Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Macskaallergia kérdés! :...

Macskaallergia kérdés! : allergiás vagyok a macskákra? többi lent

Figyelt kérdés
Szóval,amikor a macskámat puszilgatom,ölelgetem akkor tüsszögök.Ez nem feltétlenül allergia?Szóval lehet hogy csak macskaszőr megy ilyenkor az orromba vagy nem tudom.Na...szóval értitek.Tehát biztos hogy ez allergia a macskaszőrre?Leginkább olyanok válaszát kérném,akik jártasak a témában,vagy ők is allergiásak.Köszi előre is :)

2015. szept. 2. 19:34
 1/4 macdln ***** válasza:

A macskaallergia tünetei


A macskaallergia tünetei érinthetik a szemet, az orrot, a fület, a torkot, a tüdőt, illetve a bőrt. A szemek kipirulhatnak, viszkethetnek, váladékozhatnak és beduzzadhatnak. Az orr is viszkethet és váladékozhat, tüsszögés vagy orrdugulás léphet fel. A fülek eldugulhatnak és viszkethetnek. A torok fájhat, amit gyakori krákogás, torokköszörülés kísérhet. Ha a tüdő is érintett, akkor feszítő mellkas, köhögés, zihálás, levegő után kapkodás és visszatérő hörgőgyulladás léphet fel. A bőrön pedig viszkető vörös foltok vagy csalánkiütések jelentkezhetnek.

2015. szept. 2. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 macdln ***** válasza:

Valószínűleg csak belélegezted a macskaszőrt.

Velem is előfordult már többször is, én is azt hittem, hogy allergia, de kiderült, hogy nem.... szerencsére, ugyanis nem tudok nélkülük élni. :)

A részletet a tünetekről netről másoltam be. Én is innen tudtam meg, hogy nem vagyok allergiás.

2015. szept. 2. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Párom allergiás a macskára, amint belép hozzánk tüsszög.

Nem kell hozzáérnie sem. Ha megkarmolja sokkal jobban bepirosodik a bőre és felduzzad neki a seb, mint nekem.

Sokat tüsszög, folyik az orra függetlenül attól, hogy kapcsolatba kerül-e közvetlenül a macskával.

Ha én is ölelgetem, vagy csak száll a levegőben csomószor találok ilyen kis vékony szőrszálakat a számon, orromon, az irritálhat és tüsszenthetsz egyszer, de az még nem allergia.

2015. szept. 3. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
köszönöm :)
2015. szept. 3. 20:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!