Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Nagyon büdös a cicám, mitől...

Nagyon büdös a cicám, mitől lehet? Sima házi cica, gyönyörü fényes szőre van. Leginkább benn tartózkodik. Minden finom cicakaját megkap. Hallottam büzmirigyről, ezzel lenne gond? Ha igen, mi az és mit kell tenni?

Figyelt kérdés
2010. márc. 16. 15:21
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
szard már le
2010. márc. 16. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
55%
Ha hím macska, akkor a párzási időszak miatt enged ki magából szagot. Ha nőstény, akkor egyedi cicád van:D
2010. márc. 16. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
11%
fürdesd meg mi más baja lenne. az a baja hogy retkes szegény. hiába fényes a szőre ha büdös
2010. márc. 16. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
18%
2. vagyok. Macskát nem lehet fürdetni, mert fél a víztől. Nagyon ritka az olyan macska amelyiket meglehet. A macskák lenyalják magkról a retket.
2010. márc. 16. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
68%
nem evett/ivott véletlen valami olyasmit ami olivaolajat tartalmaz? attól nagyon büdösek lesznek a cicák... meg lehet, hogy nem ez az egyetlen ilyen anyag. járj utána.
2010. márc. 16. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Elölről, v.hátulról jön?

Ha az első, adhatsz neki száraz eledelt, + sok vizet mellé(!), mert lehet, hogy fogkő.

Utóbbinál, igen, lehet bűzmirigy, állatorvos(némelyik) vállalja a kitisztítását.

2010. márc. 16. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
nem ritka az olyan macska amelyiket lehet, szomszédomék kiskora óta fürdette még sampont is vett neki
2010. márc. 16. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszi azoknak akik értelmes válaszokat adtak!

Az elsőnek: NO KOMMENT.....

Aztán: ha "retkes" lenne, azt én is látom, és nem kérdezem meg..... NAGY ÉSZ !!!

Nem írtam le mindent a cicáról, csak röviden próbáltam. Egy nagyon szép tiszta ivartalanított lány cicáról van szó. Szinte mindig benn van, csak pisilni megy ki egy szép füves udvarra. A szőrének finom illata van, a büdit valahogy belülről árasztja. (Azért ezt sem olyan szinten hogy elviselhetetlen lenne, de úgy érzem hogy nekem fontos annyira hogy foglalkozzak vele!)Én is a büzmirigyre gyanakszom, de akkor ez valószínü csak állatorvosi segítséggel oldható meg. Köszi a segítséget!

2010. márc. 17. 14:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!