Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Megtartsam a cicát?

Megtartsam a cicát?

Figyelt kérdés

Egy hete elhoztam egy ajándék cicát. Nagyon sok macskával volt már dolgom vidéki éveim alatt, de városiként ez lenne az első cicám. Ha,

-nem fogott volna el egy furcsa érzés: nem kellene

-a barátom nem ellenezné, mivel "nem tiszta"

-nem költöznénk össze a jövő héten az ő lakásába. Eddig ő aludt nálam, de így nem éri meg, az ő lakása pedig nagyobb, de az unokatestvérével lakik, aki teljes mértékben elzárkózik a macskától.

Holnapig kell eldöntenem marad, avagy nem.

De ő a világ legédesebb cicája, a legokosabb, és a legbarátságosabb.

Agyamra hallgatva visszaadnám, szívemre megtartanám.



2015. okt. 17. 00:02
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
89%
Miért hoztad el, de komolyan? Hogy jutott eszedbe felelősséget vállalni(!) egy élőlényért, mikor egy hét múlva már visszakoznál? Hova vinnéd vissza, nem egy plüssről van szó, amit visszavihetsz a boltba, ha megvan a blokk! A fiúd pénisze fontosabb, vagy a kisállat, akinek az élete 100%-ban tőled függ? A gyerekedet is kidobnád majd egy hét után, ha a fickó megkér rá?
2015. okt. 17. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom nem tegnap döntöttétek el, hogy hozzá költözöl. És biztos tudtad, mi a véleménye a macskáról. Akkor miért hoztad el? Felelősségről hallottál már? Ha nem tartod meg, mi lesz vele? Kidobod? A macska is egy élőlény, vannak szükségletei, érzései, az élete tőled függ. Ha lenne egy gyereked mástól és a barátod ellenezné, akkor tőle is megszabadulnál?
2015. okt. 17. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 piriiiii ***** válasza:

Most minek kell kétszer ugyanazt leírni?

Arra meg bizonyára nem gondoltatok, hogy mondjuk a kérdező nem tudott mást tenni, mert a nyakába varrták a macskát?

Amúgy a barátodat kérdezd meg, ha javasolja, akkor tartsd meg, amúgy ne.

2015. okt. 17. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Ő mondta, hogy nyugodtan tartsam meg, de ne várjak nagy szeretetet köztük. Azt, hogy költözünk később tudtam meg, és abban a kedves unokatestvér zsarolása áll a háttérben. A cicát pedig eleve egy hét próbaidőre hoztuk el, a "régi" gazdival megbeszéltük, hogy mivel a párom ezelőtt sosem találkozott macskával nem tudom 100%ra mondani.
2015. okt. 17. 00:53
 5/14 A kérdező kommentje:
Első két kommentelő: -senki nem beszélt az utcáról, mások is jelentkeztek a cicáért. -nem tudtuk, hogyan fognak egymáshoz alkalmazkodni, hiszen nem volt a páromnak tapasztalata korábban. És nem fogom őt elhagyni. Azt hiszem, ha egy kapcsolatban probléma van, meg kell beszélni, és megoldani. De az, hogy ő nem tekinti higénikusnak a macskát nem egy megváltoztatható dolog. Tudom, mert én a kutyákkal vagyok így.
2015. okt. 17. 00:58
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Figyelj, ha titeket nem érdekelnek a bizonyítékok és adatok amiket nálatok sokkal tapasztaltabb és tanultabb emberek állítanak kutyákról/macskákról (akik kipróbálták, csinálják évek óta, vagy akiknek az a munkájuk, hogy értsenek az állatokhoz) az csak azt jeletni, hogy tudatlanok vagytok. Nem baj ez, de akkor nem kell azzal takarózni, hogy ezt "nem lehet megváltoztatni". Egyszerűen csak túl korlátozottak vagytok, hogy elfogadjátok a tényeket ha azok nem egyeznek azzal amit ti elklépzeltek. De azért azt be kell lássad, tök vicces, amikor olyan emberek akarják megmondani a tutit akik bevallottan még soha életükben találkoztak macskával. :D

Amúgy meg nem is értem mi a kérdés? A párodhoz költözöl akinek az unokatestvére nem akar macskát. Akkor meg? Vagy ha megtartod akkor nem költözöl oda? Vagy ha úgy döntesz akkor hirtelen az unokatesó véleménye változik meg?

2015. okt. 17. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Ha megismernék egy kicsit jobban a cicát, lehet megszeretnék annyira, hogy már nem ágálnának ellene és elfogadnák, hogy ott lakik. Ez sokszor megtörténik. Nem mindig, mert a nagyobb fóbiát nem könnyű legyőzni, még akkor sem, ha kifejezetten küzdünk ellene, de ha csak tudatlanságból, az ismeretlen macskától való undorral, félelemmel van dolgunk, akkor azért van rá példa, hogy rájön: nem is gondolta volna, hogy egy macska ilyen normális kis jószág is lehet. Főleg, hogy azt mondod annyira jó természetű a cica.

Ha úgyis csak próbaidőre hoztátok el, akkor meg lehetne beszélni az unokatesóval is, hogy próbáljátok meg, aztán ha nem sikerül összebarátkozniuk, akkor nem tartod meg. Mert a barátod akkor már úgy látszik végül is beleegyezett. Aztán még lehet ő is jobban megkedveli.

2015. okt. 17. 05:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Szerintem, ha senki sem szeretné a cicát rajtad kívül, akkor add vissza, főleg ha így volt megbeszélve. Csak a veszekedés lenne belőle.
2015. okt. 17. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a barátod hozzáállása még változhat a cicával kapcsolatban. :)

Az én barátom se szerette a macskákat, sőt, kijelentette, hogy ő kutyás és kész, neki nem kell macska, mert csak. :D Én viszont 4 évvel ezelőtt csak azért is hazahoztam egy utcára kitett kölyökcicát, mert nem hagyhattam ott. Az elején a barátom annyira ellene volt, hogy amikor átjött hozzám, a cica még csak a szobába se jöhetett be, konkrétan ki kellett zárnom szegényt az előszobába és még azért is ment a morgás, mert a barátom szerint az állatoknak kint lenne a helyük, nem pedig bent a házban.


Szép lassan aztán kezdtek megbarátkozni egymással, amikor pedig elvittem ivartalanítani a kis kandúrkát, a barátom (gondolom, együttérzésből) sokkal jobban ápolgatta utána szegényt, mint én. :D


Végül, amikor összeköltöztünk egy kis lakásba (nyilván a cicával együtt, mert felelősséget vállaltam érte, tehát ő onnantól kezdve, hogy hazavittem, már hozzám tartozott), már egyáltalán nem volt ellenére, hogy hozzam.

Jelenleg ott tartunk, hogy esténként a legnagyobb egyetértésben nézik együtt a tévét az ágyon összekucorodva. Ennyit arról, hogy a macskának kint a helye. :D Hosszú utat tettünk meg az előszobába való kicsukástól az ágyban való közös összebújásig, de a mai napig azt mondom, hogy megérte, és így lett teljes a családunk. :)


5 éve együtt

(4 éve a macskával) :P

2015. okt. 17. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Koszok minden hasznos hozzaszolast, kifejezetten az utolsot. Eldontottem, hogy megtartom a cicat, es ma ugy neztem ra mint tarsamra, nem mint probaidos dontesre. Elmondtam a paromnak, aki egybol nemet mondott. Majd beszelt errol egy szamara nagyon relevans emberrel aki felvilagositotta, h ez az en lakasom, ez az en macskam, es ne dontse el. Ugyhogy a macska marad. A parom meg lehet lelep, lehet megvaltozik.
2015. okt. 17. 22:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!