Kezdőoldal » Állatok » Macskák » 5 éves perzsa cicám ismét, és...

5 éves perzsa cicám ismét, és most a legdurvábban kimarta a nyakát. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Voltunk vele mindenféle,de szó szerint mindenféle kivizsgáláson: allergia, rüh, bolha, és sajnos semmit sem találtak.A nyaka jobb alsó felén szinte húsig kivakarta egy kisebb tenyérnyi területen. Ma voltunk orvosnál ismét, kapott szteroidot, mert szemmel láthatóan valami allergizálja a cicust, mivel a buksiját 'odatolja' a kezünkhöz, ha vakarásszuk. Ideig óráig jó szokott lenni,de most már hangosan 'ordít' ha vakarja a nyakát, mert annyira fáj neki a nyílt seb. Lebetadine-ozta, nem tudnak vele mit kezdeni, azt mondták, mivel nincs meg az allergiát kiváltó tényező.Annyit tudni kell, hogy a nyakának ezen a részén kis korában volt egy tályog műtétje, de azt is nézték, és nincs hozzá köze. Nagyon aggódom,tanácstalan vagyok.Abban reménykedek, mivel óriási a bundája, és 2 hete, mikor hűvösebb volt, jobb lett neki, szinte teljesen elmúlt, hogy most is ez lesz, de ilyen ronda még sosem volt a nyaka, és nem kiabált fájdalmában.Tapasztalt már valaki ilyet? Aggódom, hogy ha ez így marad, el kell altatnom, hogy ne szenvedjen :(

2015. szept. 4. 00:09
 1/6 anonim ***** válasza:
Mi macskánknak bizonyos bolhaírtócsepptől de a legjobban a bolhanyakörvtől lesz piros a bőre,irritált annyira hogy sebesre vakarja ,szőre most kezdett visszanőni (2 hónap után) a nyaka körül de még mindig nem a legjobb.Lehet hogy tied is vmi kémiai anyagra allergiàs, vérvétel szerintem kimutatná :)
2015. szept. 4. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Vicuska87 ***** válasza:

Háááát ez egy érdekes és komplett összetett dolog!


Nem figyelted meg, csak nyáron a melegben??? Mert akkor befülled a bundája.. szó szerint mint az embernek a haja... és elkezd viszketni és vakarja vakarja vakarja...


Érdemes lenne Havonta 1x Virbac Allermyl samponnan megfürdetni és megszárítani... vagy pedig lekell kapni a hatalamas bundát géppel.


De én fürdéssel kíválóan tudom ápolni őket! :)

2015. szept. 4. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Vérvételt csináltak? Vagy az allergiát, hogy zárták ki?

Nekem is hasonló tünetei voltak a cicámnak, korábbi kérdésekhez írtam is. A doki nem vett vért meg semmi, de azt mondta, hogy ez allergiás reakció, és valószínűleg a tartósítószerek halmozódhattak fel a szervezetében, a tápok miatt. Vagy csirkére allergiás, vagy esetleg megcsípte valami. Úgyhogy tartósítószer és csirke mentes tápra váltottunk. Ő is kapott szurit 3 alkalommal 3 darabot. A kikapart részt kezeltük betadine-nal és kék krémmel. Aztán kaptunk valami fertőtlenítő sampont a betadine helyett, mert azt mondta ha sokáig alkalmazzuk a jódtartalom miatt a cica arra is érzékeny lehet. Esetleg ez nem lehet nálatok?

Egyre szebb lett, a doki szerint javult, ezért elég heti 2szer fürdetni a samponnal ameddig meleg van. De most tegnapelőtt megint csúnyán kivakarta, úgyhogy újra elkezdtem neki kenni reggel és este. :(

Azt mondta a doki, hogy lassú folyamat míg rendbe jön, de ha nem javul vigyem vissza és megbeszéljük a további lehetőségeket. Szóval van más megoldás is ezek szerint.

Esetleg másik orvost ha próbálnátok?

2015. szept. 4. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Sajnos úgy néz ki, hogy baktérium. Most vettek tőle kaparékot 2 napja, küldték tenyésztésre. 1 hét míg meglesz. A doki szerint 2 eset van, a legtöbb baci gyógyszerrel gyógyítható, de sajnos van egy, ami viszont nem. Annyit mondott, hogy akkor egyeztetünk a továbbiakról. Ez annyit jelenthet szerintetek is, hogy meg kell akkor gondolnunk, mivel nem gyógyítható, hogy elaltassuk-e örökre? :( Volt már valakinek ilyen esete? Köszönöm előre is. P.S: Nagyon félek... :(
2015. szept. 10. 21:15
 5/6 Vicuska87 ***** válasza:

AZ elaltatáson nem gondolkodnék! Minden baktérium gyógyítható kenőccsel, gyógyszerrel...


Írj privit, van facebook-om és két perzsám!

2015. szept. 12. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én elvinném másik orvodhoz is mindenképp. Nem kell vakon megbíznunk egy orvos szakértelmében. Az én degumat is pl. félrekezelték anno. Mire orvost váltottam, már késő volt. Szóval mielőbb nézesd meg mással is, ártani nem árthat.
2015. szept. 12. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!