Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan szoktasam ki a macskáimat?

Hogyan szoktasam ki a macskáimat?

Figyelt kérdés

4 en vannak eddig járkálhatak ki be,de mostanában egyre szemtelenebek.Besz.rnak,bepi.ilnek stb az ablakokat nem tudom kinyitni mert volt,hogy behoztak madarat.:( pedig elég sok kaját kapnak...

Ha meg kiakarom rakni őket kapargasák az ablakokat.Már nagyon sok anyagi kárt okoztak.Nem birom idegileg már többet takaritok utánnuk mint ha gyerekem lenne..a károkról nem beszélve.Hogy szoktasam le őket arról,hogy beakarjanak állandóan jönni?


2015. szept. 9. 13:41
 1/1 macdln ***** válasza:

Úgy járkálhattak ki-be, hogy volt alom bent?

Minden macska alapjáraton szobatiszta. Csak vegyél legalább két alomtálcát, macskaalmot. Ha pedig van alomtálcájuk, mégis a földre végzik a dolgukat, akkor az zavarhatja őket pl., hogy túl kevés az alomtálca, írtam ,hogy legalább kettő kell, de azt szokták mondani, hogy több alomtálca kell, mint amennyi macska van, ez legtöbbször be szokott válni. Az alomtálca ne legyen az etető-itató tálak és a fekhely közelében. Alaposan kell feltakarítani ecettel, semmiképp hipóval vagy mosó/mosogató szerrel vagy vmi hasonlóval. Ablakokra lehet rakni erős hálót. (van kifejezetten erre a célra kialakított, amit nem tudnak szétszedni) Szerintem maradjanak kinti benti cicák. Most nagyon hidegek az éjszakák, éjjel mindenképp legyenek bent. Nappal pedig kint, bent is. Ajtóba pedig be lehet építeni cicaajtót. ezen kényelemesen járkálhatnak ki-be. Mivel azt írtad, hogy kaparják az ablakot, nagy valószínűséggel nem szeretnének csak kint lenni. Amit ezzel jelezhetnek a macskák : több figyelemre, szeretetre vágynak, szeretnének a gazdájukkal lenni, éhesek és vagy fáznak.

2015. szept. 11. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!