Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mi lehet a baja a macskámnak?

Mi lehet a baja a macskámnak?

Figyelt kérdés
A macskám március elején született és még mindig "szopizik" ez alatt pedig azt értem hogy nyalogat engem, a tesómat a bútorokat, de azt csak akkor csinálja, ha jól érzi magát vagyis dorombol. És már engem kezdd aggasztani, meg idegesíteni. Mert alapból egy aranyos és bújós macska, csak ez az egy problémája van.
2015. okt. 4. 15:58
 1/4 anonim ***** válasza:
hány hetesen lett leválasztva?
2015. okt. 4. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ezt nagyon sok macska csinálja, ez amolyan cicás dolog. A miénk is évekig csinálta, aztán leszokott róla. Szoktassátok rá egy szőrös takaróra, akkor kevésbé fog titeket zavarni.
2015. okt. 4. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
1. kommentelő nem lett hamar leszoktatva még hagytuk is egy kicsit. 2. kommentelő szóval csak évek múlva hagyja abba? nem lehet valahogy hamarabb leszoktatni vagy nem tudom? Mert nekünk volt már egy csomó macskánk, de egyik sem csinálta ezt!
2015. okt. 4. 16:29
 4/4 anonim ***** válasza:

Vannak különbségek, van amelyik intenzívebben nyomja ezt és van, amelyik kevésbé. A miénk csak a szőrös takaróját szopcsizta, naponta egyszer-kétszer, amikor rájött, éppen elégedett volt a kis életével és egy hosszú alvásra készült teli pocakkal és éppen kéznél voltunk nála, hogy alvás előtt simogassuk egy kicsit míg ő szopcsizik, aztán elalszik. Ez nekem nem volt megerőltető vagy kellemetlen, ilyenkor simogattam egy kicsit, aztán elaludt, no problem.


Azt írtad, hogy a tiéted sem csinálja túl gyakran, nem tudom ez mennyire megerőltető nektek. Azért írtam, hogy próbáljátok rászoktatni valamire, amit szeret szopcsizni, hogy ne próbálkozzon máshol, rajtatok vagy a bútorokon. És meg lehet a koreográfiája az egésznek, evés után, lefekvés előtt vagy amikor ő leginkább szokta, akkor direkt iktassátok be, hogy megszokott rendje legyen, akkor talán nem fog bármikor ehhez folyamodni.


Leszoktatni róla jóérzéssel nem igazán lehet, azért csinálja, mert jól érzi magát és megbízik bennetek, szeret titeket. Ha nem érezné jól magát és nem szeretne titeket, akkor nem csinálná, de gondolom nem ezt akarjátok elérni.


Nálunk idővel rászokott arra, hogy ilyenkor a hasát simogassuk, vakargassuk, azt ráadásul sokkal tovább kellett neki csinálni, úgyhogy nem is volt annyira jó csere. :) De ezzel is megpróbálkozhattok, ha zavar a nyálzása. Vagy ha szereti az ilyen macskamentát vagy macskagyökeret vagy valaminek a szagát, akkor arra is megpróbálhatjátok rászoktatni, hogy ilyenkor azt adjátok neki oda, de az is nyálzással szokott járni. A miénk a pirított napraforgómaggal imádott szipuzni. De ha nem vészes a dolog, akkor szerintem inkább csak tűrjetek.

2015. okt. 5. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!