Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ez a gyógyszer jó a macskám...

Ez a gyógyszer jó a macskám számára?

Figyelt kérdés
Voltunk állatorvosnál, mert az egyik tappancsán van egy seb és kapott rá gyógyszert és ajánlottak kenőcsöt is. A gyógyszer neve Enroxil Flavour 50mg-os. Utána néztem és ez kimondottan kutyáknak készült gyógyszer. Ebből a fajtából a 15 mg-os adható macskáknak a tájékoztatók szerint. Bár az 50 mg-osból napi felet kell a cicának adjak, mégis sokkalom. Tegnap este kapta az első fél tablettát és azóta folyamatosan hány, és étvágytalan. Egy kis tejet tudtam "letuszkolni" a torkán. De semmit nem kíván és látszik, hogy a hasa is beesett (alapjáraton húsos macska). Az állatorvost most már nem tudom elérni, legközelebb csak hétfőn. Kérlek segítsetek. :(

2015. szept. 5. 14:53
 1/6 anonim ***** válasza:

Ha rosszul reagál a gyógyszerre a cicc, ne add neki, amíg el nem éred az orvosodat. Egy seb miatt általában gyulladáscsökkentőt szoktak adni. Ha a kenőccsel kezeled, és nem túlzottan csúnya a seb, kibírja a tabletta nélkül a cicád, amíg újra tudsz az orvossal beszélni.

Elolvastam amúgy a gyógyszer leírását , és jelzi mellékhatásként a hányást és az étvágytalanságot. Megpróbálhatod még a felet is felezni.

2015. szept. 5. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Értem, akkor szerintem kenegetni fogjuk csak. Köszönöm a válaszod. Még annyit, hogy ha bekenem a krémmel és 10-15 percet kézben van, hogy beszívódjon annyira a krém és utána elengedem és lenyalogatja, akkor attól lehet baja? Gondoltam arra is, hogy attól hányt, de mégis a gyógyszer a valószínűbb, mert kenegetve jóval korábban kezdtük el.
2015. szept. 5. 15:15
 3/6 anonim ***** válasza:
Ilyen esetekre a gallért használják . Mert akkor sem jó dolog nyalogatni engedni a sebet, amikor nincs rajta krém.
2015. szept. 5. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Az én állatorvosom azt mondta, hogy gallér nem jó, mert attól csak ideges lesz, meg zavarja mindenben.

Mi a hátán lévő sebre, amit kenni kellett, csináltunk egy kis ingecskét neki. :)

Tappancsra nem tudom, hogy lehet, de esetleg valahogy beköthetnétek neki valamivel egy ideig.

2015. szept. 7. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Mi van azóta a cicával?


Én nem vagyok állatorvos, de van egy rakás macskám, meg időnként össze is szedek egyet-egyet, így sajnos elég sokat járkálunk, volt már mindenféle bajuk is, meg mindig tök részletesen magyaráz az orvos, hogy mit miért kapnak.


Nekem a legnagyobb macskám közel 8 kiló volt, és azon is minden orvos le volt döbbenve, hogy megkkora, és ha azt nézem, hogy 50mg-os enroxilból egy egész szemet 10 kilós kutyára méreteznek, hát a macska méreteivel az nagyon nem jön össze.


Amúgy nekünk az enroxilt akkor adta, mikor más nem jött be, mert ő úgy hívja, hogy a "nagyágyú".

2015. szept. 16. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ja várj, most nézem, hogy napi felet kellett adnod. az 25 mg. Tekintve, hogy 3 kilónként egy szem az adag a 15mg-osból, az akkor nem volt sok. Egy négy-öt kilós macskának pont jó adag. Azért kaphattad azt, mert lehet úgy volt vele, hogy pénzt spórol neked azzal, ha nem a kicsit veteti meg és abból kell többet etetned vele.
2015. szept. 16. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!