Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hajnali 3-kor ébreszt a...

Anneee25 kérdése:

Hajnali 3-kor ébreszt a cicám. Mit lehet vele kezdeni?

Figyelt kérdés

Van egy 6 hónapos cicánk. Körülbelül 1 hónapja minden hajnalban elkezd nyávogni,hogy engedjem be a hálóba, unatkozik. Nem éhes,nem szomjas csak szórakozásra vágyik.

Ha beengedném, összevissza ugrálna, zörögne,támadna...az alvasunknak vegelenne.

Az a baj,hogy így is. Nagyon akaratos,képes órákig hangosan nyávogni,kaparni az ajtót, ez megy reggelig. Ot tartok,hogy már megőrülök, terhes is vagyok, nagy szükségem lenne az alvásra.

Az alábbi próbák nem segitettek:

1.Megetettem (nem volt éhes)

2.bezártam a kis szobába a játékaival ( reggelre odatojt)

3.fürdőbe zártam,de a szellőzőn ki tud jönni és kezdődik a műsor....

Már ott tartok,hogy nem bírom vele tovább. Tudtok valamit javasolni?



2015. szept. 13. 11:24
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
41%

2.bezártam a kis szobába a játékaival ( reggelre odatojt)


raktál be neki almot? ha nem,akkor ne csodálkozz.

egyébként nálunk bent van a macska a hálóban éjszaka. igazából felvette a ritmusunkat és ő is alszik éjszaka.ha kelünk meg villanyt kapcsolunk akkor felkel ő is. az első hetekben persze éjszaka is rohangált,de utána szép lassan ráállt a mi ritmusunkra.+ ha este kifárasztja magát akkor végigalussza a napot

amúgy furcsállom a mentalitásod. ha 1 hónap után ott tartasz,hogy nem bírod tovább vele,akkor mi lesz a gyerekeddel majd? őt is bezárod a kisszobába?

2015. szept. 13. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
25%
Ha egy kiscicával nem bírsz el, mi lesz a gyerekkel? Majd azt is bezárod? Egyébként a kiscica is gyerek, föl kell kelni hozzá. Én mindig játszottam ilyenkor vele egy félórát, jól lefárasztottam, utána már nem volt gond.
2015. szept. 13. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

A bezárásnak semmi értelme. Ha fából van az ajtó, teljesen tönkre fogja tenni, szinte szilánkosra karmolja majd az ajtófélfát.


A macska pedig éjszakai állat, ezt mielőtt befogadsz egyet el kell fogadni. Este lefekvés előtt játszani kell vele egy csomót (igen, legalább 1 órát mondjuk...). Estére pedig nem zárjuk be, hagyod hogy bejöjjön a hálószobába. Még mondhatni fiatal "tinédzser", persze hogy aktívabb. Majd 10-15 év múlva már nem lesz aktív...


Ha pedig nyekereg nem kell vele foglalkozni. Pontosan azért csinálja, mert tudja jól hogy egy idő után feladod és foglalkozni fogsz vele.


Ha pedig megszületik a gyerek, utána lehet még rosszabb lesz....Rá fog jönni hogyha a baba sír akkor te rögtön odamész hozzá. Összekapcsolja majd ezt és Ő is olyan frekvencián fog nyávogni, mert szintén tudja jól hogy akkor kicsikarhat belőled valamilyen reakciót.


Kaját pedig minden nap ugyan abban az órában kapjon. Meg fogja tanulni hogy csak akkor van kaja, hiába hisztizik még kajáért, nem kell neki adni.

2015. szept. 13. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Kedves 1. Válaszoló. 5 (!!!) hónapig működött a külön alvás. Ha beengedem,nem nyugszik le,hanem támad,játszik.

Hajnali 3-kor nem egészséges kellni, rendkívül fontos lenne a terhességem szempontjából,ha napi 8 órát tudnék aludni!

És tegyünk mar különbséget aközött,hogy az,hogy naponta 3kor felkelek egy unatkozó macska miatt és az kikészít,az említhető egy körben azzal,hogy a kisbabám valós szükségletből ébreszt! Nem unalomból. Éhes,szomjas, bepisilt vagy bekakilt. Itt azert nem alszok egy honapja,mert a cica hajnali 3kor akar játszani!Arról nem is beszélve,hogy mi lesz,ha majd a babát kelti fel merő unalomból?

2015. szept. 13. 12:03
 5/16 anonim ***** válasza:
50%
Úr isten... Kérlek add örökbe szegényt, had legyen egy normális gazdája. Ez egy élőlény, ha ezt képtelen vagy elfogadni és megfelelően kezelni, akkor vegyél egy plüss macskát.
2015. szept. 13. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

1. vagyok. attól még nem vagy szimpatikus. amikor macskát vállaltál akkor tudhattad volna,hogy ez bizony nyávog. és kb 16 évig él,úgyhogy kb annyira kell vele előre tervezni mint egy gyerekkel. ha nem szeretnéd megtartani,akkor még most ajándékozd el amíg pici és könnyen alkalmazkodik!

ha meg szeretnéd megtartani(bár nem ezt veszem le az írásodból) akkor a legjobb,hogyha szabadon közlekedhet a lakásban éjszaka is. a természetben tényleg éjszaka vadászgatnak,ekkor jobb is a látásuk. ha van neki sok játék ami lefoglalja+ tényleg ingergazdag a környezete akkor ignorálni kell amikor nyávog. nem kell vele foglalkozni olyankor,ne is szólj hozzá. már bebizonyították,hogy ha beszélünk a macskához akkor többet nyávog,így próbál kommunikálni velünk. ha bemegy hisztizni a szobátokba de nem talál rá választ,szóval meg se mozdultok,úgy tesztek mint aki alszik akkor majd megunja.

füldugó is jó megoldás lehet. és tényleg,hogy mindig ugyanakkor kapjon kaját és ha hisztizik (nappal ) akkor se kell odarohanni és tutujgatni,szokja meg,hogy ne így akarjon törődést kapni. az én macskám régen egész hisztigép volt.most 8 éves és alig nyávog már.ha meglát nyávog 1-2őt de nem igazán szokta. inkább dörgölőzik és úgy próbál "tarhálni"

szóval könnyen változhat még a személyisége

2015. szept. 13. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
12%

1. és 6. vagyok

még annyi,hogy nehogy azt hidd,hogy a babák tényleg csak szükségletből sírnak! ha rájön,hogy amikor sír valaki mindig felveszi,megeteti stb akkor "ok nélkül" is fog majd sírni,hogyha unatkozik.

2015. szept. 13. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

A macska nem = gyerek.

Két alapvető fogalom, az amit tisztába kell rakni. Macska= állat= miatta nem kelek hajnali 3 kor

gyerek =ember = miatta megteszem.

Azt sajnálom, hogy a válaszokat elnézve a probléma megoldásában nem jutottam előrébb. Aki segítő szándékkal írt, annak köszönöm,sajnos mindent próbáltunk már a beengedéstől a játékig. Aki csak a jellememről vont le helytelen következtetéseket, az aludjon napi 3 órát terhesen:P


Befogadtam az utcáról, ráköltöttem 10 ezreket, gondoztam, ápoltam, de én vagyok a rossz, amiért hajnali 3-kor aludni szeretnék:) Most már minden világos! :)

2015. szept. 13. 12:42
 9/16 anonim válasza:
40%

Kisgyerek=ember=élőlény=állat=esetedben macska.

Én egyszer nem keltem a macska miatt fel.Nyávogott az ablakba azt hittem nem komoly.Másnap jöttem rá hogy egy ember bántani akarta a kutyánkat jobban mondva megmérgezni.Szerencsére nem lett komoly baj.Azóta mindíg kelek ha a macska nyávok.Bizony éreznek ők olyat is amit mi nem.

2015. szept. 13. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Éjszaka menjen fel a padlásra. Nálunk is egész nap bejöhetett csak este ki lett dobva és ment a helyére. Minden reggel már ott várt az ajtóban és jött be. Sok éven keresztül így volt és semmi baj nem volt vele.
2015. szept. 13. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!