Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Találtam egy kismacskát. Mit...

Találtam egy kismacskát. Mit csináljak vele?

Figyelt kérdés
Találtam egy kiscicát az udvarunkon, nekem nagyon tetszik, de nem akarom, hogy anya megtudja. Szeretném megtartani de anyu nem engedné. Nem nagyon isnerem a macskafajtákat, de szerintem ez amiga. Hova bújtassam el őt?
2015. szept. 30. 15:46
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Amiga - olyan fajta tudtommal nincs. :) De mindegy, mert tuti, hogy nem valami fajtatiszta cicát találtál.


Anyukád tudta nélkül nem tudod megtartani, hiszen neki ennie is kell, orvoshoz kell vinni, féreghajtót, bolhairtót, oltásokat kapnia, később ivartalanítani stb.

Inkább fotózd le, és tedd fel a netre (közösségi oldalakra pl.), hogy találtad és gazdáját keresi (régi vagy új gazdáját). Kérdezősködj a szomszédoknál, hátha csak elcsavargott valakitől.

2015. szept. 30. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 macdln ***** válasza:

Nincs olyan fajta, hogy amiga. Sima házi cica. Fajtatiszta cicák nem mászkálnak az utcán és egyébként is max. fajtajellegű lehet, ugyanis nincs törzskönyve. (legalábbis nem nálatok, de sztem sehol) Ne bújtasd el! Annak mi értelme ? Anyukádnak mutasd meg a cicát, kérdezd meg, hogy megtarthatod-e. Ha igen ígérd meg neki, hogy etetni, gondozni, szeretni fogod a cicust.

Nem tudom, hogy volt-e már cicád, de ezekkel érdemes tisztában lenned.

Kölségek :

-jó minőségű, magas hústartalmú táp és/vagy csirkehús, rizs, zöldségek (pl. sárgarépa....) stb...

-oltások minden évben

-féregtelenítés 3 havonta

-alomtálca, alomlapát, alom

-etető, itatótálak

-fekhely

-kaparófa (ha nem szeretnétek, hogy minden bútort szétkarmoljon)

-cica szállító box(fontos! ebben kell szállítani állatorvoshoz)

-karomvágó olló

-fésű

A cica bármikor beteg lehet, így bármikor merülhetnek fel állatorvosi költségek.

Nem tudom, hogy fiú vagy lány, de mindkét estben hasznos az ivartalanítás. Először is kint rengeteg veszélynek vannak kitéve a cicák. (kutyák, több cica, autó, őrült emberek stb...) Az ivaros fiú cicák elkóborolnak, verekszenek a többi kandúrral a nőstény cicák "kegyeiért".

Az ivartalanítottak nem kóborolnak el, így nincsenek nagy veszélynek kitéve, tovább élnek(ez nőstény cicák esetében is igaz) és nem jelölnek (nem pisilnek össze-vissza a házban). Az ivartalanított lánycicák meg vannak kímélve a tüzeléstől, szüléstől és a vele járó fájdalmaktól. stb....

Szóval, ha meg szeretnéd tartani, mindenképp szólj anyukádnak, ne bújtasd el, azzal semmit nem érsz el. Gondolom a kiscicával járó rengeteg költséget nem tudnád finanszírozni, úgyhogy tényleg mondd el!

Ha anyukád nem engedi, hogy megtartsd, akkor rakd fel a kiscica képeit facebookos csoportokba, esetleg jofogas.hu -ra vagy akár nyomtasd ki a képét és rakd ki villanyoszlopra, hirdetőtáblára.

2015. okt. 1. 03:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!