Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Kiscica tanítása vízipisztollyal?

Kiscica tanítása vízipisztollyal?

Figyelt kérdés
Olvastam és hallottam sok helyen hogy remekül megtanítható a kiscicáknak hogy hova nem mehetnek, mit nem csinálhatnak ha a rosszalkodás pillanatában lespricceljük őket. Ez idáig stimmel is, csak azt nem tudom hogy utána érdemes kicsit megbabusgatni hogy tudja hogy szeretem csak rosszat csinált vagy ugyan úgy mint a gyerekeknél szidás után nem babusgatunk?
2015. aug. 27. 11:03
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem babusgatunk, de lehetőleg próbáld meg úgy lespriccelni, hogy ne lássa, hogy közvetlenül tőled jön a vízsugár.
2015. aug. 27. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nem kell babusgatni. A macska ebből nem érzelmi kérdést csinál, egyszerűen megtanulja, hogy adott tevékenység következményeként mindig kellemetlenül vizes lesz a bundája. Még az sem kapcsolódik össze az agyában, hogy a vízipisztolyt a gazdi hozza működésbe, az ő kis agya megáll az "ezt csinálom - jön a víz" megállapításnál. Szóval még csak a képbe sem jössz, nemhogy azt higgye, haragszol rá.
2015. aug. 27. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Én is vízipisztollyal nevelem a kicsiket. Néha elég csak a pisztolyhoz nyúlni, már iszkolnak az adott helyről, még csak le sem kell locsolni őket.Na jó, néha még odalövök, csak , hogy érezzék a törődést.Nem sértődnek meg.
2015. aug. 27. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm akkor megnyugodtam.

Sose volt még kölyök cicám, mindig felnőtt kóbor keveredett hozzám eddig akik már higgadtak voltak, eszik alszik típusok. :) Őket már nem kellett tanitgatni.


Azért voltam tanácstalan, mert amikor lespriccelem olyan kis megszeppenve tud rám nézni hogy most mivan. :)

2015. aug. 27. 11:49
 5/5 anonim ***** válasza:
Nem azért néz megszeppenve, mert fél, hogy haragszol, hanem mert úgy gondolja, hogy "valami víz megtámadott, te szoktál megvédeni, segíts!":)
2015. aug. 27. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!