Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A hozzám szegődött kiscica...

A hozzám szegődött kiscica alsó metszőfogai még nincsenek kinőve?

Figyelt kérdés
A többi foga megvan. Mennyi idős lehet?
2015. szept. 6. 12:51
 1/2 Manyabanya ***** válasza:

Mindenképpen érdemes megmutatni egy állatorvosnak. Ha jófej, a vizsgálatért nem kér pénzt. Egy féreghajtót (ez olyan 400 Forint körüli összeg) ad neki, fülrüh, nátha, egyéb betegséget is vizsgál, tanácsokat ad. Vidd el, mert van olyan betegség, ami számára halálos is lehet, de simán ki lehet kezelni. Főleg, ha első cica.


Én még amúgy ilyet nem láttam, úgy tudtam, azok jönnek ki elsőnek, és mire elhagyják az anyjukat, azért a tejfogaknak kint kell lenniük. A fogváltás olyan 3 hónaposan zajlik, de tudtommal úgy, mint az embernél. Ha csak az alsók hiányoznak, akkor vagy épp most váltja őket (bár ha az összes, akkor más a tippem). Ha melléd szegődött, akkor nem lehetett fenékig tejfel az élete eddig. Bele is törhetett valamibe a foga, ha próbált magának élelmet szerezni valahogyan. Továbbra is állatorvost javasolnék, minél többet gondolkodom rajta.

2015. szept. 14. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod. Kapott féreghajtót bár nem láttam férgesség nyomát rajta, illetve az ürülékében de hát jobb félni mint megilyedni.

Hát az előéletével kapcsolatban igen csak vegyesek a gondolataim, érzéseim. Az erdőből jött ki és követet hazáig. Mivel nem igazán szerettünk volna cicát meg nem voltam benne 100% biztos hogy nem gazdis próbáltam vissza szavarni meg elfutni előle de hajthatatlan volt, jött utánunk.

Tiszta, nem bolhás, füle is tiszta nem atkás, nem is sovány. Persze a kivételek erősítik a szabályt, de nem gondolnám hogy egy erdőben született cica ilyen jó állapotban lenne. Ebből kiindulva vagy eleve gazdis volt csak elkóborolt vagy kitették.

Szopizna még nagyon, de gond nélkül eszi a száraz és nedves tápot.


Dokihoz sajnos egyenlőre bármennyire is sajnálom nem tudom vinni. Itt nem jófej, bemutatkozásnál közli hogy 10 ezer, a neve majd utána meg is kérdezi hogy miért mentünk. 😒 A mondhatni mi állatorvosunk meg nyaral.

2015. szept. 14. 10:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!