Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Udvari cica lakásba szoktatása...

Udvari cica lakásba szoktatása? Meg tudná szokni?

Figyelt kérdés
Nagymamám még vidéken él, de a télen felköltöztetjük Pestre. Mindig is volt egy udvari, tipikus vidéki barangolós cicája, amit nincs szívünk elajándékozni. A cica mindig nagyon bújós, dorombolós, barátságos cica volt, de mégis félek, hogy ha hirtelen egy emeleti lakásba hozzuk fel, nem lesz-e depressziós, stb... Volt valakinek hasonló tapasztalata?

#cica #szobamacska #udvari macska
2015. szept. 10. 19:03
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Meg fogja szokni. Ha még nincs, akkor lényeges lenne ivartalanítani, akkor a csavargási kedve is csökken.
2015. szept. 10. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
És a szobatisztaságra így is hozzászokathatjuk? Mert nem kismacska már.
2015. szept. 10. 19:34
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Mivel a gazdája is ott lesz, hamar megszokja. Az almot is gyorsan megtanulja. Lényeg, hogy olyan helyen legyen, ahol zavartalanul végezheti a dolgát. Mikor beköltözik, vidd oda és tedd bele, a mancsával kicsit kapargassatok.
2015. szept. 10. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Múlt év nyár elején fogadtam be egy 8 év körüli cicát. Addig csak utcán, téren élt. Lakóépületben nem volt, télen középületek padlásain húzta meg magát.

Nálunk, az udvaron kezdett, elég hamar elfogadta a kialakított helyeket. Ősszel, a hideg éjszakák elől próbáltam beterelni a lakóépületbe, négy napig tartott az, hogy fél órát bent merjen maradni.

A házba költöztetési szándék előtt egy héttel, az udvari kedvenc (magaslati) helye alá tettem az alomtálat. Olyat biztosan nem is látott korábbi életében. Lesegettem: néhány nap után, messzebbről, nyújtott nyakkal vizsgálgatta. Már voltunk annyira barátok, hogy simogatva bele is tettem, de rögtön kiugrott. Másnap, magától belement, de nem használta.

Az udvaron begyűjtött kakiját az alom egyik sarkába temettem. Szagolgatta, de semmi mást nem tett.

Aztán, amikor már bent mert maradni a szobában, vacsora után, magától értetődő természetességgel belement, és azóta is használja. Sőt, nyáron, mikor egész nap kint van és bejön, egyből belemegy a dolgait végezni. Úgyhogy, az a tapasztalatom, hogy könnyen és biztosan rászokik olyan cica is, amelyik elég elvadultan élt.


Igaz, itt udvaros házban van, de késő ősztől, tavaszig, ki sem akart menni. Csaknem fél évet töltött bent, egyfolytában. Az idő nagy részében a radiátoron feküdt. Volt választása, de, köszönte, nem kért a hidegből. Szellőztetéskor még az ablaktól is elvonult, védettebb helyekre. Persze, ő megszenvedett 8 telet, érezte, hogy mi a különbség.


Míg jó egy hete is még este 11 körül került elő a hívogatásomra, ma már, a hűvösebb időben, koraeste besurrant, mikor mentem ki, és nem is nézeget az ajtó felé.


Ami fontos, a féregtelenítés, bolhátlanítás. Állatorvos biztos hatásúként ajánlott egy sprayt, amivel befújta és alaposan átmasszírozta vele, jól bedörzsölte. Közforgalomban nincs. Szinte szagtalan volt, és mivel nincs benne bolha, az eltelt bő egy évben semmit sem kellett ez ügyben tenni. Olcsóbb volt, mintha bármilyen cseppet, nyakörvet vettem volna; pláne, ha ez utóbbiakat 30 naponta kéne megvenni. Nem beszélve arról, hogy itt folyamatosan olvasom, hogy ez sem hat, az sem hat.


Nekem, ez a tapasztalatom a szobatisztasággal és a téli bent léttel. Persze, a cicák nem egyformák, de komoly reményetek van, hogy nem lesz baj. Eleinte osztozkodni kellett néhány helyen (fotel, számítógépasztal stb.), azé lett, amelyikünk hamarabb elfoglalta. Fokozatosan rájött, hogy mi az, ami nekem gyakrabban kell, hol jobb neki, mert azok csak az ő helyei, bármikor.

2015. szept. 10. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, ezek nagyon hasznos válaszok!!! Biztosan a cica hasznára válnak majd! :)
2015. szept. 10. 23:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!