Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Haromeves anyamacskat ivartala...

Haromeves anyamacskat ivartalanitani?

Figyelt kérdés
Kb. otszor szult egeszseges cicakat. Ilyen korban maar nem szoktak macskat ivartalanitani vagy sterilizalni ? nem tudom melyik a pontos kifejezes. Es mennyi penzbe kerulne?

2015. szept. 3. 01:47
 1/7 macdln ***** válasza:
100%

Dehogynem lehet ivartalanítani egy 3 éves cicát. Még fiatal.

10-20 ezer ft-ba fog kerülni orvostól függően. Érdemes figyelni az akciókat. Fejér megyében lakok, közel van hozzám Bicske, így ott fogom ivartalaníttatni a cicáimat. (most 4 hónaposak). Itt csak 10 ezer forint. Megnéztem a többi környékbeli állatorvosnál is az árakat. Az átlag 15-18 ezer. Pedig ugyanaz a műtét , szakszerűen végzik képzett orvosok, megfelelő körülmények között itt is.

2015. szept. 3. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Szoktak ilyen korban is ivartalanítani, és javasolt is. Az összeg állatorvostól is függ, 10-20 ezer Ft között van átlagosan, de van, ahol ennél sokkal olcsóbban is megcsinálják. Érdemes figyelni, mikor, hol van a környéketeken ivartalanítási akció. Ilyenkor a költségek egy részét átvállalja egy állatvédő szervezet, vagy menhely. Én így ivartalanítottam a befogadott nőstény cicámat 4000.- Ft-ért.
2015. szept. 3. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Vicuska87 ***** válasza:
100%
Igen ivartalaníttasd mindenképp! Árban 10.000-20.000 ft között mozog, de vannak akciók, és rendelők is eltérőek egymástól..
2015. szept. 3. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nagyon idős korban már lehet, hogy felesleges kínzás lenne, minden egyéb esetben lehet ivartalanítani és rengeteg előnye van. 3 évesen még fiatal, simán lehet ivartalanítani. Sőt jót is fog tenni az egészségének, mivel nem egészséges ennyiszer szülni nekik sem.
2015. szept. 3. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Az én nőstény cicámat 7000 forintért ivartalanították Bicskén. 1 napig kómás volt az altatás miatt, de utána szinte egyből rendbe jött, csak a seb gyógyulására kellett várni kicsit, de az sem vészes. Én elégedett voltam az ellátással maximálisan :)

Sokszor van akció egyébként, érdemes keresgélni.

2015. szept. 3. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Oke, de nem fog a macskanak hianyozni hogy nem szulhet tobbe, nem lesz szomoru?? Mert ez a cicam annyira elvezi az anyasagot, a szoptatast, es olyan jo anya, hogy a 3 honapos cicainak is ad tejet!

A kicsiket persze nem hagyhattam meg, mind elajandekoztam oket hirdetes utjan. Evente 2x szul, eloszor 2 masodszor 3 cicat altalaban.

2015. szept. 11. 01:33
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem, nem fog hiányozni. Az csak ösztön, hogy jó anya, de náluk ez nem olyan, mint nálunk, embereknél. Nem érzelmi alapon működik. Nem fog elgondolkodni azon, hogy jaj nem lesznek többet kölykeim :) Egyszerűen nem hajtja majd a párzási ösztön, ennyi. Kiegyensúlyozottabb lesz. Jót fog tenni neki egészségügyileg is, ha nem fial többet, évente kétszer amúgy is nagyon sok, megterheli a szervezetét, megrövidíti az életét!

Mindenképpen javaslom.

2015. szept. 11. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!