Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Felbontás után meddig őrzi...

Felbontás után meddig őrzi meg a száraztáp a minőségét? (Megfelelő tárolás esetén. )

Figyelt kérdés
Egy cicás csoportban valaki leszedte a fejem, mert azt írtam, hogy én 10 kg-os kiszerelésben veszel prémiumtápot, ami közel félévig elég. Erre megkaptam, hogy ennyi idő alatt oxidálódik, és elveszti a tápértékét, használhatatlan lesz. Lehet benne valami?

2015. szept. 28. 20:00
 1/5 anonim ***** válasza:
Eleve nem légmentesen van csomagolva. Szerintem bőven elég, ha visszazárod rendesen, mondjuk visszatekered a nejlont a tetején, és rányomsz egy csipeszt. Semmi baja nem lesz. Olyan meg nincs, hogy elveszíti a tápértékét, csak feltűnne, ha nem lakik jól vele a cicád! Maximum a hozzáadott vitaminok közül bomlik el belőle valamennyi, de a tápértéke nem változik.
2015. szept. 28. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én megkérdeztem az állatorvost, ő sem javasolta. Ahogy felbontod, oxidálódni kezd, veszít a minőségéből. Én mikor felbontom a max. 1,5 kg-s, egy nagy üvegbe teszem, aminek csavaros a teteje. De észrevettem, hogy a végefelé elégé kerülgetik a cicák.
2015. szept. 28. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Én 2-3 heti adagot öntök át tárolódobozba, a zsákot leragasztom. Én nem tapasztaltam állagváltozást az elmúlt 2.5 hó alatt. Azt gondolnám, hogy csak fel kellene tüntetni a csomagoláson, hogy felbontás után meddig használható fel. De csak a lejárati dátum van rajta.

Nyilván nagyobb üzlet lenne a kisebb kiszerelés a gyártónak is, hisz duplájára jön ki a kilója.

2015. szept. 28. 22:11
 4/5 anonim ***** válasza:

#2

Nem a tápérték hiánya miatt kerülgetik a cicák, hanem mert megköti a levegőben lévő nedvességet, és nem lesz többé ropogós, hanem olyan szottyadt. Pont mint a reggelihez való gabonapelyhek. Ezért kell rendesen zárva tartani a zacskóját.

2015. szept. 29. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
4-nek: 2. vagyok. Nem hagyom kinn nekik a 1,5 kg-t :) Úgy értettem, hogy a lezárt tárolóból kivetettet sem szívesen eszik már, ami nem "veszi fel a környezet nedvességét".
2015. szept. 29. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!