Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hol találhatok örökbe fogadhat...

Hol találhatok örökbe fogadható kiscicát?

Figyelt kérdés

Menhelyre nem szeretnék menni, mert ott kb. úgy viselkednek velem, mintha még ők tennének szívességet nekem.

Aztán felszámolnak mindenféle költséget, és a végén ott egy 15-20 ezer forintos számla. (anno, pár évvel ezelőtt a mostani kutyusommal jártam így, tehát nem kitaláció)


Néztem hirdetéseket, de ott eléggé keverten vannak.

Van aki sok 10 ezret elkér egy nem tervezett házi cicáért, van aki több évest akar elajándékozni (nem értem, hogy miért, én sosem adnám oda senkinek azt a cicát, aki már évekig velem élt), illetve vannak mindenféle lehetetlen feltételeik.


Csak egy darabot keresek, egy picit, hogy a kutyussal is összeszokjanak (a kutya barátságos a cicákkal, mert volt már macsekunk, csak sajnos egy vesebetegség végzett vele).


Hol találok ilyen oldalt?


Előre is köszönöm a segítségeteket!


2015. szept. 16. 15:45
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Facebook,menhelyek,...
2015. szept. 16. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 HUN_Sector ***** válasza:

Akkor nem normális menhellyel volt dolgod. A legtöbb helyen hálásak, hogy elviszik a neveltjüket.

A hozzájárulási költség pedig jellemzően 5000 ft szokott lenni, de az is csak az oltások és a menhely fenntartása miatt.

2015. szept. 16. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
Hol laksz?
2015. szept. 16. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
Szentendrei menhelyen a kölyök cicákért tudtommal nem kérnek sok hozzájárulást, pár ezer (max. 5 ezer) Ft-ot, ha már vannak oltásai.
2015. szept. 16. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

Budapest, XX. kerület.

Nem messze van tőlünk az Illatos út, de ott már voltam, és hát nem voltak túl készségesek.


Kb. azt mondták amit hallani akartam.

Kivéve az anyagiak tekintetében.


Nem akarok zsugori lenni vagy hasonlók, de ha van sok cica a környezetemben aki gazdit szeretne, és esetleg napokon belül elaltatják őket, vagy még rosszabb körülmények között kell meghalniuk, akkor ne kérjenek már el tőlem 10-15 vagy még több ezer forintot egy kis macskáért.

2015. szept. 16. 16:44
 6/18 anonim ***** válasza:

Cicamentőktől, válogathatsz és tényleg kb. 5 ezer ft-os hozzájárulást kérnek. A cicát általában úgy kapod, hogy már meg szokott lenni az ivartalanítás, az első oltások, élősködő-mentesítés. Ha nem, akkor ivartalanítási kötelezettséggel adják, és persze szerződéssel.

[link]

2015. szept. 16. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 Una ***** válasza:
Gyöngyösön ismerek egy tiszta és nagyon barátságos macskát. Békés, játékos, fiatal, nagyon rokonszenves szürke cirmos cica. Ha egy ekkora út belefér keress meg mailben.
2015. szept. 16. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
Bocsi, de szerinted ha nem kérnek el tőled semmit, akkor mégis miből mentsék meg azt a sok kiscicát az elaltatástól? Tudod mennyibe kerül a kisállatok ellátása? Rengetegbe. Még akkor is ha semmi baja, arról már nem is beszélve ha még beteg is. Most nem azért, szerintem is irtó bunkók a menhelyeken, na de így is alig van pénzük és tele vannak...
2015. szept. 16. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 Platypus ***** válasza:
A menhelyi 15-20 ezer forintért cserébe a macska általában ivartalan, oltott és chipes. Ezt a menhely nélkül alsó hangon is kétszer ennyiért oldaná meg az állatorvos.
2015. szept. 16. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

"A menhelyi 15-20 ezer forintért cserébe a macska általában ivartalan, oltott és chipes. Ezt a menhely nélkül alsó hangon is kétszer ennyiért oldaná meg az állatorvos."


3 éve nekem is ezt akarták beadni a kutya miatt.

25 ezret kértek el, chip, oltások, ivartalanítás, stb, címszó alatt.


Majd pár hét után vittem állatorvoshoz a kutyát, egy fülfájás miatt, és kiderült, hogy:


A chip, már kis kölyök korában benne volt a kutyában, a menhelynek ehhez semmi köze.

Ivartalanítva lett, jóval előbb, hogy a menhelyre került.

Az oltások is sántítottak, mert 2 hónap múlva már járt le a kötelező is, akkor még nem volt a menhelyen.


Igen, én voltam a hibás, mert nem voltam gyanakvó, és nem ellenőriztem le minden betűt, de ugye én naivan egy kutyát szerettem volna örökbe fogadni.


Na, ilyet nem akarok még egyszer!!!!

2015. szept. 16. 21:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!