Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Volt már veletek ilyen?

Volt már veletek ilyen?

Figyelt kérdés

Mindig figyelem az olyan facebook csoportokat, ahol gazdikereső cicák és kutyusok képeit osztják meg, sokszor én magam is segítek egy-egy megosztással.


Van már otthon egy 5 éves ivartalanított cicám, ő is mentett cicus volt, alapítványtól fogadtam örökbe pár hetes korában. Igazi kis herceg lett belőle, ízig-vérig szobacica, éjszakánként velünk alszik az ágyban, egyszóval a szívünk csücske. :) A Doktorbácsi is mindig megdicséri, hogy milyen gyönyörű macsek, mikor megyünk hozzá az éves oltásokra. :)


Azonban most teljesen beleszerettem egy másik, árva kis gazdikereső cicába, és szeretném elhozni.

Már meg is tettem volna, hiszen még egy macska már nem oszt, nem szoroz, ahol egynek jut, ott jutna kettőnek is... viszont ez most elég nagy dilemma nekem, nem tudom, mit csináljak. A párom az első cicámmal is nehezen barátkozott meg (azóta már a legnagyobb cimborák a világon, viszont több cicára egyelőre még nem sikerült rávennem, még meg is ígértem neki, hogy inkább nem nézegetek gazdikereső árva cicás képeket, mert csak a saját szívemet fájdítom vele). A 4 éves cicámmal jól elvannak, de mikor említettem neki a kis újoncot, inkább lebeszélni próbált róla. A másik gond, hogy jelenleg albérletben lakunk, többedmagunkkal. A lakótársaink nagyon szeretik a 4 éves cicánkat, sokszor ők "bébiszitterkednek", mikor mi elmegyünk valahová, stb, de nem tudom, mit szólnának még egy macsekhoz.

Plusz télen tervezünk elköltözni teljesen külön, ott már nem lennének lakótársak, de nyilván egy költözés se könnyű, nem biztos, hogy pont most kellene új kiscica a családba....


Van egy csomó ellenérvem. De valami annyira megfogott abban a csöppségben, hogy egyszerűen nem hatnak az észérvek sem! Akárhogy próbálom, nem tudom magam lebeszélni róla még észérvekkel sem. :) Szerelem volt első látásra, és tudom, hogy mindent megadnék neki, nagyon jó sora lenne nálunk, ugyanúgy szeretném, mint a másik cicónkat.


A körülmények talán most még nem a legideálisabbak a lakótársak és a közelgő költözés miatt, de lenne egy szerető, meleg otthona, ahol gondoskodnának róla, és szerintem ennél többet nem kérhet egy árva cica, költözés ide, lakótársak oda. :) A párom is csak addig ilyen karótnyelt, amíg nem dorombol ott az ölében az a kis csöppség, ismerem már. :) Most még ő maga Mr. Nemkelltöbbcicaide, de amint meglátja, nem fogja tudni letenni semmi. A 4 éves macsekkal olyan nagy egyetértésben bújnak össze esténként tévét nézni, mintha mindig is így lett volna. :D


De közben meg bennem van, hogy mi van, ha mégse jó ötlet elhozni? Ha lenne rá olyan gazdijelölt, akinél ideálisabb helye lehetne, mint nálunk?


Nagyon nehéz, mert teljesen beleszerettem ebbe a kiscicába, és szívesen elhoznám, de az eszem (és a párom) egyelőre mást mond.


Volt már veletek ilyen? Mit tettetek? Vagy ti mit csinálnátok ebben a helyzetben?



2015. szept. 6. 21:26
 1/3 anonim ***** válasza:

Én úgy csinálom, hogy végiggondolom, mi lenne, ha minden macskát és kutyát befogadnék...

Ha már annyi kutyám van, hogy a kerítésen át kicsordul, az már ciki

2015. szept. 6. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszodat. :)

Igen, ez igaz. Nem menthetünk meg minden kóbor kisállatot. De csak egy cicám van, és az jutott eszembe, hogy ha az ideiglenes befogadóknál elfér jó körülmények között akár 4-5 cica is, nálam miért ne férne el 2 macsek. 2 cica nem olyan sok, ennyivel még bírnék, anyagilag is megoldható, nem kéne semmit sem nélkülöznie, ennivalóra, oltásokra, alomra neki is jutna.

De azt is tudom, hogy ha mindig így állok hozzá, hogy "ó, másoknál 6 cica is elfér, akkor elfér nálam is még egy", annak se lesz jó vége. :D Nem hozhatok haza minden cicát, akit csak megsajnálok. És persze ez is mindig így kezdődik, hogy az ember győzködi magát: "még egy elfér... na, csak még egy utolsót", majd mire észbe kapunk, túlcsordul a kerítésen a sok házi kedvenc, ahogy te is írtad.


De ezért is kértem tanácsot. Nem szeretném, ha annyira az érzelmeim irányítanának, hogy emiatt esetleg felelőtlen döntést hoznék. Mert hát mégis csak élőlényekről van szó, nem plüss cicákról.


Még egyszer köszi, hogy írtál. :)

2015. szept. 6. 21:56
 3/3 anonim ***** válasza:

mindenképpen. beszéld meg a lakotarsakkal és a paroddal is. csak úgy ne hozd el.

én megvarnam a költözést és utána hoznék. +sztem idő kell mire összeszokik a 2macska,erre is gondolj!

de várd meg a költözést szerintem, akkor már csak a parod engedélye kell. és szerintem vidd el majd egy menhelyre és együtt valasszatok onnan valakit:)) ott úgyis megenyhül és megsajnalja oket

2015. szept. 7. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!