Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Aki nem szereti vagy egyenesen...

Aki nem szereti vagy egyenesen utálja a macskákat, annak mi oka van rá?

Figyelt kérdés

Hátha vannak itt olyanok, akik le tudnák írni, mi a gondjuk a cicákkal.


Olyat nyilván el tudok képzelni, hogy valakinek pl. rossz élménye volt egy macskával (teszem azt, kiskorában), és ez mondjuk nagyon maradandó emlék a számára, de ezt se teljesen értem, mert hát csak azért, mert egyetlen egy macskával problémája adódott annak idején, miért kell utálni mindjárt az összeset? Nem is ismer minden macskát, a macskák is ugyanúgy különböznek egymástól, mint az emberek... van köztük ilyen is, olyan is. Azért, mert egy cicával rossz élménye volt, még nem kell általánosítani és minden macskára haragudni.


Nyilván el tudok képzelni olyat is, hogy valaki esetleg beteg és fóbiásan fél a macskáktól. Biztosan van ilyen is. De gondolom, a többségre azért nem ez a jellemző.


Szóval nem értem, ha valaki azt mondja, utálja a macskákat, annak mi oka van rá? Mit vétettek ellene? Ha pedig csak egy konkrét eset miatt ítél el minden macskát, az miért teszi ezt? Miért utál minden egyes cicát, ha egyszer nem is ismeri mindet?


Van itt esetleg ilyen ember, aki le tudná írni, mi lehet ennek az oka?



2015. okt. 11. 12:59
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
68%
Nagypapám azért nem bírja őket, mert hogy összevissza kóborolnak és a jó ég tudja milyen betegségeket, fertőzéseket szednek össze.
2015. okt. 11. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Egyik tanárunk a macskák szemétől(?) fél,nem tudom miért.

Szerinte ijesztő ahogyan néznek.

Én imádom őket :-)

2015. okt. 11. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
78%
Sokan nem szeretik, ahogyan dörgölőznek, vagy a nyávogásukat, de a leggyakrabban szerintem azért nem, mert nem hűséges, a kutyákkal ellentétben, illetve van egyfajta méltóság a természetükben, ami sokakat irritál...Én is így gondoltam, amíg nem lett egy saját macskám, azóta nagyon szeretem őket, és már nekem rossz hallgatni, ha valaki elítélően beszél róluk...:)
2015. okt. 11. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Általában azért, mert a kutyához mérik őket, és mivel teljesen mások, mint a kutyák, ezért felruházzák emberi tulajdonságokkal, mint pl. szívtelen, rosszindulatú, számító stb.

Holott ezek nem igazak, csak ők mások, mint a kutyák. Nem falkaállatok hierarchiával, hanem magányos vadászok. Ettől függetlenül nagyon tudnak ők is kötődni az emberhez, okosak.

2015. okt. 11. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
88%

Párom gyűlölte a macskákat. Édesanyja előadta neki, hogy azért lett szájpadlás cisztája, mert bekapott egy macskaszőrt. (lehet igaz, lehet nem, nem tudom, nem vagyok orvos, nem tudom az előzményeket sem)

Ezek után 8 éve, mikor összekerültünk, megismerte az akkor 3 éves cicámat. Rájött, hogy nem is olyan rosszak, nyilván nem kutyák, de nem is lehet összehasonlítani velük. Azóta a kutyival és a macsekkal egy szobában alszunk, hazaér, akkor "Hol a cica?" :)

Sok esetben a tudatlanság az, ami miatt nem szeretik őket.

2015. okt. 11. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Anyósom szerint büdösek.

A szomszéd macsek az ő kertjébe jár piszkítani és szerinte minden macska eredendően büdös és hangos.

2015. okt. 11. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
53%

Meet baromságikat beszélnek róluk. Büdös?? Cica szagtalan, szagilt mqr kutyát, ami mindenbe beleheveredik?

Egy ismerősöm is FÉL a macskáktól, mert ugye tele vannak a híradások embetekre támadó macskákról szóló hírekkel...

2015. okt. 12. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
90%
Ferjem azert nem szereti a macskakat mert a sürfössegin dolgozva eleg sok macskakarmolast latott, akar a sajat cica is megkarmolhat es akarmennyire is egeszseges a macska ezek a karmolasok nagyom szepen el tudnak fertözödni, na es latott par durva esetet. Meg is mondta h neki nem kell macska soha meg a gyerekek miatt ne is legyen, persze azota van es minenki imadja :D föleg ö
2015. okt. 13. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Nem tudom en se de én szemely szerint imadom a macskakat

Van sok barátnöm a ki nem szereti de nem tudom mieért megkérdezem miert azt mondja hogy egy rossz elmeny miatt vagy van aki azért mert volt egy nagyon szép kedves maskaja aki meghalt és lehet ugy gondolja hogy ha lesz mégy egy akkor azt is megszereti és az is meghall

Én minden cicàt SZÍVEMBÖL imàdok nekem is vannak rossz elmenyeim de én nem thdok macska nékül élni

2015. okt. 21. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
0%
Jó, hogy feltetted ezt a kérdést, mert ez engem is mindig foglalkoztat. Amikor valakinek megemlítem, hogy két cicám van, 90%ban ez a reakció.: NEM SZERETEM A MACSKÁKAT. ??? Ilyenkor csak nézek, hogy most ezt miért mondják, nem érzik bunkóságnak, hogy én épp egy számomra kedves dologról beszélek és a reakciójuk a fúj? Egyre jobban bánt ez a dolog, hiszen attól, hogy nekem macskám van, ugyanúgy szeretem a kutyákat is (és később majd kutyát is szeretnék), viszont akiknek kutyájuk van, úgy gondolják, hogy a macska egy béna szar állat.
2015. nov. 26. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!