Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Normális kérés ez egy volt...

Normális kérés ez egy volt gazdától?

Figyelt kérdés

Nem tudtam, hogy fogalmazzam meg a kérdést, a lényeg, hogy ez általános dolog másoknál is?

Tehát a lényeg, hogy a napokban fogok örökbe fogadni egy kis házi cicát egy olyan helyről, ahol nincsenek ivartalanítva a szülők, így évente jó pár kicsi születik.


Minden meg van beszélve, viszont a mostani tulaj többször említette, hogy majd meséljem el, hogy viselkedik a macsek, meg küldjek bizonyos idő közönként fényképet róla, stb.


Ez úgy ok, meg minden, mert kb. semmibe nem telik egy fényképet küldeni, csak valahogy olyan fura nekem, hogy aki évente ad örökbe 8-12 vagy több cicát, az mindenkitől ezt kéri, vagy ez valami "próbatétel", hogy hogyan reagálok rá, vagy szúrópróba szerűen választ ki emberkéket?


Vagy csak így az elején ennyire lelkes, utána meg feledésbe merül?


Mert ha most egy rokon vagy ismerősről lenne szó, akkor ok, de most egy tök idegennek írjak, hetente/havonta egy e-mailt, (házi feladat szerűen) hogy:


"Most jól viselkedett a cicus. Csatolok egy képet amikor épp eszik."


És így tovább.


Volt már valaki hasonló helyzetben?


2015. okt. 12. 14:20
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Vannak olyan emberek, akiknek örömet okoz, ha ellik a macskája, mert olyan arik amíg kicsik. Az is, hogy utána macskakölyköket adhat másoknak. Ezért aztán öröm számára, ha akár utcán összeszedett vemhességnél is kölykök születnek.
2015. okt. 12. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Igen, az ok, csak én valahogy olyan számonkérésesnek érzem vagy nem tudom.

Mert ha mondjuk hazaviszem a cicát és rám ír, hogy hogyan érzi magát a macsek, vagy én írok pár sort az ok, de most ha veszek egy autót vagy házat, akkor sem fogok havonta vagy hetente beszámolni az új tulajnak, hogy most ezt vettem ide, ezt meg oda, stb.

2015. okt. 12. 14:41
 3/12 anonim ***** válasza:

Szia! Szerintem nem furcsa, hogy ezt kéri tőled, mert a jó tenyésztők foglalkoznak azzal, hogy a kölyök jó helyre kerüljön. Ha ilyen sok cica születik valószínűleg nem 12 évig fogják kérni a képeket, beszámolókat, csak meggyőződnek róla, hogy a cicának ne legyen sanyarú élete. Szerintem ha nagyon rámenősek egy évig foják hónaponta kérni a jelentéseidet, de lehet, azután is néha- néha fel fognak hívni.

Jó kiscicázást!:-)

2015. okt. 12. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Én vagyok az, a második. Azért kérdezd meg, de lehet, hogy kitérnek a válasz alól.
2015. okt. 12. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

"mert a jó tenyésztők foglalkoznak azzal, hogy a kölyök jó helyre kerüljön"


De hát ilyenről szó sincs.

Csak születnek a cicák folyamatosan.


A mostaniaknak az apukája is kérdéses.


Na mindegy.

Remélem nem lesznek nagyon rámenősek.

Tehát e-mail, meg telefon, meg majd még személyesen is jönnek látogatóba....


Csak azért is fura, mert, ha minden örökbe adott cicáról így "gondoskodnának" utána is, akkor a nap 24 órájában ezzel kéne foglalkozniuk.


Minden más tekintetben okés a helyzet, úgyhogy nem akarok emiatt más cica után nézni.

2015. okt. 12. 14:55
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Hát azért ez kicsit túlzás, hogy látogatni mennek. Jó fura népséget fogtál ki. Mindenkinek más a hobbija, Nekik úgy látszik, a macsektermelés és utána a számonkérés az.
2015. okt. 12. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
11%

Szerintem ez tök normális. Van hobbitenyésztő a családban (nem szaporító, és csak pár alma van évente), és ő is minden gazdit megkér, hogy legalább elvitel után pár nappal meg fiatal felnőttkorukban írjanak pár sort, küldjenek fotót, stb. (Persze, ha valaki nem teszi meg, attól még nem járkál utánuk.) De egyszerűen jó érzés neki a visszajelzés, hogy az állat és a gazdi részéről is minden rendben:), és felidézi a régi emlékeket, milyenek voltak az állatok piciként, amikor még nála voltak. - Meg persze, ha valami baj lenne, az fontos infó lenne neki, de itt erről ugye nincs szó.

Én is fogadtam örökbe macskát, és sajnálom, hogy nincs meg a nő elérhetősége, mert pl. 1 és 5 éves korában is felmerült bennem, hogy szívesen küldenék egy fotót, és írnék pár sort, hogy jól van a cicus, szerintem örült volna neki (Ő ideiglenes befogadó volt)

Meg amikor tenyésztőktől vettem állatokat, akkor is írtam néha a tenyésztőknek - igaz, nem mindegyiknek, de nem is kérte mindegyik (de akik kérték is, de nem kérték számon), és olyan kedves, meleg hangú köszöneteket kaptam érte, hogy egyáltalán nem éreztem fáradtságnak.

2015. okt. 12. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Én is egy véletlenül becsúszott alomból kaptam a cicámat. Ők is kérték, hogy majd jelezzünk vissza, hogy minden oké-e vele. Aztán pár nap múlva írtunk egy sms-t, hogy nagyon könnyen megszokta az új helyét, minden rendben van vele, játszik, dorombol, bújik, használja az almot stb. Aztán erre ők már nem is válaszoltak semmit.


Szerintem itt sem arról van szó, hogy havi rendszerességgel kell írni, ha mégis ezt akarják, akkor szerintem nem baj, ha nem írsz havonta.

A lényeg, hogy lássák, hogy jó helye van, biztonságban van, megkapta az oltásokat és kész.

2015. okt. 12. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Az előző cicám is kb. így került hozzám.

Anno az akkori megmentője, nem kért semmit én mégis automatikusan, szinte büszkeségből, küldtem neki infókat, fényképeket a cicáról.


Most csak az a rossz vagy hogy is írjam, hogy olyan számon kérés szerű.


Tehát ha mondjuk 3 hónapig nem írok, nem küldök semmit akkor már rám verik az ajtót?

Vagy ha mondjuk nem tetszik nekik a fekvőhely az etetőtál, akkor már irgum-burgum van?


Az nem gond, ha úgy kedvességből kérik, hogy majd írjam meg mi van a cicával, plusz-mínusz fénykép, de kicsit olyan érzés volt nekem, mintha attól félnének, hogy majd 2 nap múlva megeszem vacsira a kicsit. (most ez durva példa volt de a lényeg benne van)

2015. okt. 12. 21:13
 10/12 anonim ***** válasza:

Az is lehet, hogy mindenkivel ezt csinálják. Lehet, hogy számukra ez a természetes, nem akarnak "számonkérő" hatást elérni, csak rosszul kommunikálnak.

Meg az is lehet, hogy akár tudat alatt nehezebben válnak meg épp attól a picitől, amit kiválasztottál, mert valamiért jobban a szívükhöz nőtt, mint a többi, és azért akarnak minél többet tudni arról, milyen élete lesz veled és hogy érzi magát, hogyan fejlődik. Lehet, hogy idővel "ráunnak", vagy ha látják, hogy jó sora van nálad, "elengedik", de az is lehet, hogy sok idejük van, és ez a szórakozásuk...

2015. okt. 12. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!