Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogy lehet két macskát összesz...

Nussie111 kérdése:

Hogy lehet két macskát összeszoktatni?

Figyelt kérdés
2 napja találtam egy fiú cicát az utcán és hazahoztam. Itthon van 2 lány macskám, a kisebbik elfogadja, de a nagyobbik fúj rá és morog. Lehetséges az összeszoktatás? Mert a fiú kiscica kicsi, éppen, hogy nem szopik és nem akarjuk kidobni.

2015. aug. 27. 17:21
 1/2 anonim ***** válasza:
Egyelőre próbáld meg annyira nem összeengedni azzal, amelyik nem szereti az új jövevényt, minimalizálha köztük a konfliktust. Mennyi helyük van? El tudják kerülni egymást? Próbáld nyugtatgatni a nagyot, amikor fúj a kisebbre, kapjon ő is sok szeretetet továbbra is. És a kicsit se hagyjátok, hogy zavarja a nagyot, ezért hálás lesz majd nektek. Mert a kicsik sokszor kihasználják, hogy a nagyobbak nem bánthatják őket és a nagyok idegeire mennek. Külön ételt kapjanak, ne kelljen egymással vetélkedniük a kajáért és egyelőre külön is játsszanak. Idővel valószínűleg csökkenni fog majd a feszültség. De kinti, benti cicák vagy milyenek a körülmények?
2015. aug. 27. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Igazán mind a két cicán múlik hogy mennyire összeszoktathatóak.


Nekünk tavaly lett egy pici cicánk. Hónapok alatt se békélt meg vele az amúgy is nagyon területvédő nagy cicánk. Ennek nagy részt az is volt az oka hogy hiába próbáltam én is távol tartani a kicsit a nagytól, meg hiába verte el sokszor a nagy, a kicsi erőszakosan minden áron ment volna barátkozni. Többek között ezért is lett elajándékozva a kicsi mert ritka hülye volt, a nagy cicával is rendszeresen elverette magát de az még csak hagyján. A legnagyobb odafigyelésem ellenére is bement a kutya kenelbe, a kutya torkon harapta de nem érdekelte, újra és újra beakart menni, engem meg a szívbaj kerülgetett.


Most két napja lett egy önkényesen hozzánk kerülő nagyon pici cicánk. Persze ő sem tetszik a nagy cicának, de a kicsi az első pofon után megtanulta hogy ne akarjon barátkozni így megtartja a 2 méter távolságot a naggyal. Fúj, morog rá a nagy de a közvetlen konfliktust ő is kerüli, nem mennek oda egymáshoz ha az egyik közeledik a másik arrébb megy.

Nem gondolnálm hogy valaha haverok lesznek mert a nagy tényleg még a szomszéd telekről is elzavar minden macskát, de fölöslegesen nem harcolnak.


Javasolni én is csak azt tudom amit az első hogy legyen meg a kellő hely hogy eltudják egymást kerülni, a nagy is kapjon elegendő törődést talán kicsit többet is mint eddig, a kicsit pedig próbáld távol tartani tőle.

2015. aug. 27. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!