Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan lehet megszelídíteni a...

Hogyan lehet megszelídíteni a vad kismacskákat?

Figyelt kérdés
A cicám a napokban hozta elő a kölykeit, akik kb. 1 hónaposak lehetnek. Sajnos nagyon vadak, ami érthető is, hiszen eddig nem láttak embert. Viszont ami furcsa, hogy nem is igazán félnek, hanem inkább agresszívak, morognak és fújnak már messziről ha közelítek feléjük. Sikerült már néha megfognom őket, próbáltam szoktatni őket, a kezemben nyugodtan megmaradtak, viszont amint letettem újra kezdődött a fújtatás. Ha kaját viszek nekik, akkor is ezt csinálják. Hogyan tudnám megbarátkoztatni őket hogy ne legyenek ilyen agresszívek?? Tapasztalt cicások, segítsetek!

2015. szept. 3. 17:32
 1/4 anonim ***** válasza:
Nekem annó úgy sikerült hogy ölembe vettem és vakargattam a hátát. Egy percen belül megtört a jég és dorombolni kezdett. Utána már nem volt vele probléma.
2015. szept. 3. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Idővel megszoknak, csak legyél türelmes, adj időt nekik, és ne erőltesd magad rájuk, mert azt se szeretik, ha túlzásba viszed a fogdosást. Ha menni akarnak, hagyd őket.

Nekem amúgy idősebb elvadult macskával úgy tört meg a jég, hogy egyszer együtt aludtunk.

2015. szept. 3. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Az lehet hogy segit hogy előttük simogatod az anya cicát. Es ha látják nem bántod meg tetszik neki lehet hogybok se lesznek olyan agresszivak.
2015. szept. 3. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Vicuska87 ***** válasza:
Ez normális reakció, a későbbiekben megfognak szokni téged is...
2015. szept. 4. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!