nagyon drágák, és a cicák jóval rövidebb életűek, mint mi- sajnos. Előbb-utóbb betegségek is jelentkezhetnek, ezek kezelése pedig akár százezrekbe is kerülhetnek. Hidd el, ez sajna tapasztalat. Gondold át, hogy így tudjátok-e őt vállalni élete végéig??
2015. aug. 26. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Én a helyedben ha minden kötél szakad, odaadnám valakinek, aki ki tudná fizetni a műtétet. Semmiképpen nem altatnám el.
2015. aug. 26. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!