Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Milyen nemű cicust lenne...

Milyen nemű cicust lenne érdemes választani?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Van már egy macskusz itthon, 3 és fél éves ivartalanított kandúr cicó (5 hetesen került hozzánk, utcáról mentve).


Eldöntöttük, hogy szeretnénk mellé egy "kistesót". :D

De nem tudjuk, hogy kislány cicát lenne érdemes választani, vagy inkább még egy kandúrkát. Természetesen az új cicus is ivartalanítva lenne, tehát a neme ebből a szempontból számunkra lényegtelen, inkább arra lennénk kíváncsiak, hogy a Ti tapasztalataitok szerint milyen nemű kiscicával jönne ki jobban az idősebb kandúrunk? Egy másik kisfiúval, vagy inkább egy kislánnyal?


Van erre valami ötletetek?


Egyébként az új kiscicát is mindenképpen menhelyről vagy ideiglenes gazditól szeretnénk majd elhozni, nyilván tőlük is megérdeklődjük majd a dolgot, de örülnénk, ha kapnánk egy kis segítséget a kérdésben, hogy már eleve olyan nemű kiscicákat nézegessünk. :)


Előre is köszönjük a segítséget!



2015. szept. 13. 11:17
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia!

Én egy fiú ivartalanítotthoz inkább egy másik fiút mondanék. Volt már egy pár cicánk, de úgy vettem észre, hogy a fiúk jobban elvannak együtt.

A lányok nyafkásabbak, sokkal jobban válogatnak ételt is. Ráadásul sokkal költségesebb egy lány cica ivartalanítása. A fiúk bújósabbak kiskorukban is (Ha normálisan neveli az ember). Sokkal kalandvágyóbbak, a lányok maradósabbak, észrevételem szerint lustábbak is.

De minden macska más személyiségű, kiskorukban nevelhetőek! Ezt jó észben tartani!

Remélem segítettem! :)

2015. szept. 13. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szia!


És mind a kettő benti cicus lenne, vagy kinti?

Nekünk két benti cicánk van, de néha pár naponta persze kimennek körülnézni a kertbe. Igazából nekem azért más a helyzet, mert van egy 5 éves nőstény cicánk és 4 éves a másik kandúr cica, aki a fia. Őt megtartottuk, a testvéreit örökbe adtuk :) Már mind a kettő ivartalanított. Eleinte kicsinek még védte az anyja, de mikor kezdett nagyobb lenni már kezdte zavarni, hogy még mindig itt van XD De megszokták egymást és nem lett semmi baj belőle. Ugye az anya leginkább a megszokott területét védte, mikor zavarta hogy más cica is lesz ott, ahol eddig ő egyedül úgy mond "uralkodott". De hamar megszokták egymást és sokat játszanak is. Írtad, hogy a te cicusod már több mint 3 éves, nyilván ugye van neki is egy megszokott helye amit most egyedül ural. Lehet furcsa lesz neki az új társ, de nem hiszem hogy nagyobb baj lenne belőle. Hogy kandúr vagy nőstény legyen, szerintem lényegében mindegy, hiszen ivartalanítva lesz a másik is. Viszont amit eddig megtapasztaltam, hogy a nőstény cicák általában nyugodtabb természetűek. Akár milyen neműt választotok (mivel úgy is ivartalanítva lesz) arra kell jobban figyelni, hogy hogyan fogadja a picit először a nagyobb. Mit reagál és hogyan viselkedik először a jelenlétében. Ha hazaviszitek a kicsit, akkor a naggyal is éreztetni kell hogy ő is ott van és őt is szeretitek. Ha bentiek, akkor viszonylag a két cica helye legyen távol egymástól pl. ne egy szobában legyen a fekhelyük. Ne a nappaliban legyenek egymáshoz közeli helyen. Mind a kettőnek kell egy hely, ahol egyedül elvonulhatnak és nem zavarja őket a másik. Ez kintre is vonatkozik, ha kinti cicák. Etetésnél is először tanácsosabb mindent elkülöníteni. Persze ha összeszoknak, akkor már nem lesz probléma. Ezt arra értem, hogy pl. közös vizes táljuk van és közös a száraz tápos táljuk is. A többi ételt persze mind külön tálba kapják.

2015. szept. 13. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
A macskák általában nem szeretik a macskatársaságot. Maximum felosztják egymás között a teret, hogy minél kevesebb legyen köztük a súrlódás. Leginkább a testvérek jönnek ki egymással.
2015. dec. 10. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönjük szépen. Végül kislány cicát hoztunk. :)

Szerencsére a kandúrunk jól kijön vele, hamar elfogadta és sokat dajkálja, mint egy "bátyus" vagy nem tudom. A lényeg, hogy gyorsan ment az összeszoktatásuk és azóta sincs gond. :) Köszi még egyszer a válaszokat!

2015. dec. 13. 21:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!