Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Iszonyu ferges a macskam, mit...

Iszonyu ferges a macskam, mit tehetek meg?

Figyelt kérdés
3 hete van nalunk egy kiscica, elvileg ugy hoztam el h be volt oltva volt feregtelenites....tegnap veletlenül elsönek a szönyegre kakilt es akkor lattam h tele van az ürüleke fergekkel....utana ma este meg reggel nezem a fene körül is tele van kis feher larvakkal, meg egy fereg epp logott kifele is....eszrevettem h a kanapen meg ahol üldögelni is szokott tele van ezekkel a feher petekkel meg fergekkel, teljesen kivagyok. Ma 9 kor nyit az alltorvos viszem egyböl, de mit tehetek h mi ne fertözödjünk meg? van ket kisgyerekem is. Es hogyan mivel kell kifertötleniteni a pledeket stb?
2015. okt. 10. 06:52
 1/7 A kérdező kommentje:
amugy a macskanak semmi baja, eszik, jo kedvü, nicns hasmenese, ezt nem is vettem eszre korabban...kellene nekünk is beszedni valamit? föleg a gyerekeknek?
2015. okt. 10. 06:53
 2/7 anonim ***** válasza:

A plédeket, stb. elég kimosni. Ha bírják, akkor 60 fokon.

Akkor tudtok megfertőződni, ha féregpete kerül a kezetekre, és az a szátokba.

Hát nem egy nagy öröm, szegény cica is csoda, hogy él ilyen súlyos fertőzéssel, de azért ne borulj ki. Beszélj az állatorvossal is és a gyerekorvossal is, lehet, hogy javasolják nektek is egy tabletta bevételét a biztonság kedvéért. (Nekem is volt ilyen eset gyerekkoromban).

Jobbulást a cicának.

2015. okt. 10. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Patika.Kiscica súlyának megfelelő féregtelenítő injekció formában vagy tabletta formában kapható .A tabletta olcsóbb. Két kanál között összetöröd és májkrémbe óvatosan belekevered és éhgyomorra beadod neki.
2015. okt. 10. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
el kene addig zarnom? Ferjem azt mondja amig ategy rajta zarjk ki az erkelyre en is nagyon sajnalnam a cicot de par ora alatt midnent megint összapotyogtat larvakkal meg fergekkel az se jobb.
2015. okt. 10. 07:36
 5/7 Vicuska87 ***** válasza:
majd írd meg hogy mi lett.
2015. okt. 10. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Az erkélyre ne csukjátok ki, mert nagyon hideg van. Inkább egy kis hordozóba csukjátok be arra az időre amíg nem viszitek el dokihoz.
2015. okt. 10. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
na voltunk a dokinal, azt mondta nem csak ferges bolhas is, ugyh kapott valami cuccot (No.ban vagyunk) ami elvileg minden fele ferges es bolhak ellen van, nem gyogyszer hanem gel a tarkojara h ne tudja lenyalni. Utana nap lattam h döglött döglödö kukacok lognak ki belöle, masnap nem voltam itthon, de tegnap megneztem a kakijat es mar nem volt benne semmi, se döglött se elö ugyh talan sikeres volt. 4 het mulva kell mennünk megint akkor kapja a következöt, röpke 38 Euro de az mindegy a lenyeg h most mar egeszseges legyen mindenki. Kisebbik fiam eleg sokat vakaraszta a feneket ugyh biztos ami biztos kaptak a gyerekek is gyogyszert, mindent kimostam porszivoztam felmostam göztisztitoval...remelem itt vege a törtenetnek
2015. okt. 12. 06:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!