Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Megtámadott a macskám?

Megtámadott a macskám?

Figyelt kérdés
Beléptem az ajtón és nekiugrott a lábamnak és megharapott. Utána, amikor leszedtem magamról a csuklóm lnak és azt is megharapta. Miért csinálta ezt? Nem volt előzménye, reggel elmentem akkor feküdt. Megsimogattam és elköszöntem tőle. Volt kajája, vize és tiszta alma. Miért csinálta ezt? Oltva van.

2015. okt. 14. 13:26
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
65%
Játékiból. :)
2015. okt. 14. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Vérzik a csuklóm a lábamban is ottmaradt a fogainak a nyoma. Így azért nem szokott játszani. Ez azért most szíven ütött.
2015. okt. 14. 13:32
 3/17 anonim ***** válasza:
ja szokott ilyet harap karmol föleg apámat ö foglalkozik vele föleg
2015. okt. 14. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
65%

Attól is függ, hogy van vele játszva. Pl.: ha nem kézzel, hanem valami játékkal játszol vele, akkor kevésbé jellemző ez.

De amúgy játékból csinálta ez 100%. Valószínűleg meg volt épp hülyülve, lehet kevesli azt a játékidőt, amit ráfordítasz. Enyém is reklamál olyankor, pl. odaül anyám elé és addig bámulja, vagy megharapja vagy hasonló.

Nálunk anyukám szokott vele legtöbbször játszani, úgyhogy általában őt harapja meg úgy hogy vérzik, de engem is előfordult már. Ilyenkor mindig jelzem neki, hogy ez rossz, ráfújok, fújtatok, rázom az ujjam neki, esetleg rásuhintok, de nem szabad ráhagyni, mert akkor nem tudja, hogy rossz, amit csinál.


Egyébként ez a macskáknál normális, hogy evésre, alvásra és játékra is van igényük.


A sebet azért fertőtlenítsd le biztos ami biztos alapon.

2015. okt. 14. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
75%
Enyém, ha nem teljesül a kívánsága(amit ugye nem mindig tudok, éppen mi, mert nem vagyok gondolatolvasó), akkor bosszúból is megharap!Utána még vicsorog is, elég csúnya pofát vág és ha nem csapnám rá az ajtót, jönne utánam és széttépné a lábam.Csak már látom rajta előre, ha hülye és olyankor felfegyverkezem.
2015. okt. 14. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Nekem is volt ilyen támadós cicám de sajnos elütötte egy autó. Nem szerette ha fogdossák. Amikor mégis megfogtam akkor harapta meg a csuklómat de sose olyan erősen, hogy vérezzen. Ha felidegesítettem akkor támadott. A lábamat is többször levadászta de sose okozott harapással komoly sérülést csak amikor karmolt, az hagyott nyomot rajtam.
2015. okt. 14. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 Platypus ***** válasza:
Véletlenül nem ivaros kandúr?
2015. okt. 14. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim válasza:
3%
Lehet el kéne altatni...
2015. okt. 14. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
az enyém ivartalanított nőstényként csinálja ezt, mikor olyanja van, szóval nem hiszem, hogy ettől függne.
2015. okt. 14. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Az enyém szobamacska, nem járhat ki és gondolom, mivel másra nem vadászhat így kénytelen a gazdit levadászni, mivel ragadozó.

Mikor még a tanyán laktunk, ott is volt sok cicánk, de csak addig támadtak, míg picikék voltak, játékból.Ők már később sosem hülyültek meg.Mert ők letudták vezetni máshogy az energiáikat kint a kertben, meg egymást nyúzták, egymással játszottak.

2015. okt. 14. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!