Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Honnan lehet észrevenni, ha...

Honnan lehet észrevenni, ha férges a cicám? Mit tegyek, ha férges? Gyógyszerrel orvosolható, vagy muszáj állatorvoshoz vinni?

Figyelt kérdés
2015. aug. 26. 20:08
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Onnan lehet felismerni, hogy a hasa folyton fel van puffadva és cérnaszál szerű dolgok vannak a kakijában (ezt kinti macskánál nehéz észrevenni). Ha felmerül a gyanú, vidd el állatorvoshoz, és kérj féreghajtót.
2015. aug. 26. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 macdln ***** válasza:

Mennyi idős a cica ?

[link]

Én ezt szoktam rendelni a cicáimnak, elég hatásos.

3 havonta kell megismételni a féregtelenítést. Én azért választottam ezt a módszert, mert a cicáim nem nagyon kedvelik az állatorvost.

Ha férges egy cica, akkor sovány, nem nagyon akar nőni (ez volt az én kiscicáimnál is, megvettem, beadtam nekik és valóban hatásos, híztak és nőttek is) és hasmenése van.

2015. aug. 26. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Rutinszerűen adj neki féregtelenítőt 3 havonta, ha kinti vagy kijárós, ha benti, akkor évente legalább. Így nem lesz férges. Állatorvosnál vagy állatpatikában tudsz venni.
2015. aug. 26. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
Féreghajtót kell adni a macskának 3 havonta, ahogy előttem is írták. Egyébként még onnan is észrevennni, hogy a fenekét a földhöz dörzsöli, mert a férgek irritálják a végbelét. Egyébként soványság + hasmenés szintén tünet, ahogy a fénytelen bunda is. Azoknál a macskáknál, akiket nem tartanak bent, ajánlott onnantól fogva h beadtad a féreghajtót 24 órára bezárni vhova, hogy utána meg tudd nézni, férges-e az alom. Egyébként ha nem tudod megoldani, sem gond, mert a férgehajtó elintézni, csak így le tudod ellenőrizni, hogy férges volt-e vagy nem. Nekem ezt az állatorvos mondta, de a féreghajtó útmutatóján is írták.
2015. aug. 26. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hogy ennyien segítettetek! <3 :)
2015. aug. 26. 20:25
 6/7 anonim ***** válasza:
2- től szeretném megkérdezni akkor, hogy ő hogy adja be a féregtelenítőt a cicának?Nálunk az állatorvos sem vállata, sőt keinelentette mindkettő, hogy ó a macskáknál nem jellemző ám a férgesség, mint a kutyáknál...
2017. aug. 11. 05:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Kijelentette 😊
2017. aug. 11. 05:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!