Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hol tartsuk a kiscicánkat?

Hol tartsuk a kiscicánkat?

Figyelt kérdés

Pár hét múlva hozunk el egy kiscicát, de még nem tudjuk hol legyen.Nem szeretnénk szobacicának viszont azt sem szeretnénk ha kint lenne és elkóborolna.Mit ajánlotok?

Amíg pici legyen esetleg bent/erkélyen utána pedig kivihetjük udvarra?


2015. szept. 5. 16:43
 1/10 anonim ***** válasza:
48%

Szerintem legyen benti. A többi tartásmód nem biztonságos és a cica életét megrövidítheti. Ameddig kicsi, esélye sincs kinn egyedül anya nélkül. Tehát 1 éves koráig mindenképp érdemes benn tartanotok. Mondjuk ennyi idő után lehet, hogy meggondoljátok magatokat.

Mi is úgy gondoltuk, hogy az ágyba nem jöhet be, de aztán már örülünk, ha a konyhaasztalra nem megy fel. :D

Higgyétek el nem úgy van az, hogy eltervezem és úgy is lesz.

2015. szept. 5. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Amíg pici, addig tényleg jobb lenne bent tartani a lakásban, de mivel jön a tél, és ha lakásban lesz, nem fog téli bundát növeszteni, jobb lenne csak tavasszal, ivartalanítás után kiszoktatni.

Én is így csináltam, pár hét alatt fokozatosan teljesen kiszokott.

2015. szept. 5. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
u.i.: ha nem tudjátok normálisan tartani, akkor ne hozzátok el. Komolyan gondoljátok át.
2015. szept. 5. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Úgy terveztük ahogyan a második írta :)

Helye az lenne kint és bent is, viszont nem szeretnénk benti cicának mivel sokszor nem vagyunk itthon és nem lenne a legjobb ha szétkarmolászna mindent vagy ilyesmi.

2015. szept. 5. 16:58
 5/10 anonim ***** válasza:
Ha van teraszotok vagy zárt előszoba az praktikus lehet amíg megszokja új gazdáit.Mi 1-2 hétig tartottuk ott és persze ki is lehet vinni de csak ha ügyel rá az ember. Minket nagyon hamar megszokott és ezután csak aludni és enni járt be.De ha beviszed a lakásba szerintem befog járni mert azt hiszi szabad neki.
2015. szept. 5. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Miért nem szeretnétek bent tartani? Ha olyan helyen laktok ami biztonságos, pl. Nincs a szomszédba véregző kutya és nem forgalmas az út, valamint nem lopja el senki akkor talán lehetne kinti-benti. pl ha be akar menni akkor had legyen bent ha ki akar menni akkor lehet kint is. De jó ha éjszakára mindíg bent alszik! Tejet semmiképp ne adj neki mert mehet tőle a hasa és kiszáradhat. az ivartalanítására is gondolj, mert ha lecicázik abból csak több és több lesz. Pl Nyíregyházán az állattartók számára van elérhető ingyenes ivartalanítás persze csak lány cicáknak és kutyáknak. Mivel jön a tél, a hideg, jó lenne ha bent lenne olyankor többet, főleg este. A cicák nem szeretik a hideget. A szobába/házban simán lehetne. Nálunk 3 macska van bent és semmi gond velük. Szobatiszták. Sokat alszanak a cicák. Veszel neki almot vagy viszel be földet (az alom jobb) Hamar szobatiszta lesz. :) És az interneten tudsz tápot és vitamint is rendelni. :D Pl az emagon ingyenes szállítással, vagy a tápfutáron ahol minden hónap első hétfőjén ingyenes a szállítás és még 500 ft-os kupon is van. :D Sok oldalt van ahol Junior kaját vehetsz, de szeresd és becsüld meg a cicát! :)
2015. szept. 5. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Nekünk semmit sem karmolásznak szét. Az erkélyen ne legyen, nehogy leessen. legyen télen bent és az a tuti, amikor jön a jó idő, estére hívd be alukálni. :D
2015. szept. 5. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

először is milyen helyen laktok? ha őrültek a szomszédok ,szóval simán megmérgeznék, vagy ha forgalmas úton laktok,akkor ne tartsátok kint,max felügyelet mellett legyetek vele.(akkor is ha mérgezik az egeret..vagy beszélj velük vagy ne hagyd kint sose)

de ha normális környék,csendes utca,akkor jobb neki kint. nekem 8 éve vannak meg,sose kóboroltak el,hazatalálnak. de első hetekben nekem is bent volt. szerintem igaza volt a másodiknak,első télen legyen bent és tavasszal kiszoktatjátok.

2015. szept. 5. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm ezeket a hasznos válaszokat!:)

Erkélyen is úgy lehetne csak,hogy elkerítünk neki egy részt, hogy még véletlenül se tudjon leesni. De valószínű az előszobában lesz egy darabig (sajnos innen mondjuk be tud menni a nappaliba)...de ha úgy alakul és jól viselkedik maradhat bent :D Amúgy a környéken nincsenek nagy kutyusok akik bántanák. Természetesen majd fogjuk ivartalanítani is amikor már lehet:)

2015. szept. 5. 17:27
 10/10 anonim ***** válasza:

Ha van kaparófája és párszor el van neki magyarázva, hogy a bútor sarka nem az, akkor megérti és nem szed szét semmit. A mienk se bántja már. Eleinte bepróbálkozott a tapétával is, meg a kanapé szélével, de hamar megtanulta, hogy nem ott kell, hanem a kaparófán. :)

A kinti tartás veszélyes, úgyhogy én nem javaslom. Bár, nekem eleve fura, hogy így féltitek a bútort a cicától. Ez olyan mintha a kisgyerektől féltenétek a lakást, hogy mindent összenyálaz vagy megrongál. Igen előfordulhat, de meg tudja tanulni, hogy nem szabad. De ugye a bútor másodlagos dolog szerintem. A cica szeret, a kanapé nem annyira :D

2015. szept. 7. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!