Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Van rá esély, hogy valaha is...

Van rá esély, hogy valaha is több időt töltsön új befogadó családjával? Illetve elfogadja e az ölbevételt?

Figyelt kérdés
Nem rég fogadtunk örökbe egy 7éves cicát, aki valamiért nagyon félős és nem hagyja hogy ölbe vegyük, sőtt néha hirtelen oda is kap amint hosszabb ideig simogatjuk. Reggel és este olyan mintha teljesen kicserélnék, odabújik és szeretetre vágyik, de ekkor sem hagyja magát megfogni. Egyébként amikor hozzánk került a szőre nagyon rossz állapotban volt. Hatalmas gubanc volt a háta közepén amit szépen kifésültem neki, és ez is érdekes, hogy nagyon sok dolgot csak nekem enged meg pl.: fésülés (fél a fésütől is), csak nekem dorombol, és minden reggel engem ébreszt fel 6-kor (hétvégén is :D ). Nagyon jó cica egyébként, csak tényleg ennyi a baj vele, hogy mindentől fél különösen az ölbevételtől.

2015. okt. 4. 17:45
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Áhh, szerintem az ölbevevésről le is mondhattok.


Ha nem szereti, hogy ölbe veszitek, akkor ne szadizzátok azzal, hogy ölbe veszitek. Ha olyat csináltok, amit nem szeret, akkor nem fog megbízni bennetek.

Ellenben nyugodtan üljetek le mellé a földre, hagyjátok, hogy körülöttetek mászkáljon, hozzátok bújjon. Ahogy egyre jobban bízik bennetek, úgy fog továbbfajulni a bújás: rátok teszi a mancsát, fellép rátok egy vagy két lábával, átmászik rajtatok stb. Ölbevevés ebből ugyan nem lesz, de ez az ölbeMÁSZÁS alapja :) Az majdnem olyan jó, nem? :D

Kicsi koromban hozzánk csapódott egy felnőtt macska őt így szelídítgettem. Bár sose szerette, ha megfogtam vagy ÉN vettem ŐT ölbe, ha őt kezdeményezte az ölben ülést, feszítővassal se lehetett kivakarni onnan.


"hirtelen oda is kap amint hosszabb ideig simogatjuk"

Figyeljétek a jelzéseit. Sok cica finom jelez, ha elege van neki a simogatásból, de van olyan, aki alapból lekarmol. Az utóbbi esetben lőjétek be, hogy mennyi ideig élvezi a simogatást, hagyjátok abba mielőtt odakapna, ha akar még simogatást, úgyis jelzi :D

2015. okt. 4. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Lehet változik. Én vigyáztam régebben egy cicára. Idekerült ugye, idegen környezet, félt is rendesen. Agresszív volt, ha a közelébe mentünk, de egy reggel meg egyszer csak odajött dörgölődzött, ahogy simiztem dorombolt, mondom jé, megszelídültünk? aztán olyan fújás miegymás kíséretében távozott, hogy ihaj, mikor megpróbáltam felvenni... :) Azért később már felugrott az ölembe. Nem kell erőltetni, tényleg van olyan cica is amelyik sosem szereti, de lehet hogy majd igényli. ki kell várni :)


De most látom nem mai a kérdés már. :D Mi lett végül?

2015. dec. 10. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Huu el is felejtettem, hogy volt egy ilyen kérdésem, nem sokat nézem az oldalt, nos a cicus kezes bárány lett, még a vendégekhez is odabújik és dorombol. Egy év alatt rengetegett változott, nagyon kis aranyos cicus. És köszi a válaszokat :)
2016. szept. 10. 19:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!