Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Lehet alergiás a cicám, vagy...

Lehet alergiás a cicám, vagy ez inkább fajtajellemző?

Figyelt kérdés

Pénteken hoztuk el a 13 hetes kis perzsa lánykánkat, és semmi baja nincs, jól érzi magát, játszik, szaladgál nálunk, de az eddigiekhez képest, amit én megszoktam állattól, nagyon sokat tüsszög. És nem tudom eldönteni, hogy ez a kis rövid orra miatt van, vagy alergiás, vagy esetleg valami simán csak irritálja az orrát. Végüls, az öblítő, amit használok, lehet, hogy nekem nem tűnik erős illatúnak, de ő attól még érezheti... De nem helyspecifikusan, nem csak az ágynemű vagy a mi közelünkben tüsszög, teljesen random pontjain a lakásnak.


Egyelőre nem esedékes orvoshoz vinnem, így a válaszaitoktól függ, hogy megyünk-e.


Azt sem tudom, egyáltalán lehet alergiás egy macska?


2015. szept. 8. 08:41
 1/4 anonim ***** válasza:

Perzsacicával nincs tapasztalatom, de az utolsó kérdésedre tudok válaszolni: lehet aLLergiás (2 L-lel), sőt, asztmás is. Az én macskám is az, pedig ő "utcai vegyes".

Viszont komolyabb betegségre, fertőzésre is utalhat a tüsszögés, úgyhogy a helyedben megmutatnám egy dokinak.

2015. szept. 8. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
A múlt héten volt dokinál, még a tenyésztő vitte, kapta az utolsó kör oltást. Akkor mondta volna az orvos/tenyésztő, ha valami baja van. És péntek este hoztuk el, azóta tüsszög, tehát nem itt kapta el, ha valami betegségről van szó.
2015. szept. 8. 10:38
 3/4 anonim ***** válasza:
Mikor hazahoztuk 3 hónaposan, az én cicám is tüsszögött egy darabig, meg taknyos volt picit. De elmúlt neki és nem is volt semmi baja. Állatorvoshoz én vittem oltás miatt, szóval nem tudom. Esetleg a por, ami a lakásban van?
2015. szept. 8. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Vicuska87 ***** válasza:
Perzsaknal elofordul ha uj helyre kerul, az uj kornyezet miatt a szorcsoges, prusszoges. Sot minden evszakvaltasnal a perzsak szorcsiznek, de csak Z arra hajalmosak.. Nekem 2 perzsam van az egyik szorcsis a masik sohasemvolt az....
2015. szept. 8. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!