Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A Maru nevű macska ( a híres...

A Maru nevű macska ( a híres japán macska) miért csinál úgy állandóan a farkával, mintha ideges lenne?

Figyelt kérdés
Ha fekszik, ül, pihen akkor is csinálja, szóval mindig.

#macska #Japán #Maru #sisinmaru
2015. szept. 26. 11:13
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Fogalmam sincs. De a videóit szeretem :)

Az én macskáim nem csak akkor csapkodnak a farkukkal ha idegesek.

2015. szept. 27. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim válasza:
Izgatott a kamera előtt? :D
2016. febr. 8. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
2016. febr. 9. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Haha!

utolsó, azt hittem választ kapok a kérdésemre.:)

De azért aranyosak a képek.

Egyébként máig nem sikerült rájönnöm, miért csinálja ezt. Pedig egy nyugis, békés cica, a "legagresszívabb" megnyilvánulása is az volt, amikor el akarták venni tőle a játékát, ő meg nem hagyta.

2016. febr. 9. 15:49
 5/13 anonim ***** válasza:
Azért, mert feladatot kap. Ott van előtte a doboz, és ez izgatottá teszi.
2016. márc. 31. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm :) De ez nem lehet mindig ok, hiszen mindig, de tényleg, mindig ezt csinálja. Amikor relaxál valahol, akkor is. Bár annyira különleges ez a cica, hogy ez is valami specialitása lehet...minél többet nézem, annál inkább meggyőződésem, hogy nem is cica, hanem egy kis ember, álruhában. :) Én ilyen szinten nyugis, kiegyensúlyozott, és intelligens macskát nem hiszem, hogy valaha láttam volna, pedig nagy macskarajongó vagyok.
2016. márc. 31. 17:53
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Mert valójában érzi hogy nem a saját ösztöneinek parancsára csinálja a bohóckodásait, hanem azért hogy szórakoztassa az embereket. Az ősi ösztönei nem azt sugalmaznák neki hogy ezeket a dolgokat csinálja.

[link]

[link]

[link]

Több macskám is volt amelyik csak a ház lakóinak kedvéért csinált valami érdekességet és az is mozgatta a farkát. Vagyis látszott rajt hogy egy kissé nyűgből csinálta de azért mégis csinálta hogy hadd szórakozzunk rajt.

2016. márc. 31. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Például ez a macska is csak azért tűr mert érzi hogy örömet okoz a babának:

https://www.youtube.com/watch?v=C-UKbDMfnuI

Az igazi ösztönei szerint felmenne egy magas helyre a baba elől ahol nem kispárnának van használva.

2016. márc. 31. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

köszönöm, ebben a válaszban tényleg van valami!

Egy a babás videó pedig szörnyű, ez már már állatkínzás. Felelőtlen szülők, egy élő állat nem játék, másrészt, a macska bármikor nagyon is jogosan elunhatja, és alaposan megkarmolhatja/haraphatja a gyereket...

2016. márc. 31. 20:39
 10/13 A kérdező kommentje:
Ennek ellenére ez a Maru akkor is a világ legkirályabb macskája :) Mindig képes javítani a hangulatomon, megnyugtat, jobb kedvre derít. Most lesz 9 éves, én nagyon remélem, hogy jó japán módra sokáig fog élni, még legalább háromszor ennyi ideig! Na meg persze Hana cica is.Érdekes, hogy ő soha nem csinálja ezt a farkával, igaz, őbenne nincs is semmi extra, nagyon szép, de egy átlagmacskánál nem okosabb, és viccesebb.
2016. márc. 31. 20:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!