Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Az a bajom, hogy a macskánk...

Az a bajom, hogy a macskánk behozza a lakásba az egeret! Mit csináljak?

Figyelt kérdés
Az a helyzet,hogy kertes házban élünk,és az egyszerűség kedvéért nyaranta,mikor jó idő van,nyitva hagyjuk az ablakot,egyrészt azért hogy szellőzzön a lakás,másrészt,hogy a macskát éjnek idején ne kelljen kiengedni.Egy éjjel rémes csámcsogásra,cuppogásra ébredtem,a macskánk a szép szőnyegen épp kibelezett egy egeret.Nem akartam bántani,mert felesleges,és örülök hogy fogdossa a rágcsálókat,de hogyan tudom kíméletesen leszoktatni,hogy ne hozza be az egeret?
2015. okt. 3. 17:17
 1/8 Lunariana ***** válasza:
46%
Ha beviszi a macskatok az egeret a hazba ,akkor azt te megfogod , es behivod a macskatokat. Amint beert elkezded az egeret az orra elott libegtetni, es ha felekap, akkor te racsapsz a kobakjara (nem kell erosen). Ezt meg megismetled nehanyszor, es utana kiviszed az egeret, es kint leteszed a macskad ele es sigatod, ha elkezdi enni akkor te mar be is mehetsz. Eleinte ,meg nem biztos ,hogy megerti, de 4-5 alkalom utan megszokja. Remelem a te macskadnal is bevalik.
2015. okt. 3. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
ez egy jó tipp,kipróbálom.
2015. okt. 4. 08:17
 3/8 Lunariana ***** válasza:
Remelem bevalik, mert mi nallunk igen, es ahogyan mar emlitettem nem kell erosen racsapni a macskkara.
2015. okt. 5. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
igen,tudom.Hároméves nevelésem alatt egyszer sem csaptam rá.Citromos vizet használok,vízipisztollyal,ha muszáj.Mégsem ugrik fel az asztalra,nem lop,nem eszi meg a kiscsirkéket.Tehát,teljesen kiváltottam az erőszakot ezzel a trükkel.Egyenlőre még nem hozott be egeret,így még nem próbáltam ki a tippet.Azért köszönöm.
2015. okt. 5. 06:13
 5/8 Lunariana ***** válasza:
Szivesen. Valjon be. Nekem meg ez a citromvizes nem valt be. Annyi macsks van hogy megszamolni nem lehet, es mind mas jellemzokkel, felelmekkel, ra hatasos modszerekkel. Bocsanat az elirasokert.
2015. okt. 7. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Lunariana ***** válasza:
Bar igaz, hogy mi sokszor eceres vizet hasznaltunk, de mi csak egy poharbol boritjuk ra.
2015. okt. 7. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
igen,tudom,hogy minden macska egyéniség,nemtől,kortól,fajtától függ a viselkedése,nevelése.Én speciel azért használok vízipisztolyt,mert ezt a fajta "büntetést"viszonylag messziről lehet alkalmazni,és a cica nem látja,hogy a gazdi volt a tettes.Szerintem az ecetes víz már nagyon durva,pláne,ha pohárból borítják rá.Lehet hogy így csak a gazditól fog félni,és ha nincs a látóhatáron,azonnal rosszalkodni kezd.Azt már elértem,hogy ne hozza be az egeret a macskám,viszont kint elszalad tőlem,a zsákmánnyal együtt.Szóval siker.Zsákmány nélkül amúgy nem szalad el.
2015. okt. 7. 06:49
 8/8 Lunariana ***** válasza:
Orulok,hogy sikerult, es megnyuktatlak az ecetes modszet az edesanyam csinalta, de az ecetet csak a szaga miatt tette bele(szerintem). Amugy 1/2 eves kora korulre, mar semmi problema nem volt vele. Estenkent a mai napig (neha) lekell locsolni (bar en a hidegre valo tekintettel nem szeretem ezt). Eddig sem szerettem, de most folyamatosa probal bejonni, mert kerult hozzank ket kutya (fajtiszta komondor, kuvasz -bar ez nem fontos- ) es folyamatosan kergetik, ezer mar el se mozdul a verandarol, csak este tesz maskent akkor pockokat fog a velunk szembeni retrol.
2015. okt. 9. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!